Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnak is vannak ilyen szocial...

Másnak is vannak ilyen szocializmusban leragadt nagyszülei?

Figyelt kérdés

Akik szerint egy tanár minél nagyon körmöst ad, annál nagyobb a tisztelete és a gyereket igenis meg kell verni, ha nem vislkedik jól. Akik szerint az állam az emberek szolgálatában áll és össze szorított foggal kell tűrni akkor is beledöglesz. Akik szerint ha a gyerek nem követi a szülei által kitűzött célt, akkor nem hogy nem kell neki segíteni, de még akadályozni is kell, bukjon el az a büdös kölyök és vegye észre, hogy csak is a szülőknek lehet igaza. Akik szerint magán élet nem létezik és minden lehetséges módon bele kell szólni a gyerek életébe. Meg még sorolhatnám.


A ti nagyszüleitek is ilyenek? Ti hogyan kezelitek?



2016. máj. 7. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem, az én nagyszüleim aranyosak, kedvesek.

Mondjuk az igaz, hogy néhány gyereknek nem ártana egy verés.

2016. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Erősen eltúlzottnak érzem a nagyszüleid jellemzését. Valójában mi a probléma? Ha ahelyett hogy rájuk fújsz, és ehhez helyeslést vársz elmeséled mi a gond, még esetleg segíthet is valaki jó ötlettel.
2016. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
És igen, vannak helyzetek mikor nem árt a verés. Én speciel nem tanártól, hanem apámtól kaptam, és utólag belátom hogy nagyon megérdemeltem. helyretett bennem- egy két dolgot az a füles.
2016. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére már elég távol élek ahhoz a nagyszüleimtől, hogy akár az életembe való beleszólás lehetőségével is élhessenek. Viszonylag ritkán találkozom velük, de mikor igen, akkor nagyon lekezelően viselkednek velem, csak azért mert nem az elképzeléseik szerint valósítottam meg az önálló életemet.
2016. máj. 7. 19:22
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a verés egy kegyetlen dolog! Semmit nem jelent! Vagyis de... a gyerek rájön, hogy csak erre jó! Hogy verjék!

Volt (már elég régen) egy osztálytársam, és ott

őt minden nap verték. Jobb lett tőle? Nem... egyre rosszabb lett...

Szerintem jó, hogy már a gyerekeket nem verik!

Mondd el, most mit szólna ha elvernék a szeme fényét? Abban az időben ez volt a divat, de rájöttek, hogy ez kínzás...

2016. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetően összekevered a szezont a fazonnal. A "létező szocializmusban" nem verte a tanár a gyerekeket, ez a fajta vasszigor az Orbán Viktor apukájának iskolába járása idején volt "divatban", azért is verte Orbán apuka a kis Viktort. De lám, mi lett belőle ! Az viszont tagadhatatlan, hogy a tanárok kezéből szinte minden fegyelmezési eszközt kivettek és a tanári pálya társadalmi megbecsülésének elsilányításával az iskolás korosztály magatartása is erős kívánnivalót hagy maga után. Tagadhatatlan persze, hogy ebben a ai iskolások szüleinek gyereknevelése (pontosabban a nevelés hiánya) is nagy szerepet játszik.
2016. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést, össze kevertem! Orbán Viktor apukája kb. az én nagyszüleimmel lehetnek egyidősek. Szóval a lényeg, hogy a körmöst is előnyben részesítik, de valóban ha az ő szeme fényüket vernék el, akkor nagyon fel lennének háborodva. De mindezek mellett az a bosszantó, hogy nem veszik észre, hogy ez már nem az a rendszer amiben ők felnőttek és az együtt érzés legkisebb cseppjére sem hajlandóak.
2016. máj. 7. 19:44
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező. A körmös nem volt szokás a szocializmusban.
2016. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező! Ez már csak így van, az idősek azt ismerik amiben felnőttek. a fiatalokban is meglehetne az az empátia amit az idősektől elvárnak.
2016. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

"A legnagyobb változás a világháború után az volt, hogy a nádpálcákat örökre elfelejtették. „45 után két dolgot nem csinálhatott a tanár, nem szidhatta a rendszert és nem bánthatta a gyerekeket”"


Szóval Orbán apja egyedi jelenség volt, nem általános trend. Most is vannak erőszakos szülők.

2016. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!