Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem szorulok/szorulunk rá anyagilag, fizetik mindenemet (ezért nagyon hálás is vagyok), ezért azt mondják, hogy csak tanuljak, az a dolgom. Igazuk van abban hogy az a dolgom, de nagyon szeretem ezt a munkát, nem a pénzért csinálom, nekem ez kikapcsolódás. Úgyis elvállalom, mert ez az én magánügyem, de nem értem miért nem tetszik ez nekik. Olyan mintha önkéntes lennék, és tanulás mellett is simán belefér az időmbe, mert szerintem könnyű szakra járok, ha úgy tetszik "büfészakra", már végzős vagyok, gyakorlatilag semmit nem kell csinálnom, így is megvan a hármas átlagom. Heti 3 nap van iskola. A munka teljesen más mint amit tanulok, egyáltalán nem kapcsolódik hozzá, de szívesebben csinálnám ezt később is, jól is fizet (habár nem a pénzért csinálom). Amit jelenleg tanulok az nem érdekel, de ha már végzős vagyok, akkor befejezem, mert egy diploma nagyon hasznos (legyen akármilyen is).

2015. szept. 3. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom a szüleid miért nem "engedik"

de heti 4 szabad napod van, ebbe tényleg belefér a diákmunka,még akkor is hogyha unaloműzésből mész.

de nem kell az engedélyük, ha menni akarsz menj dolgozni

2015. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nekik, amit leírtál. Hogy nem a pénzért csinálod, hanem nagyon érdekel ez a munka.

Mondjuk az gáz, hogy semmi gondod, dolgod, könnyű szak és így is csak 3-as vagy :S

2015. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan még ők tartanak el, de felnőtt ember vagy, ez a te döntésed. Azért nem akarják, mert azt szeretnék, ha minél több időd lenne a tanulásra. Az én szüleim is ilyenek, de ha TE úgy érzed, hogy a munka nem megy a suli rovására, akkor hajrá.
2015. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Azért a 3-as átlag annyira nem jó. A szüleid valószínúleg pont azt szeretnék, hogy legyen szabadidőd ezt feljebb javítani.
2015. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért random emberekkel próbálod kitaláltatni, miért nem a szüleidnek teszed fel ezt a kérdést?


- Apa, anya, találtam egy szuper melót, érdekel is, jól is fizet, időmbe bőven belefér, elvállaljam?

- Nem, szerintünk ne.

- MIÉRT?!

- Azért, mert... és itt már ki is elégítették volna a kíváncsiságodat.

2015. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem, félnek, hogy nem fogom bírni, szakdolgozattal mindennel együtt.
2015. szept. 3. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
DOlgozz!! Én is végigdolgoztam az egyetem mellett fennmaradó időmet, teljesen más jellegű munka volt de a mai napig feltüntetem motivációs levelekben, életrajzokon, és bizony egy HR-s már abból sokat ki tud olvasni, hogy te egyetemi éveid alatt sem csak a partykon vettél részt hanem igenis dolgoztál, munkakörtől függően pedig pl előnyöd lesz belőle mert pl látható h az a munka szervezést, kommunikációkészséget, csapatmunkát, monotóniát igényelt, stb. Szóval fogd fel úgy hogy nem is a pénzért csinálod, hanem későbbi életedben is fogsz még belőle profitálni. Ja és értem én h a szüleid csak a jót akarják, meg tehermentesíteni, dehát most gondolj bele, milyen skill-ekkel indul egy friss diplomás aki 23-24 évesen tudja meg mi az a munka/felelősség/kötelesség, míg te már bőven benne vagy ebben.
2015. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!