Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne szeressenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Tudom, bizonyára nagyon sokan azt fogjátok írni, hogy milyen borzalmas vagyok, és mennyire nem becsülöm meg, hogy egyáltalán vannak szüleim. Ez lehet hogy így van. De nem szeretném hogy törődjenek velem. Vagy én bántom mindig meg őket (akaratomon kívül) vagy ők engem. Nem érzek irántuk semmit (nem tudom miért!!!) csak így van magától. Viszont nem is szeretnék arra törekedni, hogy megszeressem őket. Csak annyit szeretnék, hogy legyen teljesen semleges a kapcsolatunk. Nagyon irritálni szoktak engem. Ne tudom miért. :/ Csak egyedül szeretnék lenni, ennyi az egész. Tudom, hogy nagyon sok negatív válasz fog érkezni, és teljesen meg is tudom érteni. De én ilyen vagyok, nem tudom miért, biztos egy szörnyeteg vagyok. De nem az van, hogy senkit sem szeretek. A barátaimat nagyon megbecsülöm és szeretem. Bizonyára azért a barátaim, mert nem tudják milyen szörnyű vagyok. Na, ennyi lenne, remélem nem rontottam el mindegyikőtök napját a saját személyiségemmel. Szíves elnézéseteket kérem!

2014. szept. 7. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Tini vagy, ha jól tippelek.

A barátaidat becsüld is meg, hisz ők neveltek fel, ők ruháznak, ők fizetik az Interneted, miattuk lehetsz most itt. A szülők meg csak valami felesleges bonyodalmak.


Hát szégyelld magad.

2014. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy nem fogod elérni. Ők a szüleid, mindig szeretni fognak...bár valamit nagyon elronthattak, hogy, ahogy te is beláttad, ilyen szörnyű ember lett belőled.


Bár feltételezem kamasz vagy, és éppen meg vagy kattanva fene a nagy önállósodástól, majd később máshogy fogod gondolni, és remélem idővel belátod majd, és elismered, BECSÜLÖD, hogy felneveltek, mindenek ellenére szerettek és gondoztak téged. Ha nem, akkor nagyon sanyarú életed lesz a hozzáállásod miatt.

2014. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem te meg egy selejt vagy.A barátaid előnybe helyezed velük szemben.Derék gyerek vagy.na majd ha eljön az idő,mennél haza de nem lesz kikhez átértékelődik benned minden.Barátod lehet 100 apád anyád csak 1.ha sok szülő tudná milyen kölyöknek adott életet ..hát biztos tenne róla sose szülessen meg.
2014. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
2-es vagyok. Még annyi, hogyha ennyire irritálnak, akkor szedd a sátorfád, és boldogulj egyedül, teremts meg magadnak mindent, amit most ők nyomnak a kényelmes kis popód alá, akkor talán hamarabb megtanulod tisztelni és becsülni őket.
2014. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg, miért nem költözöl el? Akkor minimálisra redukálhatod a kapcsolatod velük, és imádhatod a barátaid mindennap.
2014. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Soha többé ne fogadj el a szüleidtől semmit. Miért is kéne valakitől, akihez semmi érzelem nem fűz, akár egy szelet kenyeret is elfogadnod ingyen? Vagy fizess az ellátásodért, ahogyan az idegenek között szokás, vagy költözz el egyedül, nyilván fenn fogod tudni magad tartani, hiszen érett felnőtt, dolgozó ember vagy, ugye? Vagy ennyire azért nem fontos az egyedüllét? Támogassanak csak a szüleid továbbra is, nyalják fényesre a fenekedet, biztosítsák neked a meleget, a biztonságot, csak hozzád ne szóljanak, hiszen az neked derogál?
2014. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem is értem az előző válaszolókat. Szerintem egyáltalán nem nagy gond ha nem tudod szeretni őket, a lényeg hogy viselkedj velük rendesen, türelmesen, tisztelettudóan (persze ha ők is). Egyébként valószínűleg elmúlik.
2014. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy gondot okoztam! Természetesen nem kell elhinnetek, amit most írok, vehetitek sima mentegetőzésnek. Valószínűleg abból a felindulásból írtam ezt a természetesen idióta szöveget, mert most veszekedtünk. Olyankor általában rám jön a fél óra (nem az öt perc.. -_-) és ilyeneket gondolok. Utána mindig megbánom. Csak sajnos valamiért most ki is írtam. Magamat tényleg utálom a családomat viszont (ha jól érzem) szeretem. Azért szeretném ellökni őket magamtól, mert nem akarok fájdalmat hozni rájuk azzal, hogy folyton csalódást okozok. Nagyon sokszor kicsúsznak megbántó szavak a számon, anélkül, hogy bármit is gondolkodnék. Sajnos nem tudom meggátolni. Szeretem őket, de nem tudok gyengéden bánni velük. Mint ahogy válaszom elején is mondtam: nyugodtan higyjétek azt, hogy ezt csak mentségként írtam. Remélem nem bontrákosztattalak meg benneteket totálisan. Az ellen hogy magamat győlölöm viszont tényleg nem tudok semmit sem tenni. Ezért próbálok elzárkózni. Hogy másoknak ne okozzak bántódást, vagy be jöjjenek rá az öngyűlöletemre. Legyen szép napotok! :)
2014. szept. 7. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha a válaszolók a kérdező helyében lennének,nyilván máshogy állnának ehhez.Én is egy ilyen szituációban vagyok.Nem tudom,hogy a kérdező mennyi idős.Én lassan 30 leszek,tehát nem lehet annyival elintézni,hogy "mert tini vagy".Sajnos előfordul,hogy a "gyerek" nagyon különbözik mindkét szülőjétől.A szülőknek-csak úgy mint a gyereknek- vannak defektjei.Az én anyám 30 év alatt nem tudta megtanulni vagy elfogadni-nem is tudom melyik rosszabb...-,hogy vannak ételek,amiket képtelen vagyok megenni,mert undorodom tőlük.Nem tehetek róla,ilyen az izlésem.Ennek ellenére rendszeresen ledöbben ha azt mondom,hogy 'márpedig én ezt nem fogom megenni'.Vagy főzzön mást vagy inkább ne is főzzön semmit(!).Nem értem,hogy ezt miért kell mindig eljátszani.De van még rengeteg ilyen dolog.Van bennük egy erős erőszakosság.Én sokmindent elfogadok.Megértő vagyok,Ők meg vaskalaposak.Amit ők elképzeltek,annak úgy kell lennie.
2014. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Költözz el jó messzire, és szakítsd meg velük a kapcsolatot.

De tudd, hogy ezzel is fájdalmat okozol nekik, csak azt nem látnád már....

2014. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!