Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám nagyon beteg. Hogy...

Mamám nagyon beteg. Hogy bírjam feldolgozni?

Figyelt kérdés

Mamám 72 éves,torokrákja van.Mondogatja,hogy úgyis meg fog halni,a szüleim is,nagynéném is.Öt éve túlélte a tüdőrákot.Minden este sírva fekszek le.Gyakrabban alszok ott mostanában.Imádom a nagymamámat,nem akarom elveszíteni! ;( Mit csináljak hogy jobb legyen?Nagyon félek az elkerülhetetlentől ;(

11/L


2015. dec. 12. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ez az élet rendje, ne szomorkodj. Az ember megszületik, cseperedik, ezután néha jön egy-két metegség majd meghal. Nekem még most is nagyon hiányzik a nagymamám, pedig már 9 éve meghalt.

Légy mellette, támogasd érzelmileg, ölelgesd sokat!

Szép élete lehetett, hiszen téged az unokájának tudhat. Ő már felkészült arra, hogy eltávozik! Segítsd őt minden körülmények között!

2015. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tolts vele sok idot. Es készülj fel hogy nem el örökké. Szerezz neki mindig örömet es te is boldog leszel tole.
2015. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél meg mindent, hogy jól érezze magát az utolsó időkben, tudja, hogy te mennyire szereted és hogy hiányozni fog neked.

Sajnos az élet része, hogy elveszítjük azokat, akiket szeretünk.

A mamád büszke lehet rád. Kitartást! Reméljük, jobban lesz.

2015. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Nagyon kedvesek vagytok!Reménykedem hogy meggyógyul.
2015. dec. 12. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kicsilány!

Az én nagypapám is nagyon beteg, már 6 éve. Ezalatt az idő alatt 3x mondták az az orvosok, hogy meg fog halni. Meg a család is. De nem adta fel ennek ellenére. nagyon sokat tanultam ezalatt hitről, kitartásról, összetartásról, reméyről, csüggedésről, hogy mi a fent, és mi a lent. Írok Neked néhány tapasztalatot, ötletet!

Amit tehetsz, hogy nagyon sokat vagy vele, és amiben tudsz, segítesz neki. Akár azzal, hogy elmész a boltba, vagy elmosogatsz. Ha rosszabb állapotban van, segítesz neki felülni az ágyban, vagy kanalazni az ételt.

Hidd el, hogy nem csak Te félsz, hanem ő is. A nagyszülők már csak ilyenek: nem mondják, nem mutatják, nem akarják, hogy gyengének lásd őket, de ők is félnek. Tudod, mi tud a leginkább segíteni ezen? A nevetés. Nem viccelek! Próbáld meg őt mindig jobb kedvre deríteni, amikor vele vagy. Mesélj neki a napodról, mesélj valamilyen filmről, amit láttál, hogy milyen volt a barátnődéknél. Bármiről. A lényeg, hogy eltereld a gondolatait a betegségéről. Mondd neki sokszor, hogy nagyon szereted, hogy ő a legjobb nagymama.

Ha vannak olyan napok, amikor jobban van, kérd meg, hogy süssetek gyütt, tanítson meg Neked egyszerűbb recepteket. Így talán úgy érzi, hogy át tudja neked adni a tudását, márpedig a nagymamáknál senki nem süt jobban, ez a tapasztalatom :) Aztán még sok-sok év múlva is mindig rá gondolsz majd, amikor sütni kezdesz.

De lehet ez akár hímzés, kötés, horgolás, vagy egyszerűen csak egy zokni megstoppolása. Amihez kedved van.

Esténként meg hívd fel, mielőtt elalszol. Kívánj neki jó éjszaját. Vagy írj egy mesét, arra az esetre, ha nem tud laludni. Állhat akár részekből is: minden nap egy újabb fejezet. Nem kell hosszú, ha fél oldalt írsz, az is bőven elég. Ezt akkor csináltam, amikor a nagymamám egy mtét miatt sokáig kórházban volt.

Vagy ha vallsos vagy, imádkozz érte este!

Nekem van egy játékom, ami segít elaludni. Választok egy szót: például almafa. Mi jut róla eszembe? Zölt. Na és a zöldről? Béka. A békáról? A búvárkodás. A búvárkodásról? Horvátország. És így tovább. Jó játék, eltereli a gondolataidat, és hamar el tudsz majd aludni.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit.Jobbulást a mamádnak!

2015. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek <3
2015. dec. 15. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett azóta?
2022. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!