Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Párom nagymamája gonosz és...

Párom nagymamája gonosz és kétszínű, mégis mosolyognom kell, mert karácsony van. Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, szeretnénk összeköltözni, azonban egyszer már szakítottunk. 3 hónap után megbeszéltük-átbeszéltük, és úgy döntöttünk, hogy együtt maradunk, azóta is boldogok vagyunk.


A kedves mama azonban meg van róla győződve, hogy én hagytam el az "ő kisfiát" (az unokáját, mellesleg nem én szakítottam). Elhordott mindenféle ostoba, ingyenélő, manipulatív dögnek. A kedvesem, az édesanyja és az egész család mellettem állt, ekkor a mama még jobban megutált, mert "ellene fordítottam mindenkit". Az meg sem fordult a fejében, hogy mindezt ő csinálta az ocsmány viselkedésével.


100 km-re él tőlünk, de mindenbe beleszól. A hajfestéktől agydaganatom lesz. Sajnos komoly túlsúlyom van, amitől mindenképp megszeretnék szabadulni, így hetente 6x kardió edzésre megyek, és dietetikus által összeállított étrend szerint étkezek. Nos, szerinte ez is hülyeség, mert egy nő legyen nőies, majd "jól meddő leszek", ha így hajtom magam és nem eszek rendesen.


Ügyfélszolgálaton dolgozom, csinosnak KELL lennem, szoknya-blúz-magassarkú az elvárás. Szerinte flancolok, mert egy munkahely nem szabhatja meg, hogy milyen ruhában dolgozzak, nehogy már a fekete farmer és egy fehér pulcsi ne legyen jó a "parasztoknak". Párom és az édesanyja, nomeg én is elmagyaráztam neki szépen, hogy "nem mama, sajnos a fekete farmer nadrág nem elfogadott, mert a munkahelynek van egy öltözködési kódexe, amit be kell tartanom. Igen mama, tudom, hogy lehet 2.000-ért is szoknyát venni a turkálóban, de sajnos az én extra méretemre nem találtam olyat, amit felhúzhatok."


Hiába minden, nem érti meg. A családi béke érdekében havonta egyszer elmegyek, de nem bírom. Soha nem nyíltan támad, hanem cukormázba vonja a mondandóját, és olyan édesen tudja előadni, hogy attól pluszban rosszul vagyok.

Persze mindenki tudja, hogy legszívesebben a kisbaltát állítaná a hátamba, de nem tudnak vele mit kezdeni.


Holnap utazunk hozzájuk, és már most gyomogörcsöm van az egésztől.


Hogy viseljem el? Köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 24. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem muszáj vele töltened a karácsonyt.Ha teheted és kellően jó viszonyban vagy a saját családoddal akkor inkább menj hozzájuk.
2015. dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne tűrd el. Ha fejre állsz is, akkor is beléd fog kötni valamivel. Állj ki magadért és az ő stílusában, mézes-mázosan köszönd meg a tanácsait, közöld vele, hogy nagylány vagy, aki tudja mikor és mit kell tennie, ezentúl legyen kedves megtartani magának az észrevételeit, mert téged zavar a megalázó stílusa. Mindenesetre kívánok békés ünnepeket! :)
2015. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kellemes Ünnepeket nektek is :)
2015. dec. 24. 14:51
 4/10 omba ***** válasza:
76%

Hát a párodat kérd meg, hogy ritkítsa ezeket a találkozásokat.

A másik, meg, hogy tudod, mi a helyzet, akkor meg miért nem tudsz túllépni ezen.

Arra gondolj: mindjárt beszól valami sunyiságot. Amikor megteszi - te elégedett lehetsz, mert tudtad előre mi fog történni.

Én ilyenkor őszintén tudok mosolyogni az éleslátásomon.

Tegyél fel előre téteket, milyen témában lesz a köbvetkező.

Ha eltalálod: ügyes vagy, ha nem, akkor finoman említsd meg neki, hogy másféle beszólást vártál.

Írd fel a beszólogatásokat egy papírra. Ha beszól, keresd ki a listán, és pipáld ki, - elégedett lehetsz, ha nem szerepel a listán, írd hozzá.


Ne partnernek tekintsd, hanem csak mint egy halbiológus a halait - figyeld jegyzetelj ő csak egy objektum, amiről könyvet kell írnod - ezért érdekes.

2015. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondanám neki, hogy zavar a stílusa, az csak olaj a tűzre. Egyenes embernek nagyon nehezére esik, de ilyenkor érdemes átvenni a stílust, és mosolyogva megdicsérni. Pl. azzal, hogy milyen jó, hogy ennyire hasonlítotok egymásra, neki is határozott véleménye van, meg neked is, és ahogy ő, úgy te is ragaszkodsz a sajátodhoz, senki nem fogja megváltoztatni. Esetleg veregesd is meg a vállát vagy a kezét, édesen mosolyogva.:-)
2015. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

kicsit meredek ,hogy 1 év kapcsolatból 3 hónapot külön töltöttetek. de végülis ez nem része a kérdésnek.

szóval szerintem a legjobb,ha kerülöd a konfliktust a kedves mamával.:D ha megpróbál beszólogatni akkor kezdj el másról beszélni, vagy tegyél úgy mintha meg sem hallanád. esetleg bólogass helyeslően majd szintén válts témát.

nekem is volt ilyen rokonom. ha látta,hogy valaki fel se veszi ezeket a sértéseket,akkor új célpontott pécézett ki. de ha valaki reagált a hülyeségeire,akkor még jobban mondta és mondta..

2015. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
miért is kéne neked oda menned? menjen csak az unoka és ha karácsonykor letámad(mert tudja hogy ilyenkor ki válaszolna neki vissza) akkor te is kétszínűen támadd vissza pl. sógorom közölte velem a szülinapomon, hogy öreg vagyok mire én "te már csak jobban tudod milyen öregnek lenni" ugyanis 2 évvel idősebb. Be is szóltam meg nem is...
2015. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A "családi béke" miatt mentem eddig is, de úgy gondolom, hogy Karácsonykor nem szeretném hallgatni a beszólásait.


Kedves 6-os: valóban nem tartozik a kérdéshez, de azért reagálok. :) Szerintem más párok is szakítottak már, mégis boldogok. :) És a kibékülésünk óta vagyunk együtt egy éve, nem összesen. :)

2015. dec. 24. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt magyarázd meg nekem, mert nem értem, hogy egy mami, aki 100 km-re él tőletek, honnan tud minden részletéről az életeteknek...hogy heti 6x jársz kardiózni, hogy hogy öltözöl a munkahelyeden, hol, mit mennyiért veszel, stb..

Talán nem kéne mindenről beszámolni, arra még nem gondoltál?

2015. dec. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy hagyd rá valahogy - tudom hogy nagyon nehéz- mert neki saját magával van a legtöbb baja!

Gondolom azóta túl is vagy rajta!

Azért írd meg mi volt? :)

2015. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!