Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akik messzire költöztetek a...

Akik messzire költöztetek a szülőktől: a gyerekeknek milyen így a kapcsolata a nagyszüleikkel?

Figyelt kérdés

Kialakul a rendes nagyszülő-unoka kapcsolat köztük úgy is, ha a kezdetektől csak mondjuk párhavonta találkoznak? Én a tipikus hetente a mamánál alvós típus voltam, mert szüleim sokat utaztak munka miatt, meg ha eszembe jutott, felültem a biciklire, és ott voltam nagyszüleimnél. Most viszont, hogy belevágtunk a babaprojektbe, eszembe jutott, hogy a leendő gyerekemnek ugyanez nem fog megadatni, és nem vagyok biztos benne, hogy meglesz neki az a mama-élménye, ami a mi generációnknak olyan jellegzetes.


Nálatok ez hogy alakult?


2015. aug. 26. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nalunk egyik nagyszulo a szomszedban lakott, a masik 300km-re..nagylanyunknak mindkettejukkel nagyon jo a kapcsolata, de egyedul még nem aludt naluk soha...abszolút nincs ra igénye..Kozben költöztünk, megszuletett a masodik is, o is nagyon szereti a nagyszuloket, de ottalvas meg nem palya neki sem( 4 es 1.5 évesek) ami szerintem sokat segít nekunk ebben, hogy heti tobbszor skype-olunk, zsenialis dolog szerintem.
2015. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nalunk nem alakult ki szoros kapcsolat. Alig ismertem a nagyszuleimet. Nem is nagyon erdekeltek, mikor ott voltunk sem veluk foglalkoztam, hanem a kutyakkal-macskakkal :) en varosi gyerek vagyok, ok meg videken eltek.

Szaoval, lemaradtam (es persze a nagyik is) valamirol de mivel sosem volt, igy sosem hianyzott a klasszikus nagyinal ebedelos vasarnapok/sosem kaptam toluk szulinapra vagy karacsonyra ajandekot de nem is kellett, nem is tudtam milyen az. Megis, itt vagyok, nem vagyok szornyszulott, nem hianyzik par kerekem, teljesen normalis ember lettem. :)

2015. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugy alakitanám, hogy nyári időszakban a gyerekekkel lemennék a nagyiékhoz pár hétre, hogy legyen róluk emlékei és biztos nagy élmény is, amikor meg már nagyobbak akár levinném egész nyárára őket és én utaznék le hozzájuk hétvégén meglátogatni. Én igy potolnám ha messzire laknánk tőlük. Persze nagyszülő nélkül is felnő minden gyerek, de ha fogadják, vigyáznánák az unokájukra akkor az nagy élmény a gyerekeknek is, ha van rá mód nem hagynám ki az élményből.
2015. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!