Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőknek van láthatási...

Nagyszülőknek van láthatási JOGUK?

Figyelt kérdés

Ha egyik szülő elhunyt, van a nagyszülőknek (az elhunyt szeemély szüleinek) láthatási joguk?

Mindenfélekléppen a jogi oldala érdekelne a dolognak.



2015. júl. 23. 23:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van, ha nem érdemtelenek rá. (bántalmazták a gyereket, stb.) A gyámügy megítélheti havi 1-2 óra a gyámügynél kijelölt teremben.
2015. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Úr isten ne mááár!!! És ha külföldre költözöm?
2015. júl. 23. 23:30
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
akkor majd a saját költségeden hordhatod őket haza a láthatásra
2015. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Igen, van joguk. Bírósághoz fordulhatnak emiatt.
2015. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Ennyire rossz a viszony? Hasonló cipőben jártam, én magam vittem anyóshoz a gyerekeket a férjem halála után, pedig össze kellett szorítanom a fogamat ehhez. Viszont ott voltam velük végig, látogatás ürügyén, még ha végig is kellett hallgatnom a froclizást minden egyes alkalommal. Így nem adtam ürügyet arra, hogy láthatást ítéltessen meg, nélkülem.
2015. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Konkrétan annyira rossz hogy még arra is gondoltam, hogy el akarnak tenni lábalól. De ezt meg ki fogja nekem elhinni?
2015. júl. 23. 23:48
 7/24 A kérdező kommentje:
És ha nem teljesítem a láthatást a jogítélet ellenére sem?
2015. júl. 23. 23:49
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Jó kérdés... A gyerek(ek) hogy viszonyulnak a nagyszülőkhöz? Ha nem akarnak menni, nem hiszem, hogy rendőrrel lehetne elvitetni őket a láthatásra.

Keress családjogban jártas ügyvédet, ha ennyire gáz a helyzet.

2015. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem teljesíted, akkor a végrehajtó majd elintézi a láthatást.
2015. júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
34%

Nem bíróság, hanem a gyámhatóság dönt a nagyszülői láthatásról. Max bírságot kaphatsz, ha akadályozod a láthatást, de egyébként nincsenek nálad veszélyeztetve a gyerekek.


[link]

2015. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!