Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ha ennyire nem...

Normális ha ennyire nem szeretem már a nagymamámat?

Figyelt kérdés
nagyszüleimmel és apummal lakok együtt..mellettünk laknak apum testvéreék(felesége+lánya).. Apum a mindenem,papát is nagyon szeretem,(anyumék elváltak és anyum felém se néz,nem is érdeklem). De viszont nagymamámnak nagyon rossz természete van:mindig kötöszködik mind a 3unkba,kiabál a semmiért,nem szeret semmit csinálni,kiszolgáltatja magát,ha menni kell valahova "szórakozni"oda nem fáradt,de itthon egy botot se rak alrébb.. persze ha nincs suli meg hétvége van én szoktam főzni meg segítek mindenbe. De nincs olyan nap,hogy mamával ne veszekednénk és nem csak én hanem apa és papa is.. ha mama nincs itthon békesség van,nyugalom,nem veszekszünk. De engem is,és mindenkit elhord mindennek,ha szépen beszélünk hozzá az nem jó,ha veszekedésnél nem szólunk vissza,hanem otthagyjuk,akkor azért kiabál. Egyre jobban azt érzem,hogy múlik az iránta való szeretetem. Már rendesen ideges leszek,ha látom,hogy már megint veszekedne valamiért épp valakivel. Mit csináljak,hogy nyugodt családi légkör legyen? Minden nap nem bírom ezt az idegeskedést. :(
2015. okt. 21. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagymamádnak nehéz természete van, amire lehet, hogy rásegített az öregedés is. Személyes tapasztalat, hogy minden öreg megkattan élete vége felé... visszafejlődnek, olyanok lesznek ismét mint egy gyerek.

Nem tudsz mit tenni, próbálj nem törődni a butaságaival, kitérni a veszekedés elől, vagy egyszerűen sétálj el a mamád közeléből amikor elkezdene veszekedni. Talán rájön, hogy nem érdekel téged a nyűgje.

2015. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Már öregek, azért van ez. Nyugi, szerintem más se tud a nagyszüleivel kijönni. Próbálj meg valamit vele együtt csinálni, mondjuk házimunkát, mosogassatok el, takarítsatok. Megoszthatnátok a munkát, felét ő, felét te végzitek el. Ha meg nem akarja akkor adj neki kevesebbet, meg biztasd, hogy jó lesz az.
2015. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadó,ezt nemrég próbáltam,abból is csak a vita lett.. én megértem,hogy öregszik,de papa 72 évesen a szívem csücske,pedig elégéé meggyötörte már az élet..vele lehet kompromisszumokat kötni,ha kér valamit szépen kéri,ugyan így fordítva én is.. megértjük egymást minden téren..ehhez képest mama csak 64éves és nem lehet vele bírni..ha betegség lenne megérteném,de nem az..egyszerűen szeret csak mászkálni ide-oda városba vásárolgatni,szétnézni,csak itthon ne kelljen semmit csinálni.. de egész életébe ilyen volt,folyton papa tett a "feneke" alá mindent..ha suliba vagyok délelőtt még főzni is lusta,azt is papám csinálja.Ráadásul csak akkor vagyok/vagyunk neki jó,ha haszna van belőle,máskor meg úgy beszél velünk mint akutyával
2015. okt. 21. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Alrébb. xD
2015. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia,

Az emberek az öregedéssel egyre merevebbek lesznek, egyre kevésbé tudnak bármin is változtatni, nagymamának nem lesz jobb a természete, csak rosszabb.

Ezért inkább azt javasolom, hogy:

1. ne furdaljon a lelkiismeret azért, mert nem szereted. A magadraerőszakolt szeretet csak agressziót szül. Fogadd el, hogy nem szereted. Nyilván az ő hibája is, hogy nem.

2. Gondolom, nem tudsz/nem akarsz elköltözni egyelőre. Próbálj meg érzelmileg nem bevonódni a konfliktusba, nem felhúzni magadat, hanem elfogadni, hogy ő ilyen.

2015. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez esetekben csatlakoznék az első válaszadóhoz, sajnos nem vagyok semmilyen szakorvos, hogy megállapítsam mit kéne máshogyan csinálnotok, bocsi :(
2015. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Érdekességképp megjegyzem, hogy mind a nagymamám, mind az anyósjelöltem ugyanannyi éves mint a te nagyid, és ugyanolyan kibírhatatlan természetük van. Ez a kor valamiért fura.

Később már nem ennyire idegesítőek az emberek, legalább is nekem ez tünt fel.

2015. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!