Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem az első alkalom, hogy...

Nem az első alkalom, hogy nagymamám "besároz" apa előtt, ahogy a szülésemnél, úgy most a babával is ferdít, rosszindulatúlag pletykál. Mit mondjak neki ha jön?

Figyelt kérdés

mama nem először "kavar" a családban, volt hog ytestvéremmel is össze akart már veszíteni, sokszor megy miatta a balhé.


szülésemnél volt az a sztori, hogy szülés utáni napon még nem akrtam látogatókat fogani, i oltam merülve is, nem volt energiám látogatókhoz még. megírtam mindenkinek baba megszületett, egy kevés adat és kértem ne zavarjanak, majd másnaptól szívesen várom őket. szóltak ugye mamának is, erre ő nagy sebbel lobbal azonnal ött termett, így szinte KO fejjel kimentem a váróba hozzá, alig bírtam mosolyt erőltetni magamra, de megtettem minden tőlem telhetőt, és már ment is a pletyka apának(nem értem hogy annak örülne, ha apa-lánya veszekszik...?)hogy milyen goromba(!) voltam vele, hogy milyen rosszul esett neki, stb, apa ilyenkor mindig hív..és még nekem kell magyarázkodnom!


mondom mamának, hogy milyen gonosz dolog volt ez tőle, hogy most szülök, de már azon ell idegeskednem hog ymilyen pletyka megy rólam a családban, stb stb, hogy mennyire nincsen tekintettel rám, mindig azt várja, hogy mindennek róla kell szólnia?!

persze örök emlék marad nekem, hát miért ne...!


erre ne haragudjak, meg ő szeret, szent a béke, fátylat rá.


a mostanira szeretnék választ igazán

erre most a babával, a vezetékekkel játszott(persze minek raktam rossz helyre, ki tudja szedni..)idegemben, ijedtemben gyorsan ellöktem a babát, hát rosszul botlott, orra esett. nem volt elég az én ijedelmem, meg hogy vigasztaljam, szívem szakad meg, de erre apával beszélve másnap, megjegyzi, hogy én ellöktem a gyereket, orra esett... persze hogy úgy csapódott le, mintha egy állat lennék, és még megint nekem kellett magyarázkodnom,amire mi a válasz? aha.(tehát nem érdekli igazán, az én gyerekem, de ez nem volt szép)


majd jönni fog mama, most megint hozzam fel úgy mint a múltkori esetnél, hogy apával beszéltem, és hogy mama ezt mondta, és hogy a hátam mögött minek kavarni, és hogy stb aztán meg ő szeret, meg fátylat rá???

és akkor még 100% hogy az egész társasház "tudja" ahol él, akik szintén ismernek engem.


nem akarok vele haragot, a baba tiszta öröm, ha jön, rendkívül egy hullámon vannak, habár az most rosszul esett, hogy mondta azt is, "mama" (most tanul beszélni)így mai nap először mindezek után...


2015. ápr. 9. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mutasd meg neki az irányt, hogy honnan jött. Arra lehet elhúzni.
2015. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

A francnak mondasz neki bármit is!

Nekem is sikerült pár baleset a gyerekkel, mire megszoktam, hogy mindig mögöttem van.

Ha nincs infója, nem tud kavarni.

Sajnos az én mamám is ilyen volt, semmilyen téma nem volt olyan intim, hogy ne ossza meg a szomszédnénikkel...

2015. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ilyen mamával szünetelném a kapcsolatot,az is biztos.Vagy fejezze ezt be,vagy ne jöjjön!
2015. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom..nagyon is megértelek, viszont biztosan azzal nyugtatnám magam, hogy biztosan csak jószándékból csinálja. Ettől függetlenül kicsit hűvösebb lennék hozzá, hátha ráérez egy idő után. Elmondani már nem nagyon van mit, hiszen többször elmondtad. Persze, azt tudd megváltoztatni senkit nem lehet, de éreztetni azt, hogy neked rossz még nem bűn. Hátha jobban megérti.
2015. ápr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

annyira idegesít, hogy aludni sm tudok tőle.

még olyan színben akarna feltüntetni, mintha nem számítana a gyerekem.

de rájöttem amúgy miért mondta el.

pont aznap történt, hogy a baba mellette volt, vele, én a konyhában és úgy elesett a kicsi, hogy folyt az orra vére(ez sem először fordul elő, hogy kimegyek a konyhába és azt hallom hogy sír a baba)mama ölelgeti, átveszem akkor látom az orrvérzést, de nem is mondta volna!


gondolom megijedt, hogy mit szólok hozzá, biztos mondom majd mindenkinek erre meg akart előzni.


apát hívom is reggel!

2015. ápr. 10. 04:44
 6/11 A kérdező kommentje:

beszéltem apával megnyugodtam


köszönöm a válaszokat


igen, nem kellett volna mondanom mamának, csak nem gondoltam, hogy ez lesz belőle, és csak meséltem mi történt

2015. ápr. 10. 05:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én nem értem a problémát..

(Az elsőt igen, mármint a mamaval, de hogy apukáddal neked miért lenne konfliktusod emiatt azt komolyan nem--- apa, ugye nem vártam látogatőkat, ugye azért nem, mert nem voltam rá képes, fáradt voltam, a mama mégis jött, én pedig úgy viselkedtem, ahogy tudtam, éppen ezért kértem, hogy másnap gyertek csak...ha utóbb kell magyarázkodni..bár nekem za is tuti hogy a nama távoztával felhívtam volna anyut/aput, hogy mégis idejött)


Baleset volt a gyerekkel az eset..bűntudatod van az a baj? Mert egyébként mut érdekel mit mond? Nem vagy biztos magadban? Abban, hogy jő anya vagy?

Miért ne lnnél? Lesznek hidd el ennel nagyobb balesetek.

Egyébként én itt is megelőztem volna, és elmeséltem bpvolna otthon, hogy bogy megijedtem és mi történt.

Egyébkent mi baja lesz, ha megfogja a vezetéket, ami szigetelve van..

Az oké, hogy ne nátszon vele, mert lehet rajta szakadás, de emiatt úgy megijedni, hogy ellököd..kicsit túlreagáltad.

Raszólsz, hogy nem szabad, és kiveszed a kezéből

/ te is simán megfogod a zsinórokat nem?

2015. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen, lehet van valamiféle bűntudatom is, elvégre én nem tettem jó helyre


a vezeték amit megfogott közel(gyerek karnyújtásnyira) van az egész hosszabbítóhoz, amit eldugtam, de kiszedte, plusz a tápegységre is rá van írva hogy áramütésveszély, az is mellette volt, magyarán az egész vezetékgubanc közepébe ült a gyerek


már a vezetékeket összekötögettem, próbáltam ágy mögé vezetni, meg másik sarokba átpakolni, de sehogy sem jó, nem jöttem rá hogy csináljam(egy helyen összpontosul az állólámpa, porszívó, dvd, telotöltő aksik,laptop, netkábel. és plusz valami ha kell áram(pl elemtöltő, v stb)


egyszerűen nem is tudom hogy oldjam meg, mer konektorokhoz kellene átrendeznem az egész lakást, amit szintén már megtettem vagy ezerszer és sehogy nem jó.


mert ugye földközeli minden a konektor, vezeték, dehát ez a szabvány, és szóval a baba így jóhogy megtalál mindent

2015. ápr. 10. 06:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Apukáddal beszélj. Arról, hogy a nagymamád kavar és mielőtt véleményt alkot, legyen kedves meghallgatni a másik felet is. Bár ez intelligens embereknél alapvető lenne, de ha így lenne, nem léteznének rosszindulatú pletykák.

A konnektorokat pedig szúrd tele vakdugóval. Illetve az ilynen gubancokra vannak elég jó megoldások, pl. cipősdobozba pakolni az egészet és úgy lezárni, hogy a gyerek ne férjen hozzá. No meg igen, a konnektorokhoz rendezni a lakást. Vagyis inkább a gyerekhez :)

2015. ápr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

1. HA frissen szültél, akkot minek mentél ki a "látogatóhoz", ha nem akartad? Kiüzenhettél volna, hogy nem fogadsz senki és ennyi.


2. Egy gyerekre oda kell figyelni, és ha valami hülyeséget csinál, akkor nem ellökni onnak, hanem felvenni.


3. Eleve nem értem, miért foglalkozol azzal, hogy ki mit mond rólad? Ha tudod, hogy nem igaz, akkor mi a probléma?


4. Hány éves vagy, hogy iylen gyerekesen viselkedsz? Miért félsz apádtól ennyire?

2015. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!