Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rábíznád az alkoholista...

Rábíznád az alkoholista anyósodra/anyukádra a 3 éves gyermeked?

Figyelt kérdés

Anyósom régebben is iszogatott, minden este lefekvés előtt egy pohár vörösbort. Az elmúlt egy évben annyira elfajult a helyzet, hogy délután 1-kor már kocsmázik. :(

Nem ismeri be, hogy problémája van, segítséget nem fogad el.

Egyszer rábíztuk a kislányt, egy óra múlva telefonáltak, hogy anyósom az XY kocsmában ül a kislánnyal.

Találkozni szoktunk vele, de nem hagyjuk kettesben a gyerekkel. Ha vigyázni kell rá, édesanyám besegít.

Fűtől fától hallom vissza, milyen szemét vagyok.

Amíg nem ivott ilyen sokat, 2 naponta elvitte az unokáját játszótérre, nála aludt stb.

Mióta nyugdíjas (kb 15 hónapja), azóta "használhatatlan" nagymama.


Én aggódom túlságosan? Vagy szerintetek is nagymamának kéne változnia? Vagyis lemondania a piálásról.


2016. szept. 27. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bíznám rá.

Addig semmi esetre sem, amíg nem ismeri el, hogy alkoholproblémái vannak! Amíg ez nem történik meg, nem képes felelősséget vállalni a tetteiért ittasan (sem).

Lehet, hogy pont azért ilyen most, mert nyugdíjas lett, és unatkozik, de ez sem mentség.


Az pedig ne érdekeljen, hogy mások mit mondanak, nem ők a fontosak, hanem a gyereked!

2016. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor először rábíztam anyósra a gyereket kb 7 hónapos volt. Akkor még nem tudtam, hogy iszik, mert sosem láttam részegen, a családja meg eltitkolta. ( Hosszú, hogy hogyan...) Arra mentem haza ( orvosnál voltam ), hogy a gyerekem leöntve borral, a lakásban 10 fok volt ( hiába gyújtottam be, nem rakott rá fát ), a fiam üvöltve sír, a mama meg a számítógép előtt passziánszozik, full részegen. Kb 3 órát voltam távol. És még ő volt megsértődve, mikor kidobtam. Azóta sokszor próbálkozott, de már a közelébe sem engedem a gyereknek, mert állandóan részeg, pedig közmunkában dolgozik, és a melóhelyére is részegen megy már. Olyannyira eldurvult a helyzet, hogy apóssal együtt 110 ezerből élnek, de az csak italra meg cigire megy el. Áramot, vizet kikapcsolták, a falak feketék a penésztől, tiszta kosz, macskakaki az egész ház, a fürdőben patkányok vannak, fürödni vagy 5 éve nem fürödtek, iszonyú büdös van náluk, az udvaron végzik a kis és nagydolgaikat. Fűtésük sincs, mert nem vesznek fát sem. Borzasztó. Én már nem foglalkozom velük. De ugyanez az egyik lányuk és az egyik fiuk is. Tönkretették az ő életüket is, mert belenevelték az alkoholizmusba őket, ahogy a lányuk is a gyerekeit, akik 16 és 17 évesek. Szerencsére párom sem tartja velük a kapcsolatot.
2016. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Magától érthetődő, hogy miért nem bíznám rá. Egy kisgyerekre megbízható felügyelet kell, amire egy iszákos öregasszony eggyáltalán mem alkalmas.

Beszéljen vele valaki a családból, hogy ez így nem mehet tovább és próbáljatok meg segíteni rajta.

2016. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha.
2016. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hagynám. Nincs valaki más akire minden félelem nélkül rábízhatod??
2016. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A tarantellapókomat sem (már ha lenne), ez egyértelmű. Az ennyire rossz opció nem opció, ez van.

Már bizonyított a gyerek kocsmába vitelével, innentől eljátszotta az esélyeit, amíg be nem bizonyítja, hogy rendben van...

2016. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem hagynám rá. És neked pedig igazad van, ne ess kétségbe.
2016. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem bíznám rá.
2016. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha jól értem, nem arról van szó, hogy nem tudjátok megoldani máshogy a felügyeletét, "csak" a mások beszólogatásai miatt kérdezed. Én nem foglalkoznék velük, a ti gyereketekről van szó, ti vagytok érte jogilag (is) felelősek, teljesen érthető, hogy nem akarjátok egy arra alkalmatlan állapotban lévő/vagy bármikor abba az állapotba jutható személyre bízni, még ha az a saját nagymamája is. Aki erre biztat, az egészen egyszerűen a más f...ával veri a csalánt.
2016. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztosan nem. Én az alkoholista apámmal voltam otthon 1 évet, rendszeresen ott felejtett valamelyik haverjánál vagy alkalmasint a kocsmában.
2016. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!