Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megsértődtél volna ezen a...

Megsértődtél volna ezen a beszóláson?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve vagyunk együtt, holnap fogom itthon bemutatni. A mamám is itt él, de külön házban, külön háztartásban. Amikor említettem neki, hogy ha minden jól megy, heti 1x nálunk fog aludni a barátom, rávágta, hogy "Nehogy már ide etesd!"


Mintha egy kóbor állatról lenne szó. Rosszulesett, de nem kezdtem vitatkozni, csak tudomásul vettem. A barátomnak el sem mondom, mert elég megalázóan cseng. :(


2017. máj. 20. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Én azért szóvá tettem volna. Említsd meg a barátodnak, hogy a kedves mamának más az élerfelfogása, így talán ő is elnézőbb lesz vele.
2017. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

"A mamám is itt él, de külön házban, külön háztartásban..."


Egyik fülön be, a másikon ki.

Az én nagyanyám sem volt lelkes, utána le sem lehetett vakarni a barátomról.

Kisfiam így, kisfiam úgy, ... és hasonlók.

2017. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%
Mielőtt odamennétek, tudasd a barátoddal, hogy a mama már nem igazán százas.
2017. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak elmondtam neki, mennyire nem ingyenélő a barátom, de normális stílusban, nem pedig vitatkozva, utána ott hagytam. A mamám sajnos nagyon kétszínű tud lenni. Most is készül plusz kajákkal a barátom fogadására, hogy "elvarázsolja a vendéget", de közben már nem egyszer kifejtette, hogy látatlanban is utálja. Ennyit azért elmondtam a barátomnak, hogy legyen tisztában azzal, mi van a kedves mosoly mögött.
2017. máj. 20. 20:49
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem sértődtem volna meg, de megmondtam volna a mamának, rosszul esik, hogy így beszél.

Igaz, én ezt a helyzetet nem tudom átélni. Nálunk inkább az a szokás, hogy bárkit, aki betéved, tömnének a nagyszülők, mint a libát.

2017. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk én nem is kezdtem volna azzal a mondatot, hogy

- Mama, holnap életedben először fogjátok látni a barátomat, és majd itt fog aludni heti egyszer"

Az ember nem így indítja a bemutatkozást, hogy eleve közli, hogy aludni is fog a srác akit még senki nem ismer.

Ne csodálkozz ha már az elején ellenszenves mindenkinek a fiú.

2017. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
igen...
2017. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen megsértődtem volna.
2017. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát holnap természetesen még nem alszik nálunk, csak mutatóba hozom. :) Biztosan felfogás kérdése, mert szerintem nem siettük el a dolgot. A szülők azt mondták, jöjjön úgy, mintha családtag lenne. Ők bíznak abban, hogy nem akárkit választottam.
2017. máj. 20. 21:55
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
Ez is olyan mint hogy kutyát, k*rvát bal oldalon. Valaki megsértődik, más meg röhög.
2017. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!