Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vidítsam fel a nagyimat?

Hogyan vidítsam fel a nagyimat?

Figyelt kérdés

A nagymamám több mint 90 éves. Mindig erős akaratú nő volt, sosem szorult mások segítségére. Mindig buzgott benne a bizonyítás akarás, hogy megmutatja, nem hagyja el magát ezért ne aggódjunk érte.

Mostanában igen megtörtnek látom és fáradtnak. Nyilván, milyen legyen ennyi idősen az ember de sajnos egyre több sötét gondolata is támadt, hogy jó lenne már meghalni. Hát mondják hogy az öregek már csak ilyenek.

De mama sem tudja elképzelni hogy ezek a kijelentések nekem mekkora fájdalmat jelentenek. Engem ő nevelt fel, nekem ő a mindenem. Tudom hogy semmi sem tart örökké és ezt el kell fogadjam, de hogy tudnám őt jókedvűnek tartani? Igyekszem vele beszélgetni amennyit csak lehet, napközben is nála jár a gondolatom.


2016. jan. 19. 12:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Milyen kedves beszólásokkal lehet mondjuk az ilyen gondolatairól elterelni? Azért ezek ált. segítenek mert még valamennyire humoránál van, csak kezd kifogyni a táram.
2016. jan. 19. 12:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a mamám már alig bírt járni és felkisértük Őt a temetőbe a szüleihez 14 éves koromban azt mondtam neki, hogy Gyere, Mama ha leszakad a hátam is felmegyünk a sírhoz (rám támaszkodott), elsírta magát és később belevágott műtétbe is.


Te is legyél ott mellette. Mondd el neki, hogy mennyire szereted. Meséld el neki, sorold fel neki, idézd fel neki, hogy mennyi mindent köszönhetsz Neki, és hogy milyen fontos Ő Neked és mennyire hálás vagy azért, hogy Ő van Neked. Őszintén mindent, ami csak eszedbe jut. Eddig Ő adott neked erőt és kitartást, mutasd meg milyen sokat adott és adj Neki belőle vissza.


Minden jót!

2016. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En azt vettem észre, hogy az idős embereket az élteti, ha van tennivalójuk. Ha nemcsak ülnek es a tv-t bámulják. Főleg nem, mert ott csak terrorról meg időseknek szoló biztosításról van szó, persze hogy az ilyenektol meghalni támad kedvük. Találj ki neki valami elfoglaltságot, mindig csináljon valamit. A párom mamája is 90 éves, mar minden baja van, de amikor talál magának valami munkát akkor érzi jól magát. En pl oda szoktam neki adni a besargult konyharuháimat, azokat ő kihipozza, kivasalja, szereti csinálni, mert így ugy érzi fontos. (Egyébként ő találta ki ezt, nem en tukmaltam rá). Vagy pl apró dolgokat meg szokott varrni, virágokat át szokott ültetni, így megkérem az en virágaimat is csinálja meg. Tavasszal is virágokat ültet a kertbe vagy cserepbe. Ezek kisebb dolgok, de ettől jól érzi magát. Ellenben az apám, aki 75 éves, egyre csak lustul el, egész nap tv-t néz, öt mar nem nagyon lehet rávenni munkákra, es észrevettem hogy ő kezdi magát nagyon elhagyni, es mintha mar készül búcsúzni tolunk, pedig neki még van ideje, nem is beteg.
2016. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"jajj mama ne akarj meghalni,hát a dédunokáidra akkor hogy fogsz vigyázni? kell ám majd a segítséged! " - ha tényleg humoránál van akkor talán ezen és ilyen "beszólásokon" jót fog mosolyogni :)
2016. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A.C.A.B ***** válasza:
Ez a helyzet nekem is nagyon ismerős sajnos :( Én azzzal szoktam győzködni, hogy a 100-110 éves korig még bőven van ideje, addig ne is gondolkodjon ezen :)
2016. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy még annyi, ha a te nagymamád gyenge mar ezekhez a kisebb munkákhoz is, akkor csinálhatjatok együtt, pl együtt virágot ültetni, hidd el boldog lesz tőle.
2016. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a dédim most 95,hasonló mint a te nagyid. Örökmozgó volt világ életében, most már fáj a lába, de szellemileg toppon van, wcre kibattyog. Szokta ő is emlegetni a halált, de nem veszem a lelkemre, belegondolva, lehet, hogy unja már az életet. Haszontalannak érzi néha magát, most ültettem neki pár magot, azt locsolgatja, palántát nevelget. Időnként autóba ülünk, visszük ide oda. :-) Jó egészséget a mamának még sokáig! 25N
2016. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy sok öregember megfáradva már elég természetesen tudja várni a halált. Ilyen volt dédapám is aki még 93 évesen is elég jó bőrben volt, 94 évesen meg nyugisan közölte, hogy most már hamarosan meghal, mert már nagyon legyengült, boldogan élt (feleség, szép család, paraszti életet is szerette), nem érte soha olyan tragédia amit ne fogadna el az élet rendjének (szülei, testvérei, felesége is 80-90 évet éltek).
2016. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kedvesen és együtt érzően írt minden előttem író.

(Sajnos attól tartok, hogy mi már a közelébe se fogunk jutni ennek a szép hosszú életkornak.)

Egy kicsit jobb kedvre derítheted esetleg, ha keresel a neten, régebbi zenéket, vagy régebbi kabaré jeleneteket. Nagyon nagy a kínálat a YouTube-on régi filmekből is.

Ezek csak ötletek, kérdezd meg őt magát.

2016. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Polipeter válasza:
Valóban jó ötletnek tartom én is a régi filmek és zenék közös hallgatását. Mikor az én papám volt ilyen állapotban (85 éves) ez sokat segített. Illetve a közös sztorikat és emlékeket is fel lehet vele idézni....
2016. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!