Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire elfogadható az, ha...

Mennyire elfogadható az, ha egy nagyszülö nem képes meglátogatni az unokáját6 éves karácsonykor, se azóta és a táv 10km, autójuk van!?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 10:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%
"nem kötelezö ,de illene nem?" Hmm. Ugy veszem észre vannak ilyen jo szavaid: "illene", "elfogadhato", ..... amik mögé beállsz, elvársz, fölényeskedsz. Hidd el nem érdemes. Inkább nézz magadba (is!!!) igyekezz a családot (a tágabb értelemben is) együtt tartani, örülni egymásnak.
2016. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom, jól összebalhéztál a nagyszülővel már régen, most pedig az "illem" jegyében elvárnád, hogy ő tegye meg az első lépést a családi viszony rendezése érdekében.

Holott meg is lehet fordítani a kérdést: "illene az unokával meglátogatni a nagyszülőt".

Ja nem, arra ott a kifogás, hogy tél van.

Ha javítani akarsz a kapcsolatotokon, akkor kezdeményezz és ne az unokát használd eszközként a nagyszülő lejáratására.

2016. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
tavasztól öszig amig az idöjárás engedi havonta 2-3 alkalommal mentünk ,biciklivel vittem,akkor most?én ha nem megyek ö nem jön nagyon ,én ha felhivom beszélünk,ha nem hivom ö nem hiv!nagyom érdekelheti a gyereke s unokája sorsa!
2016. jan. 10. 11:11
 14/22 A kérdező kommentje:
dec.elején voltunk a gyerekkel ott semmi balhé ,ezért furcsa
2016. jan. 10. 11:12
 15/22 anonim ***** válasza:

Így már kicsit érthetőbb, nem árt néha pár részletet is közölni.

Próbáltál erről beszélni vele? Hogy jólesne, ha néha ő is meglátogatna?

Ha igen és annak ellenére sincs változás, akkor nem kell erőltetni. Elhiszem, hogy rossz érzés, de kényszeríteni nem lehet rá, hogy látogasson benneteket.

2016. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Te is meglátogathatnád őket az unokával. Nálunk mindig így volt: Számomra fura lenne egy idős embertől elvárni hogy pont a legpocsékabb időben ő utazgasson a rokonokhoz. Akármi érheti . Autó ide vagy oda: nem olyanok a reflexek, ha baj van nem úgy gyógyul egy fiatal felnőtt. Nálunk az is közrejátszott hogy nem kazán fűtötte náluk a lakást hanem kályha volt, na azt újra felfűteni ha kihűlt a lakás....
2016. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A szüleim nem jönnek. Megoldottam:megyek én. Ennyi.
2016. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

Ez nemcsak illem, olykor közbiztonság kérdése is. Vannak olyan falun élő idős rokonaink, akik sajnos szintén nem tehetik meg, hogy akár a falu másik végén lakó gyerekeiket meglátogassák. Ha egy korukbeli elhagyja a portáját, ott akár félórán belül is lába kélhet az értékesebb dolgoknak.

Másrészt egy gyerek akkor megy haza a szülőhöz, amikor akar. Egy illemtudó szülő viszont megvárja, hogy hívják.

2016. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

Jól írták korábban,nem minden család: család. Sajnos :(

Az anyósomék ugyanez,itt laknak a közelünkben,nagy városban lakunk /2 buszmegálló/,autó is van,fiatalabbak majdnem 10 évvel,mint a szüleim,hiába hívom őket,a gyerek szülinapjára jönnek el egy évben egyszer.Azaz ebben az évben már arra se :( 5 éves a kisfiam, kérdezgette is,hogy nagyiék miért nem jöttek el.Nem tudom :(

Mi megyünk gyakran,havonta 3-4-szer,azaz már nem,mert apósomnak fárasztó a gyerek (sosem játszott vele,elvárná,hogy üljön egy helyben és hallgassa ahogy ő előadja a politikai nézeteit),szóval lassan már mi is csak szülinap,névnap és karácsonykor megyünk.A férjemet sajnálom,mert neki nagyon fáj.Anyósom egyszer meg is mondta,ő nem nagymama típus,örül,hogy kirepültek a fiai,ők élhetik az életüket.Szóval ilyen is van.

Nem tudsz mást tenni Kérdező,fogadd el ezt a helyzetet,nem fognak megváltozni.

2016. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ok. Ne várj senkitől semmit. A fiam 7 éve nem látnák a nagyszülei,ha nem vinném. Egyes lány vagyok,egyes unoka a fiam is.van pénzük,el tudnának jönni. Fáj,hogy nem érdekli őket,hova jutottunk,de nem meghatározó. Ők érzelemtelenek-ez az ő bajuk. Én meg imádom a fiam,az az én gondom.
2016. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!