Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez hogy van? Ki keres kit?

Ez hogy van? Ki keres kit?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy van, ha én nem keresném a nagyszüleimet, akkor fel sem hívnának, csak születésnapkor, névnapkor keresnek, de azon kívül nem. Azt nondják nekem, hogy nyugodtan hívjam őket hetente.

Én keresem őket, mondjuk nem hetente, de miért várják el ezt, ha ők kb nem is keresnek engem? Attól még, hogy idősek, ők is érdeklődhetnènek felőlem. Nekem ez elég furcsa....


2016. febr. 4. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy pillanat! Ha azt mondják, hogy nyugodtan hívd fel őket, az nem elvárás, hanem megengedés, biztatás.

Gondolom, te 20 év körül vagy és éled az életedet. Szerintem szimplán tapintatosak: nem tudják, mikor vagy buliban, mikor randevúzol (vagy épp szexelsz) valakivel, és nem akarnak rosszkor hívni. Őket meg te úgyse tudod rosszkor hívni, mert legtöbbször otthon tesznek-vesznek és az unokájuknak mindig örülnek.

2016. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem bulizon már. 27 éves vagyok
2016. febr. 4. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális családban ez oda-vissza működik.


Nekem anyósom fejtette kis már többször, hogy mindig az unokának kötelessége keresni a nagyszülőket, és mindig az unoka kell, hogy meglátogassa őket...

Én nem így látom...

2016. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy amúgy törődnek-e a veled. Engem pl már 2 éve nem látogattak meg, felhívni sem szoktak, én ritkán elmegyek. A többi unokát bezzeg nézik, beszélnek velük, meg ha elmennek 20-30 ezer forintot kapnak. Én meg legutóbb is kaptam egy 500-ast. Ha én nem mennék, 5 évben egyszer találkoznánk kb, mit gyerekkoromban. Na, ez nem jó, mert már gyerekkorban sem törődtek velem, ezért nincs kapcsolatunk. Érdekes, hogy az unokatestvéreimmel meg nagyon is.
2016. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csatrad válasza:
Nem akarják befolyásolni az életed. Elfogadták, hogy felnőttél. Orulj neki.
2016. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!