Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok a családban hogy van...

Nálatok a családban hogy van az a támogatás dolog?

Figyelt kérdés

A nagyszülők mennyire támogatják az unokákat, esetleg a gyerekeiket?


Környezetembe van olyan akiket nagyon elhalmoztak unoka. Kapott házat, autót mindig kap pénzt stb. Mondjuk ő egyedüli unoka.



2015. júl. 13. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Rossz helyen tetted fel a kérdésedet. Itt az a természetes, ha a szülők, nagyszülők még egy pohár vizet is kifizettetnek a gyerekükkel, unokájukkal, nem hogy még támogatnák is őket.
2015. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez nagyon sokmindnetől függ: pl. milyen a kapcsolat a nagyszülők és gyerek-szülők- /vejük-menyük iránt. Milyen anyagi körülmények vannak, és úgy alapból, h ki milyen típus, hogy hagyja szülőként az elhalmozást vagy nem egnedi, hogy "mindent" megkapjon a nagyszülőktől a gyerek.


De ismerek olyan szülőt, aki pl ahhoz köti a bármilyen segítségnyújtást a fiának/lányának és annaka párjának, hogy ők mennyire "foglalkoznak" vele. Szóval ez elég összetett dolog sztem.

2015. júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Az én esetemben. Csak az apai nagyanyám és az anyai nagyapám él. A nagyapám semmivel nem támogat, mert pár éve elvett feleségül egy alkoholista nőt aki szép lassan elérte, hogy papa elforduljon a 4 gyerekétől, és mindenét a nőnek adja. Így papának a 3 unoka semmit nem kap. Igaz nem is érdekel.

A nagyanyámnak rajtam kívül még van 5 unokája. Mivel kisnyugdíjas, és egy pici vidéki házban él, ő ha megtehetné segítené az unokáit de nem tudja. Ha megyek hozzá, akkor mindig erőlteti, hogy "na itt egy 5 ezres, tedd el fiam", de sosem veszem el.

2015. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk sajnos csak az apai ági nagyszülők élnek, ők viszont szarnak ránk, mivel kiválasztották anno a kedvenc unokájukat, és csak vele foglalkoznak. Mindennel elhalmozzák, állandóan dicsérik mindenkinek, tőlünk pedig azt sem kérdezik, hogy vagyunk. Próbálkoztunk sokáig, de azóta meguntuk és már minket sem érdekelnek. Soha semmit nem kaptunk tőlük, lelki támogatást sem, pedig volt, amikor nagyon nagy szükségünk lett volna rá. De igazából nem is hiányzik ilyen emberektől :)

Anyukám szülei sajnos meghaltak, a nagymamám azelőtt, hogy megszülettünk volna a testvéreimmel, a nagypapám pedig néhány éve. Ő nagyon szerette az összes gyerekét és unokáját, de sajnos egy orvosi műhiba miatt évekkel azelőtt amputálták az egyik lábát, így elég korlátozott volt az élete, és inkább mi segítettük őt, mint ő minket.

2015. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Baranka ***** válasza:
70%
Én a 90-es években voltam gyerek. Szüleim elváltak, anyukám részéről voltak nagyszülők. Mamáék vettek anno nekünk egy másfél szobás lakást. Tankönyvekbe segítettek bele suli kezdés előtt. Ha ott voltunk náluk tesómmal akkor általában kaptunk kukit, ropit, nasit (persze itt kisebbek voltunk még :-) ). Nem halmoztak el minket, de azért segítettek, meg tudtuk, hogy szeretnek minket. Felnőtt fejjel visszagondolva az volt tőlük a legnagyobb "ajándék", mikor sajnos meghaltak, hogy örököltünk tesómmal 1-1 lakást.
2015. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Apai nagypapám 7 éves koromban meghalt, az a mama ráadásul nem is áll hozzám közel igazán ilyen-olyan okból kifolyólag. Tőle karácsonyra kaptam egy franciaágyat, más komolyabbat sosem kaptam. Anyu anyukája három hónapja halt meg, ő elhalmozott. Sokszor kaptam tőle pénzt, vitt külföldre, belföldre nyaralni, kirándulni. A gimis ballagásomra egy táblagépet kaptam tőle, tavaly pedig, mikor Londonba költöztem, 200.000 forintot. Ezen kívül megcsináltatta a fogamat, ami szintén több tízezer volt, felújította és bútoroztatta a teljes szobámat 7-8 éve, arany ékszereket kaptam tőle. Mondjuk ők meg is tehették. Szó volt róla, hogy a jogosítványomba is ad pénzt, de ezt már nem élte meg. Most, hogy meghalt, papa nem igazán támogat, ő az a spórolós fajta, de ez nem is baj, nem várom el, mamától sem vártam el soha, ettől függetlenül ugyanolyan felhőtlen a viszonyunk, imádom őt is! :)



20l

2015. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Illetve mindig, mikor jöttem, várt valami kis nekem vásárolt apróság :)
2015. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, nélkülük nagy gondban lennénk. Húztak már ki nem egyszer a masszából minket, főleg a munkanélküli időszakokban. Cserébe mi is segítünk, amikor kell. De lakás vásárlás, meg ilyenek szóba se jöhetnek. Egyszerű emberek, mint mi.
2015. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!