Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mitől változhatott meg a...

Mitől változhatott meg a hozzá állásom hirtelen dédim felé?

Figyelt kérdés

Mindig szerettük egymást nagyon. Jóban voltunk, mióta idősebb vagyok nagyon jókat beszélgetünk, segítek neki, stb.

De mivel már elég idős, mostanában rám tört egy nagyon fura és rossz érzés.

Abból a szempontból jó, hogy mostanában minden nap meglátogatom és vele vagyok amennyit csak tudok mert őt szeretem a legjobban, de fényképeket is sürűbben készítek vele, olyan mint ha most tanultam volna meg mi az a szeretet..

A rossz az, hogy mindig szomorú vagyok mi lesz ha meghal. Olyan érzésem van mint ha lassan ez már bekövetkezne. Pedig az állapota egy hónapja is ilyen volt, de valahogy most mindig csak rá gondolok, a fájdalomra, halálra, elvesztésére. :( nem tud leállni erről az agyam. Rettentően félek.


Mit tanácsoltok? Éreztetek már így?

Hogy készüljek fel majd az elvesztésére?

Addig hogyan érezzem a körülményekhez képest jól magam?


16l



2017. jan. 7. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Élvezzük ki vele minden percet, pillanatot! Sajnos (vagy nem sajnos) a halál az élet velejárója nem tudsz mit tenni. Azonban, ha azon gondolkozol "mi lesz azután" akkor a még megmaradt időt is elvesztegeted. Ha úgy érzed csinálj vele képeket, videókat, hogy lásd, halld a hangját később is.

És tiszteltreméltó, hogy szereted az idősebb rokonod, foglalkozol vele!

Hány éves most? Esetleg beteg?

2017. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez természetes. De ne temesd, míg tényleg nem hal meg. Lehet, hogy tényleg nincs már sok ideje, de lehet, hogy még évei vannak hátra, nem tudhatod. Legyél vele, beszélgessetek, lepd meg apróságokkal, stb, amiket szerettek csinálni. Ha tudod, hogy kihasználtátok a maradék időt, és boldoggá tetted azalatt, akkor sokkal könnyebb lesz majd feldolgozni, hogy elment.

De a halál az élet része, valahol mindig készen kell állnod rá, hogy bármikor, bárkivel megtörténhet, főleg, ahogy idősödsz és idősödnek a családtagjaid, de nem szabad, hogy az életedet kitöltse ez a rettegés, mert akkor te is halott leszel lélekben...

2017. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mekem is volt egy periodus az eletemben, mikor idosek voltak a nagyszuleim es szorongtam az elvesztesuk miatt. Sajnos ez regen volt, a negybol mar csak egy el. A szuleim is idosek lesznek ugy 10 ev mulva, szerintem akkor ez az erzes ujra elojon.

Tudod, mi a legfurabb? Hogy neha ugy erzem, hogy most, hogy a nagyszuleim kozul 3-ert mar nem kell aggodnom, bizonyos szempontbol konnyebb, mint az a szorongo idoszak volt. Eleg szornyu ezt igy leirni. Imadtam oket, rossz volt a folyamatos felelem.

Segiteni nem tudok, csak gondoltam, leirom, hogy itt tartok, pedig en mar 20 evvel idosebb vagyok nalad.

2017. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a nyolc dédszülőm közül egyet sem ismerhettem, mostanában kezdtem el családfakutatással felkutatni a nevüket. Mert még a nevüket sem tudtam. Amikor a szüleim megszülettek, már egyiküknek sem élt egyetlen nagyszülője sem. Egyetlen fotó sem maradt róluk. Szóval: óriási ajándék neked a sorstól, hogy 16 évesen a dédmamáddal tölthetsz sok időt. Rendkivül keveseknek adatik ez meg. Hány éves a dédmadád? Valószinűleg tényleg nagyon öreg lehet. Beszélgess vele sokat, meséltesd el a fiatalságát, hogy milyen volt, nézegessétek meg a régi fotóit, stb. A dédmamádnak is nagy ajándék a sorstól, hogy ilyen szép kort megélt és a dédunokája majdnem felnőtt, jól tud vele társalogni. Kivánom, hogy még sokáig veled legyen.
2017. jan. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!