Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogyan oldjátok meg munka...

Ti hogyan oldjátok meg munka mellett idős szüleitekről a gondoskodást és felügyeletet?

Figyelt kérdés
A mai nap édesapám elejtett idézőjelesen viccesen egy mondatot, hogy nem tudják hová kerülnek tehetettlenebb korukban, nem tudják ki fog róluk gondoskodni. Én jelenleg 15Km távolságban élek szüleimtől friss házasságban gyermekáldásban reménykedve. Kései gyerek vagyok, ezért megvan az esélye, hogy leendő gyermekeim nevelése közben szüleimre is hasonló figyelmet kell fordítanom, és egyenlőre nem látom hogyan tudnék ennek megfelelni. Nem akarom semmiképp magukra hagyni őket, ezért szeretnék tapasztalatokat megismerni, hogy mások ezt hogy oldják meg.

#gondozása.
2017. márc. 15. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 86 éves az édesanyám, nem tudja teljesen ellátni magát, egy héten egyszer tudok hozzá elmenni. Egy gondozónő jár hozzá minden hétköznap. De van olyan lehetőség is (ha van pénzed), hogy odaköltözik valaki, és a nap 24 órájában vele van. Vagy bemehetnek egy nyugdíjasotthonba.
2017. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%

Helyi családsegítőkben kérheted,hogy minden nap egyszer nézzenek rá,rendezzék el amit kell vele. Ingyen.

Nálunk sok nyugdíjashoz járnak így.

2017. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A második választ javítanám, pontosítanám, mert nem egészen úgy van, ahogy a válaszadó leírta.


Amit említ, az a házi segítségnyújtás. Ezt valóban a helyi családsegítőben lehet igényelni, de kell hozzá igazolás a háziorvostól is. Van egy pontrendszer, ami alapján megállapítják, hogy mennyi gondozási időre van szüksége az idősnek (vagy betegnek). Lehet, hogy van, akihez csak heti egyszer kell menni, van, akihez naponta kétszer. Ez attól függ, mennyire boldogul még egyedül. A szolgáltatás fizetős, az óradíj függ a nyugdíj összegétől. Amit ezek a gondozónők megcsinálnak, amiben segítenek például: személyi higiéné (fürdés, pelenkacsere), táplálkozás (melegítés, odaadni az ennivalót, megetetni, ha kell, elmosogatni utána), gyógyszerbeadás, vérnyomás-vércukorszint mérése, illetve gyógyszeríratás, bevásárlás.


Ez nyilván addig járható út, amíg a nap nagyobb részében elvan egyedül. Amikor már nem, akkor tényleg azok az opciók vannak, hogy fogadni mellé valakit, aki odaköltözik, vagy akik felváltva vele vannak; odaköltöztetni hozzátok, beadni idősotthonba.

2017. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk még nem aktuális a téma, és hacsak az egészségi állapotuk valami miatt hirtelen nem romlik le, akkor egy jó 10 évig még biztos nem is lesz az (apukám most 65 éves, anyu jóval fiatalabb). Egyelőre nem gondolkodtam a dolgon, bár jelen állás szerint nem tudnánk róluk gondoskodni (más országban lakunk).

Annó a nagyszüleink velünk éltek, így ha nem is állandóan, de a nap nagy részében volt aki vigyázzon rájuk. Ha a közös háztartás, vagy a néhány perc távolságra egymástól élet nem megoldható akkor én mindenképpen a fizetett gondozó lehet a megoldás.

2017. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Én haláláig gondoztam beteg apukámat, most anyukámat kell segiteni, mert már ő is nagyon öreg. Ezt nem lehet munka mellett csinálni, fel kellett adnom az állásomat. És még emellett is szükségem van alkalmanként fizetett gondozónő segitségére, mert nem birom egyedül. Az idősotthonok többségében nagyon rosszak az állapotok...

Amikor valóban tehetetlenné válnak az öregek, akkor nincs más megoldás, vagy az öregek otthona vagy feladod a munkádat... a házigondozás az napi 1-2 óra.. futószalag, egy gondozónőnek naponta több beteget kell ellátnia... Pelenkacsere--- hát gondoljátok, hogy akinek pelenkázásra van szüksége, annak az elég naponta egyszer? hát nem...

Az életnek amugy azt hiszem hogy ez talán a legnehezebb része, biztositani a szüleinknek a méltósággal megérhető öregkort... nagyon nehéz és nagy anyagi áldozattal jár, felesleges ezt szépitgetni és titkolni. A nyugdijakból egy komolyabb ápolásra szoruló ember költségei nem jönnek ki...

2017. márc. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

5-ösnek teljesen igaza van. Én édesanyámat ápoltam munka és két pici gyerek mellett. A munkát nem hagyhattam ott, mert a férjem fizetése semmire nem lett volna elég. Egész napra megfizethetetlen az ápolás, az időnkénti betegápolási szolgáltatás pedig semmire nem elég, ha olyan az idős állapota.


Folyamatos stresszben voltam a munkahelyemen, hogy vajon mi történik vele és nem alaptalanul. Betörtek hozzá, többször elesett és még sorolhatnám. Az életem egy végtelen stressz és rohanás volt az otthon, a munkahely, a gyerekek, a család és édesanyám ellátása között.


Végül hatalmas dilemma után idősotthonba került, ott teljes mértékben felügyelet alatt volt, ellátták, de lélektelen volt az egész, utált ott, folyton hazavágyott. Hétvégente kihoztuk, de az nem volt ugyanaz, viszont nem láttunk más megoldást. Az otthonban halt meg 5 év bent tartózkodás után.


A mai napig lelkiismeret furdalásom van, de nem tudom, mi lett volna a helyes megoldás.

2017. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Kis segítség, hogy összegezhetem a tapasztalatotokat és sajnos van az a pont be kell látni amikor nincs más, mint az idősek otthona. Ha eljön az ideje és rászorulnak, azért szeretném otthon ellátni őket amíg lehet.

2017. márc. 19. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!