Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehetek ilyen szörnyeteg...

Hogy lehetek ilyen szörnyeteg mamámmal?

Figyelt kérdés
Mamám halála előtt rám bízta a lakását,én örököltem tőle.Tavaly elköltöznünk egy másik városba. Mamám a lakásról szó szerint ezt mondta"kisunokám ez a lakás életed végéig a tiéd lesz,egy élet munkájával raktam rá össze a pénzt,vigyázz rá,ne vegyék el tőled,ne add oda senkinek". Ez 15 éve történt,de most eszembe jutott és nagyon elszomorodtam,ő rám bízta a lakását én pedig anyagi megfontolásból eladtam.Bűnösnek érzem magam,meggyaláztam az emlékét,most biztos szégyenkezne,ha megtudná,hogy mit tettem.Pedig úgy imádott engem.
2015. febr. 15. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az élet kiszámíthatatlan, sokszor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy előre eltervezzük. Ne érezd emiatt bűnösnek magad, biztosan okod volt rá, hogy az eladása mellett döntöttél.
2015. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
De nem vették el tőled, és nem adtad oda senkinek! Nem semmiztek ki belőle. Így értette a Mamád. Eladtad, az ára nyilván jó helyre ment, oda ahova kellett. Ezen teljesen feleslegesen aggasztod magad :)
2015. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy szörnyeteg emiatt!
2015. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Jaj dehogy vagy szörnyeteg,nyilván az ember nem őrizget egy életen át egy olyan lakást amire nincsen szüksége vagy nem halna éhen ha lenne lehetősége általa pénzhez jutni.Mamád már öreg volt,ők amúgy is más világban éltek még,gőzük nincs a mai állapotokról.
2015. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
A mamád biztos vagyok benne, hogy azt szeretné, hogy ha el kell költöznöd pl munka miatt, add el a lakást és vegyél egy másikat az árából. Azért hagyta rád a lakását, hogy segítsen és úgy használd fel, ahogy neked a legjobb.
2015. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

"Azért hagyta rád a lakását, hogy segítsen és úgy használd fel, ahogy neked a legjobb."


Én is pont ezt akartam mondani. Szerintem a mamád is így gondolta, ha tényleg szeretett és önzetlenül segíteni akart. (Az is lehet persze, hogy önös érdek vezérelte, és nem akarta idegen kézben látni a házat, amire ő spórolta össze a pénzt. Ezért mondta, hogy lakjál benne életed végéig. (De az alapján, amit leírtál, ezt nem tartom valószínűnek.)

2015. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Másik lakásba fektetted azt a pénzt, amit mamád lakásáert kaptál?
2015. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mamád biztosan megértené hogy miért adtad el, szeretne Téged. A pénz nem számít! Hidd el hogy Ő nem lenne mérges rád! Felejtsd el ezt az egészet! Ne legyen bűntudatod!
2015. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne pörögj ezen, ha nem herdáltad el az érte kapott pénzt akkor nem hiszem hogy bűnösnek kellene érezned magad!
2015. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!