Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan teszem, hogy elhatárol...

Jogosan teszem, hogy elhatárolódom a nagyszüleimtől?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,3 éves voltam mikor meghalt az apám,azóta az apai nagyszüleim szinte rám sem néztek 6-7 éves koromig. A temetési költség nagyrészét pedig velünk fizetették ki és a gyászjelentésben is én voltam utoljára megemlítve.

Egyébként évi kétszer meglátogatom őket,és néha felhívnak,de ennyi. Most viszont úgy érzem,hogy én már nem is akarom tartani velük a kapcsolatot,mert képmutatóak.

Nem érzem,hogy hozzám tartoznának,teljesen idegenek nekem.

Bűntudatot kéne éreznem,amiért elszigetelődök vagy teljesen jogos?



2017. jan. 28. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Az érzéseid jogosságát nem kell megmagyaráznod senkinek. Ha te így érzed, akkor ezt kell tenned.
2017. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Benned van valami lelki-érzelmi feszültség az ő irányukban, amit magadban képtelen vagy megmagyarázni magadnak.
2017. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha te szíved szerint nem akarsz menni akkor miért mennél nem kötelező. De ezek szerint bűntudatod van ha már megkérdezted. Én a saját testvéreimmel vagyok így igaz fél tesóim de 4-5 éves koromig eggyütt laktunk és ők 35 -34 évesek én meg 22 ők is képmutatóak és rosszindulatú emberek.mindegy ez hosszú sztori nem szerrtem őket főleg nem a társaságukat nem is keresem őket ők se engem. Ha te valamit nem akarsz és van rá okod akkor ne legyen lelkiismerrtfurdalásod.
2017. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha édesapádnak már saját családja volt, - és volt - akkor nem a szülei szokták fizetni a temetést, hanem az özvegye.

Az más, hogyha kimagaslóan jobb anyagi helyzetben vannak, mint az elhalt fiúk családja, akkor egy részét, vagy egészét átvállalhatják, de nem kötelezhetőek erre, részükről ez egy szívesség, segítség, támogatás.

A gyászjelentésnek van egy bevett formája, első helyen vannak a szülők, feleség, aztán a gyerekek.

Tehát ezek miatt feleslegesen hordasz tüskét magadban, nem is komoly indokok, csak most előszedted minden "bűnüket"

Természetesen jogodban áll velük megszakítani a kapcsolatot, - lelked rajta - de én úgy érzem, hogy te eléggé az apai nagyszüleid ellen lettél nevelve és ezért (is) nem sikerült kialakulnia egy bensőségesebb kapcsolatnak.

Én nem tartom jogosnak, de a döntés a tiéd!

2017. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Mindenkinek szive joga eldönteni hogy kivel tartja a kapcsolatot és kivel nem. Ha te úgy érzed hogy "nem hozzád tartoznak" és a leirtak alapjan szt érthető az elszigetelődésed.
2017. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!