Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van az hogy nagymamám...

Miért van az hogy nagymamám telefonban áradozik a kisfiamról, közben látni sem akarja?

Figyelt kérdés
Kéthetente megcsörget telefonon hogy hívjam vissza, mert nekem biztos jobban megy mint neki és ez alap...amikor kérdezi a kisfiamat, becézgeti, nevezgeti akkor rá szoktam kérdezni hogy van e kedve kijönni hozzánk, persze elmegyünk érte kocsival és haza is visszük, vagy be is mehetünk mi hozzá a gyerekkel. Amikor ez szóba kerül hirtelen beteg a mama, meghúzta a hátát a mama,elesett beütötte magát a mama, hideg van, fázik a mama háta, meleg van izzad a mama, náthás a mama...stb...Nem tudom rávenni hogy találkozzunk, pedig mondja hogy a kisfiam szülinapi , névnapi ajándéka nála van, megjegyzem a szülinapja fél éve volt....

2016. aug. 2. 12:18
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
86%
miért nem szembesíted azzal, amit ide leírtál? Mondd meg, hogy könnyű telefonba nyáladzó nagyinak lenni. Jöjjön és mutassa meg, hogy szereti az unokáját.
2016. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Lepjétek meg ne kérjetek engedélyt...


Fura a viselkedése de lehet h csak véletlen egybeesés.


Ha nem örül a meglepi látogatásnak akkor esélyes hogy csak színjáték a nagy szeretet

2016. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen, valószínűleg igaza van az első két válaszolónak, egyáltalán nem szereti az unokádat, és csak "távolról szereti".

És nagyon jó ötlet, hogy ezzel őt szembesíted :)

2016. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Menj oda és ne kérj engedélyt minek



egy nagyi általában szívesen várja az unokát. persze lehet épp más dolga de azt úgy is érezni fogod hogy azért nem fogad szívesen mert közbejött valami vagy csak le akar rázni

2016. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg tőle.
2016. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Az én anyám is ilyen.

Mindenkinek áradozik hogy így az unokák, úgy az unokák, mindenféle hülyeséget beszél róluk, amit ő talált ki.

De ha két percet együtt kell lennie velük, már tiszta beteg.

Majdnem a szomszédban lakik, és néha tényleg muszáj a kicsiket rábíznom, de ha nem életbevágóan fontos, nem teszem. Ő még egyszer nem jött át hozzánk/hozzájuk, pedig a nagy már 12.

2016. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokan csak szavakkal tudnak szeretni, tettekkel nem. Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy ez mennyire rosszul esik nektek.
2016. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan mintha öreg anyámat írtad volna le :D Vannak gyerekei,unokái dédunokái!

2 gyereke az sten az egyik alkesz nála lakik,a másik meg hitelből él,hiteleket halmoz ..és mikor ha ittvan nálunk(hál isten nagy ritkán),jön nekem a szent szövegével,hogy én meg tesom vagyunk a kedvencei,a többiek nem..stb!Jah persze,azt se tudta h a fia(apum)korházban volt és kezelésekre jár!

A lánya (keresztanyum) tőle max 1 kmre lakik,de oda sem megyek szarik az ő családjukra is!

Csak a 2 csira a sznt neki..hiába mondta apum meg tesom h kimennek elé,meg vissza is viszik azért se jön!

Igaz én nem járok hozzá..nem tekintem nagymamámnak nem is szeretem 1 idgen számomra!Úgy mint apumnak meg kereszt anyumnak!

Szomorú de ez van...dédunokáit még nem látta pedig az egyik 3-5 éves, a kicsi fél éves

2016. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyedül él a nagymamád? Hány éves? Egészségileg rendben van? Szellemileg, fizikailag?Jól lát, jól hall? A szüleiddel szokott találkozni, őhozzájuk elmegy vagy őket meghivja magához? Képes rendben tartani a lakását olyan szinten, hogy kisgyereket tudjon fogadni? Mennyi idős a kisfiad? Amikor Te kisgyerek voltál, hogyan viselkedett a mamád? Szoktál nála lenni , szokott neked sütni-főzni? Nem normális és nem is jellemző a nagymamád viselkedése. Mondjuk azért mire valakinek dédunokája lesz, annyira megöregszik, hogy megváltozhat a hozzállása a gyerekekhez, fáraszthatja már őt egy pici gyerek, félhet esetleg tőle , vagy a fene tudja, mindenesetre ki kéne deriteni az okot, hogy miért van ez igy. Azt próbáltad, hogy esetleg egyedül, a kisfiad nélkül elmész a mamádhoz és kiderited, hogy miért is van az igy? A szüleidet kérdezted, hogy szerintük miért viselkedik igy a mama? Karácsonykor sem találkoztatok?
2016. aug. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A nagymamám tíz éve egyedül él. Most lesz 78 esztendős. Egészségére azt lehet mondani hogy inkább hipohonder, mintsem beteg, mintha ezzel akarna feltűnést kelteni hogy mindenki vele foglalkozzon. Szellemileg szerintem teljesen rendben van, fizikailag pedig szerintem azért gondolom egésznek mert eljár a piacra, boltba, ismerőseihez pletykálni, van mikor nem is találják őt otthon. Jól lát, és jól is hall...Apám az ő fia, aki minden héten kedden átmegy hozzá, viszont apámmal másfél éve nem beszélek, mert a feleségemet nem fogadta el, és megmondta ha nem a család etikettje szerint élem az életem akkor kitagad...illetve garantálta ha vele nem leszek jóba, akkor senkivel az ő családjából...A kisfiam másfél éves, a nagymama lakásában rend van, takarítani tud, viszont nem nagyon érdekli hogy üdítőt, meg rágcsálni valót mi viszünk, mert ő ezzel nem törődik hogy bármivel is megkínáljon. Képes rendben tartani a lakását olyan szinten, hogy kisgyereket tudjon fogadni? Mennyi idős a kisfiad? Amikor kisgyerek voltam állandóan fegyelmezett, pofán nyomott, vert amikor nagypapámmal vigyáztak rám. A papa nagyon rendes volt, szeretett , imádott, a nagyanyám csak kutatta a zsebeimet hogy csokipapír ott van e...most pedig úgy adja elő mintha ő lett volna annak idején a papa is.
2016. aug. 4. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!