Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a kapcsolatom a nagymamammal(mindig is az volt), kulon hazban elunk de o rendszeresen feljar hogy veszekedhessen velem(vagy akarkivel aki itthon van). Volt olyan meg regebben hogy meg is utott. A szuleim elvaltak, anyammal elek egyedul. O ritkan all ki mellettem pedig nagyon rossz a kapcsolata neki is vele. Volt olyan hogy atvette a NAV os levelemet es nem adta oda es engem akartak megbuntetni. Ma is feljott az edenyeiert cimszoval, de igazabol azert hogy sertegethessen. Begurultam es kizartam, de van kulcsa a garazsunkhoz(meg regebben nala lett hagyva, mert a noverem mindig kizarta magat). Elvettem tole a kulcsot, de o kozben rangatott, szidott, en nem emeltem ra kezet. Felvetelem van rola, mit lehet ezzel tenni? Annyira elegem van, szeretnem ha vegre valami kovetkezmenye is lenne annak amit csinal.

2016. márc. 31. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor add oda a rendőrségnek..

Furcsa hogy így viselkedik..mondjuk az öregek "ilyenek"

Lehet régebben megsértődött rád valamiért és azért ilyen..

2016. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem te ne is emelj rá kezet. (1. voltam)
2016. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szofi11 ***** válasza:

Az agresszív emberek általában azért támadnak másokra, mert nagyon nem érzik jól magukat a bőrükben. Ilyenkor gyakorta a hozzájuk legközelebb lévőkön töltik ki a frusztrációjukat. Valószínűleg ő sem érti, miért viselkedik így.

Tudom, most a jelenség megszüntetésére kérsz segítséget, de ha jól végiggondolod, sokkal inkább az okokat lenne jó felgöngyölíteni. A felvétel felhasználásával is csak tovább mélyülhet ez a konfliktus.

Bármennyire is nehéz, meg kellene próbálnod egy nyugodtabb pillanatában elmondani neki, hogy nagyon szeretnétek békességben élni és ha sikerülne, nem szeretnétek őt kizárni az életetekből. Gondolom, ha nem lenne ilyen, akkor ez fel sem merülne.

Én megkérdezném, hogy neki mire van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát, tudok-e segíteni valamit, hozzak-e valamit a boltból és minden alkalmat megragadni, hogy hogy van ma, bármi, ami egy pozitív kapcsolat felé terelheti a családot.

Tudom, hogy amit itt írok, teljesen őrültségnek tűnhet, mert nem ismerem a pontos helyzetet, de kívülről az látszik, hogy ő egy nagyon bezárt és frusztrált személyiség, aki hatást akar kiváltani. Bármilyet.

Ha megpróbáltok innen közelíteni felé, ami korántsem biztos, hogy könnyű menet lesz, talán egy nyugodtabb és békés egymás mellett élés lehetőségét adhatja majd.

2016. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!