Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt élettársam nem enged...

A volt élettársam nem enged be a közös házunkba. Kérhetek kártérítést?

Figyelt kérdés
50%-ban enyém a ház. Volt élettársammal megromlott a kapcsolatunk, így elköltöztem édesanyámhoz, a házról viszont nem mondtam le. Exem lecserélte a zárakat, így már be se tudok lépni a saját házamba, ahol mellesleg közös kiskorú gyermekünk is él. Ügyvédemmel írtunk egy papírt melyben kértem volt páromat a kulcsok átadására. Ő az ügyvédi levelében ezt megtagadta. Az ügyvédje azt állítja, hogy nem léphetek be a házamba, mivel korábban már elköltöztem onnan. Rendőrségi feljelentést tettem exem ellen. A rendőrségen nekem adtak igazat és továbbították az ügyet az ügyészség felé. Viszont az ügyészségen még várnak szeptember 23-ig, mert akkor lesz egy tárgyalás exem ellen, aki szándékosan megrongálta gépkocsimat. Állításuk szerint ez a tárgyalás befolyásolhagja a döntésüket. Addig viszont, amíg nincs döntés továbbra sem léphetek be a házunkba. Kérhetek emiatt kártérítést az exemtől, és ha igen, akkor visszamenőleg meddig?

2013. aug. 26. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha van róla bizonyíték,akkor kérhetsz,igen!

Csak tudok hogy ezeknek az ügyeknek a lebonyolítása elég maceráns,hosszadalmas,de ne hagyd magadat.....


Ezt nem értem,mert viszont ha 50-50%-ban közös a ház,tök mindegy hogy elköltözöl e,vagy sem,ha nem mondasz le róla írásban,az a tiéd marad......

Anyum pl a nevemre íratott egy fél házrészt,én elköltöztem,mégis még mindig engem illet meg ez a fél házrész.....

2013. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Össze járkálod ügyvédek és rendőrök hadát és nem kérdezted meg Őket? Ha nem tudják nézzenek utána, azért kapja az ügyvéd is a jussát!
2013. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

ja!

És azt meg lehet kérdezni,hogy mi történt,miért romlott meg ennyire a kapcsolatod?

Illetve ha mint mondod megrongálta az autódat (erőszakos) a gyerek hogy-hogy ott maradt?

"be se tudok lépni a saját házamba, ahol mellesleg közös kiskorú gyermekünk is él"

2013. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
azt hiszem azt kell mondani, hogy viszatérési szándékkal hagytad el a lakást, szerintem kérhetsz majd lakáshasználati díjat a te részedre, de ezt ügyvéd tudja megmondani pontosan
2013. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tőle lakáshasználati díjat is, mivel a te részed is lakja. Azután kérhetsz tőle lakáshasználati díjat, magyarul lakbért.
2013. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
HA oda be vagy jelentve, akkor kérj birtokvédelmet.
2013. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként a lakcímkártyád hová szól?
2013. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Lakáshasználati díjat is kérj, mert te csak pár napra hagytad el a lakást amíg a kedélyek lecsillapodnak.
2013. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

15:01-es kommentre a válaszom:

Van róla bizonyíték, és igen tisztában vagyok azzal, hogy ezeknek a lebonyolítása nem egyszerű dolog. De sajnos nincs más választásom, hogy érvényesíthessem a jogaimat.Talán, ha beadnék egy ilyen fajta követelést, talán átnyújtaná végre a kulcsokat. Elég nehéz eset sajnos. A személyes kommunikáció kettőnk között teljesen megszűnt. Fele fele arányban vettük a házat annak idején. Se szóban, se írásban nem mondtam le a tulajdonjogomról, most a legutóbbi ügyvéd által írt levelében mégis azt írja, hogy én lemondtam róla. Bizonyítani persze semmivel nem tudja, hisz nem is történt meg a lemondás. Nem is értem, hogy egyáltalán egy ügyvéd, hogy írhat olyat, hogy ha elköltözök a házamból, utána nincs jogom visszaköltözni. Saját ügyvédem szerint csak rám akart ijeszteni. Ilyennek nincs valóság alapja, hisz a nevemen van a ház.

2013. aug. 26. 16:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sőt még kényszer értékesítést is kérhetsz a bíróságon és akkor kötelező eladni.
2013. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!