Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nagy kérés az,...

Szerintetek nagy kérés az, hogy a huszonéves, még tanuló unokák egy héten egyszer meglátogassák az önmagát nehezen ellátó nagymamájukat, és egy éjszakát vigyázzanak rá? (A nagymama anyagilag is támogatja őket. )

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 19:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy azért hogy, az unokák a közelben laknak vagy mondjuk 50km-re. Gimnazisták vagy épp egyetemisták. Amúgy most így nyáron lazán bevállalhatják :)

Amúgy nem nagy kérés, de a körülmények is számítanak.

2014. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Az egyik unoka gimnazista, a másik főiskolás. A nagymamától néhány villamosmegállóra laknak - az iskolához közelebbi irányba.
2014. júl. 14. 20:03
 3/37 anonim ***** válasza:
63%

Nem, én a fél karomat adnám, hogy láthassam még egyszer a nagyit csak nekem már nem lehet.

Családban az is beletartozik, hogy segítik egymást és huszonéves gyerekeknek már bőven kellene annyi eszük lenni, hogy maguktól segítenek.

2014. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk azért az sem teljesen mindegy, hogy milyen a viszony a nagyszülőkkel. Sajnos láttam már egyet s mást eddigi életem során...
2014. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

Ezt így ennyi alapján nem lehet eldönteni. Van olyan huszonéves, aki magát se képes ellátni, nemhogy egy idős asszonyról gondoskodni.

Az sem mindegy, hogy mit kell a nagyival csinálni. Ha mentálisan ép, és csak háztartásban kell besegíteni, az nem nagy ügy, de ha fizikailag sem képes magát már ellátni a néni, netán erősen leépült szellemileg is, az mentálisan megterhelő feladat, lehetőség szerint biztos nem tenném ki ennek a gyerekeket.

Meg benne van az is a pakliban, hogy a nagymama akkor tér örök nyugovóra, amikor az unokával van. Nem biztos, hogy mindenki jól kezelne egy ilyen helyzetet, sőt, egy életre elég trauma lenne bárkinek, de egy fiatalnak, akinek jó esetben a halál egy távoli gondolat, különösen nehéz ezt még elfogadni és feldolgozni.

Az nem nagy kérés viszont, hogy legalább heti egyszer meglátogassák, segítsenek főzni, mosni, takarítani, beszélgessenek vele. De szerintem ha nem muszáj, a további ellátást másra kéne bízni.

Persze az megint más, ha olyan szerencsétlen a szitu, hogy máshogy nem megoldható.

2014. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Én megtenném.
2014. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Ha az előzőekből nem derült volna ki: a nagymama támogatja őket, mint az előző években is tették. A nagypapa egy hónapja halt meg, s most a családi segítség-megosztás idején vetődött fel a kérdés. A volt feleségem (meny) szerint ilyet nem lehet kérni az unokáktól.
2014. júl. 14. 20:24
 8/37 anonim ***** válasza:
87%
Az otossel nagyjabol egyetertek -- termeszetesnek vennem hogy fozni, mosni etc besegit az egesz csalad. De furdetni? Rossz esetben pelenkazni? Hat az mar mas kategoria...
2014. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
A nagymama szellemileg ép, nehezen mozog, de képes akár főzni is. Egy éjszakát várnék csak tőlük hetente. A nagypapa nemrégiben bekövetkezett gyors halálánál viszont már megtörtént a trauma, amin mindannyian átesünk, csak sajnos általában sokkal hamarabb. Az unokák korában, már másoknak családjuk van - tehát FELNŐTT emberekről van szó.
2014. júl. 14. 20:30
 10/37 anonim ***** válasza:
37%
Kötelezni nem lehet persze,de akkor az anyagi támogatást is meg kell vonni,hiszen ha nem képesek egy kicsit kivenni a részüket egy családtag ápolásából akkor nem is szeretik,csak a pénz miatt.Ez ennyire egyszerű.Függetlenek,nincs gyerek,család,nem dolgoznak akkor éppen,akkor mi a gond?
2014. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!