Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Első unokás nagymamák, akikhez...

Első unokás nagymamák, akikhez közel lakik a lányuk, ti milyen gyakran látjátok a kisunokátokat?

Figyelt kérdés
Pici unokám 8 hónapos, pár háznyira laknak tőlem, normális az, ha naponta szeretném látni legalább fél-1 órára? Előttük járok el, látom a házukat, megőrülök arra a gondolatra, hogy ott az én kis drágám, de nem mehetek hozzá mindig. Pedig rettenetesen vágyom utána, de mintha lányomék nem vennék jó szívvel, hogy naponta bemegyek megnézni.Ebben vergődöm már születése óta, ha kérdezem, a válasz az, persze menjek, de nem tűnik őszintének.

#unoka #nagymama #látogatása
2015. máj. 22. 16:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok nagymama, hanem kisgyerekes anyuka.


Megértelek, hogy szeretnéd látni az unokát naponta, de őszinte leszek, sem az anyósomat (imádom), sem a saját anyukámat nem szeretném minden egyes nap 1 órára vendégül látni, mikor mindketten dolgozunk, és alig van időnk levegőt venni.

2015. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
30%
Nem járok (még) ebben a cipőben, nem lehet, hogy túl érzékeny vagy? Szerintem kérdezd meg tőlük, hogy a nap melyik részében, hány óra körül alkalmas nekik, ha beugrasz, vagy ajánld fel, hogy vigyázol rá, amíg elmennek boltba, fodrászhoz stb., ha egyébként jó a kapcsolat a vőddel is, és nem váratlanul szaladsz be hozzájuk, nem hiszem, hogy gondot okozna a napi látogatás.
2015. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
87%

Azt kell megértsd, hogy a nagymamája vagy, nem az anyukája. Szereted, persze, de ő nem a te "kis drágád". Nekem terhes lenne, ha mindig jönne valaki, és addig vigyázzban kell állni, meg nem takaríthatok, ugorhatok el sehova, mert jöhet anya. Egyszerűen hagyd őket élni, 3-5 naponta bőven elég unokázni.

Sőt inkább arra hajts, hogy egy hétvégi estére ajánld fel a segítséget, hogy a szülők kettesben elmehessenek, akkor akár 3-4 órára is vigyázzhatsz rá.

Minden nap ne alkalmatlankodj, inkább heti egy nap, de akkor a terhet is vedd le a hátukról pár órára.

2015. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%
Már meg ne sértődj, de hozzám sem anyám, sem az anyósom nem jönne naponta az tuti!
2015. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%
Öcsémék sem szeretik, ha anyukánk bejelentés nélkül, minden nap megy, még bejelntéssel sem. Sógornőmmel kell megbeszélnie mikor szeretne menni hozzájuk, "egyeztetnek", és úgy megy anyukám hozzájuk. Van mikor egy héten egyszer,és van hetekig nem, mert sógornőm mondja, hogy most betegek a gyerekek, most ők betegek,most az ő anyukája van ott náluk, most a testvéréékhez mennek, stb... Anyukám sem látja az unokáit minden nap, kénytelen volt megszokni...
2015. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
38%
Első, ez nekem is eszembe jutott, kérdés, mi a szokás a családban. Amikor anyám gyakran jött hozzánk (ő is ott járt el a ház előtt:-)), nem kerítettem nagy feneket ennek, csak annyit mondtam, hogy érezze itthon magát, ott a hűtő, itt a kávé, szolgálja ki magát. Annyit kértem tőle, hogy szóljon, ha jönni akar, tudjak róla legalább, hogy számíthatok rá. ebből volt egy kis durci, aztán megszokta, előtte előfordult, hogy bejött reggel negyed nyolckor a reggelei rohanásban, aztán délután négykor is, amikor éppen indultunk volna valamerre.
2015. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
82%

"de mintha lányomék nem vennék jó szívvel, hogy naponta bemegyek megnézni"


Ha ezt érzed, akkor így is van, nem kell szerintem naponta zargatni őket. Külön, önálló életet él már a lányod, a kevesebb néha több.

2015. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
69%
Én "csak" nagynéni vagyok, imádom a Drágáimat, de tiszteletben tartom a családi életüket, a magánszférájukat, a kialakított napirendjüket és szokásaikat, amibe én nem férek bele minden nap. Ezt meg kell és meg is tudtam érteni!
2015. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%
Megmondom őszintén, én sem szívesen látnék minden egyes nap vendégül senkit, akár családtag, akár nem. Ne haragudj, nem akarok bunkó lenni, de neked is meg kellene tanulnod tapintatosnak lenni, és az ő érdekeiket is nézni. Szeretnének ők is együtt lenni családként, minőségi időt eltölteni egymással, pár olyan napot, ami nem zavarja őket, ez normális. Inkább örülj neki, hogy próbálnak a te igényeidhez alkalmazkodni, "jajj, hát nem őszinték"... nem akarnak megbántani, és nem akarják mondani, hogy túl sok vagy.
2015. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
73%

Hát jó idegesítő lehetsz, ne is haragudj... A fiatal szülőknek ki kell alakítaniuk a saját családi rutinjukat a gyerekkel, amibe nem fér bele, hogy bárkinek az anyukája minden nap odamászkáljon.

Persze, nyilván nem hetekig fogják elzárni tőled a gyereket, de ne vidd túlzásba, mert a vége az lesz, hogy elég csúnyán fogják megmondani neked a véleményüket, mert másból nem értesz...

2015. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!