Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhességek karácsonykor...

Terhességek karácsonykor bejelenteni otthon? Jó ötlet?

Figyelt kérdés
A barátommal kisbabánk lesz. Csütörtökön megyünk anyáékhoz ebédre, ott csak a szüleim lesznek, a nővérem és a párja, plusz mi ketten. Arra gondoltam, hogy ott mondanánk el a hírt, de félek, hogy a testvéremék érzékenyen érintené a dolog, mert ők már évek óta próbálkoznak, nekünk meg véletlenül is sikerült.
2015. dec. 23. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer úgyis el kell mondanotok a családnak, nem lehet örökké titkolni. Aztán majd ha később kiderül, hogy ilyenkor már rég tudtátok, ha olyan típusú az édesanyád, simán képes megsértődni, hogy eddig titkoltátok.
2015. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha nővéredéknél ez érzékeny dolog, akkor szerencsésebb volna először csak a szülőknek mondani.
2015. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Másodikkal egyetértek, amíg nekünk sem sikerült évekig, borzasztóan fájt más terhessége, különösen azoké, akiknek véletlenül csúszott be, vagy nagyon hamar. Ezt tényleg csak az értheti igazán, aki átélte, nem azért mert rossz emberek vagyunk, de ennél ilyenkor tényleg semmi nem fáj jobban.


Szerintem is először csak a szülőknek mondjátok el, tesódéknak meg később és nem egy "ünnep" alkalmával.

2015. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha fájna neki, akkor ne tedd tönkre neki ezt az ünnepet. Három napot csak kibírsz, utána már nyugodtan elmondhatod.
2015. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha 3 nap múlva mondja el a kérdező, akkor mivel lesz jobb a testvérének? Lehet bántaná a dolog, de normális esetben nem fog ezen napokig búslakodni.
2015. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A karácsony egycsaládi ünnep, mégis mikor mondanák el, ha nem akkor, amikor együtt a család? Értem én, hogy a tesóéknak fáj, mert nekik még nem jött össze, de komolyan, most mindenki az ő fájdalmuk körül létezzen? Az meg le van ejtve, hogy egy másik pár, akik legalább annyira fontosak a szülőknek, meg életük egyik legnagyobb örömhírét titkolgassák, mint valami szégyenteljes dolgot, mert esetleg a tesónak rosszul esik? Mintha bárki is tehetne az ő helyzetükről... Vagy amíg a tesónak nem jön össze, addig a gyerek tabutéma lesz a családban,meg majd dugdossák az unokát, nehogy neki rosszul essen?
2015. dec. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Ez az egész családnak örömhír. A testvérednek is! Nagynéni válik belőle, lehet annak is örülni.

Előbb utóbb biztos nekik is lesz - különben kisbaba babusgatása kifejezetten nyugtató érzés. Nálunk is így volt, a húgomnak előbb lett gyereke. Később nekem is.

Sok boldogságot!

2015. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül hogyan döntöttél?
2015. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Annak a nővérnek el lesz rontva a szilvesztere, sőt a Valentin-napja, a március tizenötödikéje, a húsvétja, a pünkösdje, a tavasza, a nyara, az egész élete, ha nem képes örülni a testvére picijének. Olyan nulla lesz az élete, mint a sok nullára pontozó nullának! Lehet nyomni a piros hüvelyket >>>>>
2015. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!