Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg apámmal,...

Hogyan értessem meg apámmal, hogy nem elítélendő dolog az, hogy meleg a fiam?

Figyelt kérdés
Apám közel 80 éves és kisebbek fiammal nem lehet vele szót érteni. Fiam, aki 27 éves, nekem már régebben bejelentette, hogy a saját neméhez vonzódik. Én sem voltam feldobva a hírtől, de valahogy számítottam erre. Most van egy barátja, akivel úgy néz ki, hogy nagyon komoly a kapcsolata. Elég sok családi összejövetelt tartunk (kerti sütögetés, ebéd, vacsora stb.), amelyre szeretném fiamat is meghívni a párjával együtt és természetesen a szüleimet is, de félek, hogy apám nem tudná türtőztetni magát és sértegetné a srácokat. Szóval mit kellene tennem? Nem akarom, hogy sértődés legyen az amúgy nagyon összetartó családunkban egyik fél részéről sem.

2014. júl. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Tudja már, hogy meleg az unokája?
2014. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes,mert ez nem a korából adódik. Az én nagyapám 90 éves (kelet mo-i faluban lakott világ életében). A családban van meleg (több is: egy 20 és egy 45 éves), van aki 33 évesen agglegény és van olyan, akinek a párja fekete, és van, akinek külföldi. Nagyapám teljesen píszin kezeli a dolgokat.


Én azt mondom, hogy ha apád sértegeti a fiad barátját, akkor kívül tágasabb, de azért meg lehet próbálni összeereszteni őket.


Sajnálom, hogy apukád ilyen ember, és örülök, hogy beléd valahogy nem sikerült ezt beléd nevelniük, és te jó ember lettél, kérdező! Légy büszke anyukádra vagy magadra emiatt!:)

2014. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Tudja hogy meleg, és mindig azt mondja, ő ezt nem tudja megérteni, meg hogy régebben a "b...k" inkább szégyellték magukat, nemhogy nyilvánosan mutatkozzanak, illetve istentelen dolgoknak tartja. :(
2014. júl. 4. 21:49
 4/53 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos 80 évesen már nem változik az ember. Ő még egy nagyon más világban nőtt fel, teljesen más értékrenddel. A fiad annyit tehet, hogy egyik fülén ki a másikon be, és ha együtt is a család a nagyapa meg a fiad párja a lehető legtávolabb egymástól.

Amúgy gratulálok, nagyon példamutatóan viselkedsz a fiaddal.

2014. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
77%

"az egyik fülén be a másikon ki" természetesen

Bocsi már nagyon este van. XD

2014. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
92%

1. vagyok. Hát akkor szerintem itt nem lesz túl sok változás a nagypapi részéről :(

Én nem hívnám meg őket egyszerre családi eseményre.

2014. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Ráadásul apu az én szememre is vetette, hogy azért lett ilyen a fiam, mert én lányt neveltem belőle, mert ő volt a legkisebb és elkényeztettem. Pedig sem ő, sem a barátja nem lányos, kifejezetten férfias, kisportolt testű fiúk és nem is viselkednek lányosan.
2014. júl. 4. 22:10
 8/53 anonim ***** válasza:
21%

Hát én nem tudom... eléggé kikészülnék én is ilyen hír hallatán, egyszerűen természetellenesnek, családellenesnek és betegnek érzem ezeket a meleges dolgokat...

Én 25 vagyok.. na akkor egy 80 éves?

Szerintem ne erőltesd a békítgetést, inkább beszélgess édesapáddal olyan dolgokról, amikre büszke lehet.

2014. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
26%
Tessék tiszteletben tartani az "öreg" érzéseit,ha amúgy egy rendes ember és nem a család fő kekeckedője! 80 évesen már úgyis hamar elmegy lefeküdni egy családi összejövetelen és akkor jöhet a srác!:)Amúgy meg mi a bánatnak kellett neki elmondani a melegséget! Ha simán azt hinné,hogy csak a haverja a fiadnak akkor nem lenne kifogása! Persze ehhez az kellene,hogy a fiukon ne látszon meg az összetartozás ezeken a családi eseményeken! Én még messze nem vagyok 80 éves de sírva világgá szaladnék ha a fiúunokám egy pasival kézenfogva vagy ne adj isten puszilkodva jelenne meg előttem!
2014. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
76%

a 8-as intoleráns hülyének igaza van. Az, ha valaki intoleráns, rossz ember, az nem kor függvénye, hiszen ő is csak 25 éves, mégis ilyen!


(rossz, mert a saját családtagjait nem elfogadja, hanem elvei szerint ítéli meg az életüket)

2014. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!