Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megszabhatom, hogy a nagyszülő...

Megszabhatom, hogy a nagyszülők az unokát csak az én otthonomban láthatják?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal elég rossz a kapcsolatom, én már nem is megyek hozzájuk, csak a férjem szokott menni a gyerekkel.

De már ezt sem szeretném, mert ilyenkor mindig biztatják ellenem a férjemet, hogy váljunk el, meg a gyereket vegye el tőlem és költözzön oda hozzájuk a gyerekkel. Amikor a férjem hazajön, mindig elég fagyos a hangulat, napokig, néha hetekig, mindenen összeveszünk, azután lenyugszanak a kedélyek és újra béke és szeretet van. Ezért arra gondoltam, nem engedem el hozzájuk a gyereket, hogy nem hallgassa, miket mondanak rám, hanem ha akarják látni, jöjjenek és nézzék meg nálunk.

Csak nem tudom , jogilag megtehetem-e? Ráadásul úgy, hogy apuka vinni akarja ezekután is.


2015. okt. 19. 13:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Elég szégyen az apuka viselkedése.
2015. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
A férjeddel kellene előbb rendbe tenni a kapcsolatod, hisz az nem normális, hogy a mama mond valamit és ti hetekig haragban vagytok, Akkor ott valami gond van.
2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Rezi Dencia ***** válasza:
46%
Nem teheted meg.
2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
És a férjed szó nélkül hagyja, hogy mások így beszéljenek rólad? :-O
2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Jogilag NEM.


Mellesleg csak van valami oka a dolognak,nem?

2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az apósommal rossz volt a kapcsoltom. De mivel a férjemmel nagyon szeretjük egymást, így a férjem természetesen mellettem állt ki. Mivel ezt az após is érezte, hogy a fia többet nem megy hozzájuk ha nem változtat, így meg változott.


Ha a férjed igazán szeret akkor tuti nem tudnának rá hatni a szülei. Ha viszont hetekig nem jó a kapcsolatotok akkor ott nem az anyósékkal van a probléma, hanem a ti kapcsolatotokkal.


Talán azt kellene a férjeddel tisztázni miért nem áll ki melletted? Ha ö is egyetért a szüleivel akkor vagy teneked kell változtatni, vagy a kapcsolatotokat megszünetetni.

2015. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Hiszen apuka oda viszi a gyerekeket ahova akarja, ahogy te is. Menj velük te is.
2015. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Hát úgy, hogy apuka nincs melletted, igen nehéz lenne végigvinni. De ahogy leírod, úgy látom amíg a férjeddel nem teszed helyre a dolgokat, addig semmi nem fog változni. Először neki kellene, hogy felnyíljon a szeme, és melléd álljon. Elég szomorú, hogy a nagyszülők az unokájukat is belekeverik a harcba. Arról nem is beszélve, hogy a férjednek el kellene döntenie mit akar.
2015. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Az anyak sokszor kulonleges jogokat velelmeznek maguknak, es elfelejtik hogy ok csak az egyik szulo a kettobol.

A ferjed se tilthatja meg hogy te elmenj valahova a gyerekekkel, te ugyanigy nem tilthatod meg, hogy o menjen el veluk akarhova.

2015. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Ügyes. Tehát a gyerekeken keresztül akarod manipulálni őket? Mivel a férjednek nem tilthatod meg, hogy elmenjen a szüleihez, ezért a kapcsolatotok válsága ugyanúgy nem oldódna meg.


Ha a férjed nem képes melléd állni, nem képes leállítani a saját szüleit mikor téged szidnak (pláne a gyerek előtt), akkor el kell gondolkozni a kapcsolaton. Itt már nem az anyós a gond, hanem a kedves férj.


Tudod, csak azt lehet manipulálni, aki hagyja. És az is egyfajta állásfoglalás, ha nem foglal állást, kérdés, hogy tudod-e értelmezni...

2015. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!