Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha nagymamám az...

Mit tegyek ha nagymamám az őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

A nagymamámról lenne szó.

5 napos korom óta nap mint nap vele vagyok (anyukám napi 12-3 órákat dolgozik, apa nem él velünk).

Hihetetlen hisztérika természet, az az ember aki ha valami rosszindulatú dologhoz avagy egy matek 1-eshez kapcsolódik, első dolga, hogy kinevet.

Imádja ha körülötte forog a föld, és az emberek imádják ha a földgolyó megáll.

Mama fő hobbija az, hogy édesapámat szidja. Állandóan. Ma "rühes, mocskos jószág"nak nevezte, megkértem, hogy menjen haza pihenni, megkértem ingerültebben, hogy menjen haza, azt dühösen felhívtam Anyát, hogy küldje haza Mamát pihenni. 3 és fél óra múlva elindult.

Azt mondja, hogy "ez a ....állat idejön felzabál mindent, aztán elmegy a ...-ába" -most komolyan nem kínálhatom megy egy csésze teával és 3 db keksszel? (apa elég szegény egyébként is...)

Mamának nincs társasága (senki nem bír megmaradni körülötte) szereti kibeszélni az embereket, és másokat szidni.

Ma amikor annyit bántott engem és Aput, hogy elsírtam magam közölte, hogy holnap le kell ülnie velem és Anyával megbeszélni azt, hogy ÉN milyen csúnyán beszélek vele. Rendben elismerem, ma kiabálva mondtam, hogy menjen már haza, mikor már Apát "undorító .... féregnek" titulálta (nagyon csúnyán beszél) és mikor közöltem, hogy megmondom anyának (tudom nem a legérettebb viselkedés, de minden módszert be kell vetni az ő esetébe...) rávágta, hogy szégyelljem magam, ő az idősebb, kikéri a tiszteletet. Anya nem hisz nekem. Apa elhiszi, mert több évig vele élt (az anyósok bombázták szét anya és apa házasságát) és Apu képes tudomásul venni a rossz dolgokat is (Apa szinte soha nem szidja a Mamát...)

Mit tegyek, hogy komolyan vegyenek és kevesebbet lehessek Mamával?



2015. ápr. 20. 18:15
 1/8 anonim válasza:
Sajnos nálunk is volt ilyen. Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, legalábbis nekünk nem nagyon sikerült. Ráadásul a mamám nálunk lakott, tehát nem küldhettem haza. Inkább én mentem csavarogni (bringa+foci). Meg a tanulásba feledkeztem. Neked is ezt ajánlom. Egy öreg nőt nem lehet már megváltoztatni. Az idő old meg mindent.
2015. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jani' válasza:
Ha nem hisznek neked akkor vedd fel pl: telefonnal "ha tényleg úgy beszél" és mutasd meg hogy ez így nem jó és változtatni szeretnél.
2015. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném őt megbántani, megalázni.

Gondoltam már rá, hogy felveszem amit (amiket) mond, de rögtön kizártam ezt az opciót...Mama így Mama úgy, de azért mégis csak a nagymamám...ez övön aluli lenne...

Csupán annyi a célom, hogy tartsunk három (hosszú...) lépésnyi távolságot...

2015. máj. 2. 13:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A megoldás az ha leultok megbeszélni anyukáddal. Mett ez igy nem mehet. Mi az oka annak hogy nem hisznek neked.?

Nekem ez a mai világban a legborzasztobb és nem tudom megérteni hogy egy szülő hogy nem tud megbizni a gyerekében. Mi nagyon elevenek voltunk a testvéreimmel sok rosszaságot csinaltunk.De anya mindig hitt nekunk.Nem is hazudtunk neki .(volt hogy elhalgattunk dolgokat de hazugságot sohasem mondtunk ha lebuktunk elmondtuk mi történt.És elhitte,megkaptuk a buntetést ha olyan volt de legalabb tul voltunk rajta és nem volt bennunk a stresz hogy jaj csak anya megne tudja,mert anya mindig megtudta.És jobb volt ha töllünk tudta meg)

Mivel nem tudom mennyi idős vagy igy ehyenlőre nem tudok érdemben valaszolni.Mert ha nagyon fiatal akkor bizony nem lehet lepattintani a nagyit.

2015. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok.

Anya azért nem hisz (pontosabban nem akar hinni nekem) mert Mamának szüksége van ránk, és Anya felelősséget érez édesanyja iránt.

Mindig azt mondja Anya, hogy "Jó, jó, de ugye tudod, hogy a mamának nehéz élete volt, és már 68 éves!"

Egy szűklátókörű nagymamát nem lehet megváltoztatni, akár milyen is.

Mostanság inkább bent maradok tanszobán délutánonként (azt se szerettem, de inkább mint Mama) aztán különóra és már 6 óra elmúlt...Így csak 2 órát vagyok vele...

Egyébként csak az a kínos, hogy a családban 7 hónapja egy kutya jövevény van. És mivel nagyon szeretem Buksit, szeretnék vele lenni...És Ő sajnos nem tud elbuszozni az iskolába, hogy értem jöjjön...

Már utálok haza menni, és mindig csak az estét várom, hogy végre elaludjak...

2015. máj. 5. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Na hát sajnos azért itt vannak félreértések.Szoval az hogy anyukád ezt mondja az nem azt jelenti hogy kevesebb lennél neki mint az anyja.Hanem azt hogy tudja hogy nehéz helyzetben vagy de ő mégnehezebben.Hiszen az anyja és a gyermeke közt van két tuz közt,dolgozik hogy megéljetek,és szüksége van az anyja segitségére hogy te ne legyél otthon egyedul.Alig lát téged,és akkor is a mamára panaszkodsz(jogosan teszem hozza),amivel ő sem tud mit kezdeni mert az anyja és jo ha 15éve,adja Isten hogy több,van neki még arra hogy láthassa.Te viszont kamaszkorban vagy ami azzal jár hogy nehezen kezeled a kialakult helyzeteket,és haragszol mindenre,hogy nem tehettsz kedved szerint, hogy a mama igy beszél apukaddal, hogy te vagy a felelős mindenért...stb.... De ez elmulik par év alatt,és akkor megtalalod a közös nevezőt a mamával.Idővel rajössz hogyan kezeld a mamát meg a hobortjait és aklor ez a gond is meglesz oldva.

Szerintem anyukádra valo tekintettel aki biztos nem jokedvében dolgozik egész nap kiskorod ota, valahogy probald meg elviselni a mamát. Ha hazamész arra a 2orára vonulj el tanulni,vagy kérd meg tanitson meg sutni valamit lepjétek meg anyukád.Apukádat kérd meg hogy ha ott a mama ne jöjjön vagy ha mégis jön előtte kérd meg a mamát szépen,hogy a kedvedért ma ne legyen vele oluan,tudod hogy nemszereti de rad valo tekintettel,hiszen mégiscsak az apád. Probald meg mas szemszögbol nézni.Nyilvan nem véletlen nincs veletek,biztos vannak olyan dolgok amiről nem tudsz és nem is kell.

Az idős emberekhez sok turelem kell tudom én is mamám mellett nottem fel mas okbol.Sokszor nehéz volt, de most mégegyszer atélném csak láthassam.

Nehéz veluk szot érteni,de nosztalgiazni mindegyik szeret! Szeretik ha van feladatuk,hogy ők is fontosak. Biztos szeret téged kulonben nem lenne veletek olyan rég.

2015. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Helyesbitek, anyukád hisz neked, de tiszteli az idős anyját,és ez nem jelenti azt hogy kevesebbet jelentenél neki...

Ő mindkettőtöket szeret és faj neki hogy nem jottök ki. Tudod az emberek egy családban sokat engednek a békesség kedvéért.Kompromisszumokat kell kötni.Ez baromi nehéz. A nagyszülök hajlamosak a koruknal tapasztalatuknal fogva elsőbbséget élvezőnek tekinteni magukat.és valahol kiis jar nekik a tisztelet. De van egy határ. Ezt anyukádnak kell meglépni,viszont akkor valoszinű hogy összeveszik a 68éves anyjával, és te lehettsz bentlakásos suliban, vagy anyud otthagyja a munkahelyét mert nem lehettsz egyedul este otthon.Nyáriszünetben meg foleg nem. és akkor te is haragudni fogsz ra....

2015. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!