Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 1 éve. Én anyámnál éltem a kistestvéremmel. Nemrég anyám kidobott bosszúból mivel az apámmal tartottam a kapcsolatot.(a dolgaim dobálta az utcára) Párszor voltam ott a személyes tárgyaimért és néhányat megkaptam,de nem mindet. Pl:ágyamat,ágyneműmet,biciklim ..stb nem

Jeleztem neki hogy melyik napon szeretném elvinni ezeket,de ő ki se jött mikor csörgettem. Viberen írja a mocskolódásait szokásához híven.(k****z stb)

Többek között azt is írja hogy nem adja ki a dolgaim.Apám nem láthatja a testvérem,régebb óta indított eljárást ellene.De így mostmár én se láthatom,hogy nem lakom ott. Mit tehetnék? Rendőrség?



2015. okt. 8. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem laksz ott, vagy anyukád csak kidobott? Tehát be vagy még jelentve oda, az a lakcímed hivatalosan? Hol laksz most?
2015. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom,de a lakóhelynek a régi lakhelyem van megadva,tartózkodásinak pedig a mamám lakcíme
2015. okt. 8. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

ha 18 éves elmúlt, akkor a szülő nem köteles tovább eltartani, és "utcára teheti".

ritkán történik meg, de jogilag ez rendben van.

az, hogy hova van bejelentve, semmit sem számít, max tényleg a személyes dolgai tekintetében, azaz ha bárki kihívja a rendőrséget, hogy "én ide vagyok bejelentve, de nem engednek be!", akkor a rendőr sem mondhatja, hogy "tessék szíves lenni beengedni Karcsiát, mert ő ide van bejelentve!"

amúgy meg bejelentkezni bárhova be lehet, egy aláírás kell csak, de a tulajt senki nem keresi fel ezügyben.


a konkrét kérdés az ágy, ágynemű, bicikli.

kérdező, miért gondolod, hogy ezek a tieid? gondolom kb 18 éves vagy.

attól, hogy ezeket te használtad, vagy mondjuk a szüleid a házasság alatt kifejezetten neked vették használatra, még nem lesz a te tulajdonod, a felsoroltak közül egyik sem.

vagy magadnak vetted, a saját fizetésedből? mert ezt nem tudom elképzelni. egy fiatal, ha pénzhez jut, akár zsebpénz, diákmunka, ballagás, örökség, bármi révén, nem ágyneműre szokta költeni a pénzét. soha.

szerintem ami jogosan a tied, azt már elvitted, és a többit azért nem adja, mert nem a tied.

de írd meg, ha nem így volt, és mindent te fizettél.

viberen gondolom le lehet tiltani, de azt is gondolom, hogy nem egyszerűen ennyi miatt dobott ki, volt ott más is, mint hogy beszéltél édesapáddal.

2015. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg csak emiatt dobott ki bármilyen érdekesnek is tűnik
2015. okt. 8. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
bocs de ha nem te fizeted nem a te dolgaid amúgy meghallgatnám a másik fél véleményét is
2015. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért akárhogy is van - volt, ez nem egy szülőhöz való viselkedés. Már ami az anyát illeti.
2015. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
nagyon rosszul tudjátok kedves válaszadók, amit a szülő a gyereknek vesz ajándékba, az a gyerek tulajdona lesz. és nem követelheti vissza, csak nagyon alapos okkal. az, hogy a saját apjával tartotta a kapcsolatot, nem minősül alapos oknak. nem javasolnám a rendőrséget, hanem kérj tanácsot egy ügyvédtől, mert több eljárás is felmerülhet. amúgy milyen anya az ilyen, felháborító. a gyámhivatalban esetleg próbálhatsz segítséget kérni, de nagyon emberfüggő, hogy segítenek vagy csak tologatják a papírokat. ha 18 alatt vagy és anyád kidobott, az kiskorú veszélyeztetése is lehet, kezdeményezhetnéd a kistesód elhelyezésének megváltoztatását is (ha apádnál jobb helye lenne). A láthatáshoz amúgy neki joga lenne, hacsak nem követett el valami nagyon csúnyát, úgyhogy ha neki megítélik a láthatást, olyankor te is találkozhatnál vele.
2015. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

nem tudhatjuk, hogy a gyereknek vette ajándékba.

ha van egy ágy a lakásban, amin a gyerek aludt, az nem biztos, hogy ajándék, ne legyünk már ennyire korlátoltak.

szerintem a kérdező elmúlt 18 éves, és ennyiért nem dobná ki senki. csak nincs lehetőségünk meghallgatni a másik felet. simán el tudom képzelni, hogy egy ingyenélő, otthonülő léhűtő, iskolába már nem jár, dolgozni nem akar, de mindent elvár, hogy készen kapjon.

egy egyedülálló anyának pedig meg is értem, hogy ez nem tetszik, már se gyerektartás, se családi pótlék, és a kölyök otthon ül a gép előtt meg a tévé előtt naphosszat.

2015. okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso válaszoló!

Lehet hogy a te gyerekeid pont ilyenek,mint amiket leírtál,de ne belőlük indulj ki. Nem mindenki olyan mint amilyennek gondolod!

2015. okt. 13. 00:53
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

nem ilyenek, de ilyen is van. :)

feltételes módban írtam.


valóban nem ismerlek, de abban 1000%-ig biztos vagyok, hogy mindennek van oka, semmi sem történik ok nélkül.

2015. okt. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!