Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elítélendő, ha heti egyszer...

Elítélendő, ha heti egyszer segítséget hívok a mosáshoz?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgozunk a férjemmel, itthon házimunkát együtt csináljuk, általában a férjem főz, én elmosogatok, illetve a takarítás is felosztjuk, kinek hogyan esik éppen jól. Viszont a mosás az egyetlen mumus nekem. Rühellek kimosni, kiteregetni, ruhákkal foglalkozni ilen téren. A férjem szintén. Az elején még csináltuk, de annyira sok idő elmegy vele, és annyira utáljuk, hogy volt hogy egy hónapig nem is mostunk, amíg az összes tiszta ruhánk el nem fogyott. Képtelenek voltunk rávenni magunkat. Utána döntöttem úgy, hogy heti egyszer szólok egy néninek, hogy segítsen. Ő is örül a pénznek, mi is örülünk, hogy nem kell ezzel foglalkozni és több idő marad egymásra. Régóta működik így,szüleimnek nem olyan régen került tudomásukra, véletlenül. Anyám teljesen ki volt kelve magából, hogy milyen nő/asszony vagyok. Nem csinálom a dolgom, és amúgy is, mi az, hogy azt merem mondani, hogy nem bírom megcsinálni. Azóta is mérges rám emiatt. Szerintetek tényleg gáz ez, én/mi vagyunk a kis teherbírásúak? 27/N
2016. jan. 6. 12:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen a ti dolgotok, hogy csináljátok. Mondjuk furcsa, hogy pont a mosás okoz ekkora gondot, mert azt a gép csinálja, kiteregetni meg kb. 5 perc, de ha nektek így jó, akkor csináljátok így.
2016. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
32%

Miért nem vesztek automata mosógépet?


Vagy tán a patakhoz kéne járnod kézzel mosni? Vagy mi ilyen nehéz rajta? Komolyan kérdezem, nem bunkóságból.

Berakod a gépbe, 2 gombot benyomsz, kiveszed, és kiteregeted 3 perc alatt.

Ennyit nem bírsz ki? Na neee....Én 12 órázok a munkahelyemen, egyetemre járok, főzök, mosok és takarítok, plusz nyelvvizsgára készülök, és jogsit csinálok :D A férjem segítget, de ő is rengeteget dolgozik, és én annyira nem is várom el, jobb szeretem én csinálni.

Szóval szerintem igen, te vagy a kis teherbírású már ne is haragudj.


23N

2016. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
86%

Hát kinek mi.


Mi is beszéltük lakótársammal, hogy szívem szerint kifizetnék valakinek óránként X összeget, csak mosogasson el, meg porszívózzon néha össze.


Mondjuk azt én sem értem miért ekkora mumus a mosás, meg miért időigényes. Fél perc bedobni a ruhát a gépbe, és a végén 5 perc kiteregetni. Arra a heti 5-10 percre csak ki lehet bírni egymás nélkül.

2016. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő, de tényleg ez az egyik legkönnyebb házimunka, a takarítónőt én sokkal jobban megérteném, de abszolút a ti dolgotok. Attól mert megy a mosógép, attól függetlenül ugyanannyi idő jut magatokra, szerintem.
2016. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem se olyan rossz a mosás, mivel gondolom automata gépetek van, nem sok időt vesz el.:)

de miért lenne elítélendő? van akihez mindenhez bejárónő megy, ő csinálja az összes házimunkát. attól még nem tartom kevésbé nőnek, mert inkább másra hagyja ezeket.

2016. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura, hogy pont a mosás a mumus, ami tényleg a legegyszerűbb háztartási munka (már ha van mosógéped).


De egyébként nem ítéllek el, ha van rá pénzed, miért ne vehetnél igénybe segítséget BÁRMIHEZ?

2016. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi gond. Mi, utáljuk a kerti munkát, ezért kapáltatom, füvet nyíratom. A szomszéd munkanélküli meg örül, hogy kap kis pénzt. Ráadásul, szereti is a kerti munkát.
2016. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura a mosáshoz való hozzáállásotok. Csak annyi, hogy ki kell válogatni(vagy akár külön tartani pl a fehéreket a feketétől és a színeseket egy helyen tárolni) és csak be kell rakni+mosószer és öblítő adagolás. Amíg meg kimos azt csinálsz amit akarsz. A teregetés, hajtogatás szintén negyed óra max(én zenét is szoktam közben hallgatni és úgy gyorsabban tudok végezni). Sőt volt olyan is hogy elromlott a mosógép és kézzel kellett mosni.


Nyilván mindenkinek van egy mumusa, nekem pl a portörlés, de a mosásban nem tudom mit lehet gyűlölni. Nyilván ha nektek így jó, akkor másnak köze nincs hozzá.


23N

2016. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
80%

2 Nagyon is bunkó vagy, kár mentegetni magad superwoman :) Nem értem egyeseknek miért fáj, ha valaki nem annyira "király", mint ők, mellesleg a legtöbb nő hozza ugyanazt, amit te, csak mondom.

Ha mosni utál a kérdező és fizet ezért valakinek, akkor fizessen. Engem nem érdekelne anyuka helyében sem.

2016. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ezzel semmi baj. Mindenkinek megvan amit nem szeret csinálni - ha megengedhetitek magatoknak a segítséget, miért ne? Ti is jól járok, meg az is aki segít.

Ez csak egy hülye régi berögződés hogy az asszonynak kutya kötelessége megcsinálni bizonyos dolgokat (tudod, női munka meg hasonló ostobaságok). Azon nem akadt ki anyukád hogy a párod nem néz cselédnek, és ő is végez házimunkát?

2016. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!