Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a nagyapám, s nagyon...

Meghalt a nagyapám, s nagyon rossz. Hogy enyhítsem?

Figyelt kérdés
Hétfőn halt meg, 7 éven át tartó súlyos vesedaganat után, 76 éves volt, először fel sem fogtam, de most nagyon rossz, bár még mindig nem fogtam fel teljesen. Mit javasoltok? Eléggé félek a temetéstől, ugyanis ez lesz az első. Nagyon rossz.:( 18/F
2016. febr. 4. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Nincs ötlet, őrizd meg az emlékét. Nekem Apu 15 éves koromban halt meg. Nem lesz könnyű.
2016. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az, amin csak a múló idő segít. Ez a gyász első fázisa, amikor még fel sem fogja az ember... Aztán jön a többi. (Olvass utána a neten, hogy ne érjen meglepetésként, így keresd: "gyászmunka".)


Tedd, amit jónak érzel, vagyis ami magától jön. Sírj, ha úgy érzed, hogy kell, akár a temetésen, akár otthon, ahol csak rádjön.

Ha nem kell (még) sírnod, az sem baj.


A temetés után pedig szépen lassan idővel el kell engedni őt lélekben. Próbálj a szép időkre emlékezni, amit vele töltöttél. Gondolj arra, hogy nem szenved már, nem fáj neki semmi.


Ami még szükséges, hogy foglald el magad más dolgokkal. Munka, tanulás, barátok, zenehallgatás... bármi, ami eltereli a figyelmedet, gondolataidat. Engedd, hogy az idő enyhítse a rossz érzést.


Részvétem, és kitartást.

2016. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Ez az élet rendje. Aki megszületik meg is fog halni. Halál nélkül nincs élet. A temetéstől ne félj, alaposan le csavarozzák a koporsó fedelet, nem tud kimászni.
2016. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez csak idővel lesz jobb. A nagypapának már megkönnyebbülés volt, gondolj erre.
2016. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

"A nagypapának már megkönnyebbülés volt, gondolj erre."


Hát erre nehéz. Fájdalmat tudnak csillapítani, de egy idős ember is ragaszkodik az élethez, csak a fiatalok hiszik, hogy nem. Az "idős" nem külön kaszt, hanem átmenet, és mindenki lesz, aki megéli, és rohadtul nem örülne neki, ha valaki azt mondaná, örüljön, hogy meghalt, és nem szenved.

2016. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jobb így neki. Sajnos nyáron még agyvérzése is volt, így azóta már kommunikálni sem lehetett vele, 2011 óta heti 3 dialízis, talán ez az ami egy kicsit könnyít a helyzeten, mert az már nem volt élet, de attól még nagyon rossz. Köszönöm a jó tanácsokat nektek. :)
2016. febr. 4. 20:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egy 7 éves vesedaganat után igenis megkönnyebbülés. Amikor a családból egy néni 83 évesen kórházba került fele ilyen súlyos betegséggel, azt mondta minden nap imádkozik, hogy most már szólítsa magához az úr. Nem ragaszkodott ő semmihez!
2016. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Valószínűleg lehetett tudni ezt előre. Ez az, amin az idő segít csak. Abban egyetértek, hogy nagyon sokat szenvedett, és talán jobban járt így, mintha még 7 évig szenvedett volna. Kitartást
2016. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Ne félj a temetéstől. Sírd ki magad nyugodtan, megkönnyebbülsz tőle. Senki nem fog téged miatta lenézni, sőt. Gondolj a szép emlékeidre vele. Beszélgess róla a barátaiddal, családoddal.
2016. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.


Gondolj arra, hogy szép, hosszú élete volt. Gyereke(i), unokája(i), akik szerették, akik mindvégig vele voltak.


A temetés... Túl leszel rajta. És ott senki nem azt fogja figyelni, hogy Te hogy viselkedsz, mennyire vagy kibukva stb., nyugodtan vállald fel, hogy megvisel. Kit nem visel meg, ha elveszít valakit, aki hozzá közel áll? A temetés után pedig idővel majd másabb lesz. Jobb nem, de másabb. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Sajnos igen sok tapasztalatom van e téren...

2016. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!