Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy nagypapát valóban szoktatn...

Egy nagypapát valóban szoktatni kell az unokájához?

Figyelt kérdés
Nemrég meg született a kisfiam, de apukám nem kíváncsi a picire. Nem is látogatja. Apai oldali nagymama szerint szoktatni kell hogy megszokja az unoka létezését. Ez számomra nem kicsit fura. Lehet hogy én gondolom kicsit rosszul?

2016. jan. 7. 16:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

szerintem ez hülyeség...nálunk húgomnak van már gyerek apáméknak nem kellett szoknia...

dédi mamám még él, szóval már üknagymama ő neki sem kellett szoknia a dolgot...mondjuk ő "edzettebb", mert ugye már lépett pár fokot ezen a létrán :D


22F

2016. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nagymamád csak védeni akarja apukád mundérját. A nagy igazság az, amit tapasztalsz, apukádat nem érdekli a fiad. Ez nálunk is így van, viszont ha ismerőssel találkozik, megy a duma, hogy ő mennyire oda megy vissza van az unokákért és hasonlók. Már csak vigyorgok rajta, te se bosszankodj, úgysem tudsz változtatni rajta.
2016. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Normál esetben egy papa rajong. Lehet ezzel többet ártottam,mint használni akartam,de ez az igazság
2016. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszokat
2016. jan. 7. 16:18
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szoktatni, ez butaság. Apukám első naptól odavan a fiunkért és ez a szeretet 3,5 éve töretlen. Ti jóban vagytok apukáddal? Csak mert például a férjem apja még nem is látta a fiunkat (nem is fogja), de ezen nincs mit csodálkozni, mert velünk sem találkozott több mint 6 éve.
2016. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
De miért nem akarja látni férjed apukája a gyerkőcöt?
2016. jan. 7. 16:40
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Apósom sajnos borzasztó rossz természetű ember, ha valaki nem úgy ugrál, ahogy ő kitalálja, akkor utolsó szemétnek kiáltja ki. Anno az esküvőnk körül tört ki a botrány (de addig is rossz volt a férjem és apósom között a kapcsolat), így aztán már az esküvőnkre sem jöttek el anyósommal. Onnantól a kapcsolat megszakadt köztünk, a férjem még párszor az anyjánál próbálkozott, de nem volt értelme. Anyósom 3 hetesen látta utoljára a fiunkat (mint írtam, most 3,5 éves), apósom akkor a telefonban ordítva kijelentette, hogy soha nem akarja látni. Hát, nem is fogja és ezzel nem a fiunk veszít. Ja és a férjem nővérével él az ő 6 éves kislányával szintén ugyanezt játszották el.
2016. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, "él" helyett "és" akart lenni.
2016. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

A szoktatás max. akkor lehet kifogás, ha egyszerűen nem tud vele mit kezdeni. Nem minden férfi tud mit kezdeni egy babával, aki "semmit sem tud csinálni", még akkor sem, ha nem újdonság neki, mert már volt sajátja.


De az teljesen más dolog, akkor kíváncsi, látogatja, örül neki, attól még, hogy nem ért hozzá.


A te apádat viszont nem érdekli a gyereked. Sőt tuldajonképpen te sem érdekled, mert ha érdekelnéd, legalább megjátszaná magát és meglátogatna benneteket.


Anyósod részéről ez inkább ilyen kegyes hazugság, mert tudja, hogy ez biztosan rosszul esik neked és valamivel vigasztalni próbált.

2016. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az unoka nem olyan mint pl. a protézis, ahhoz hozzá kell szokni. A gyerkőc megszületik, onnantól szabad a pálya, lehet érdeklődni, lehet szeretni, kényeztetni.

Ha valaki ebből nem kér, az az ő hibája. Ha így áll a gyerekhez, én nem nagyon erőlködnék.

2016. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!