Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tennéd túl magad egy...

Hogy tennéd túl magad egy ilyen beszóláson?

Figyelt kérdés
33 éves nőként az anyád beszólna, hogy talán most már iparkodni kéne, mert különben beteg gyereked fog születni.... tudva, hogy nem a te hibádból nem tudtál még gyereket vállalni, és nagyon vágysz rá, és bánt, hogy még nincs. Nem tudom megemészteni. :(
2016. okt. 19. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

ne rágódj rajta, azzal csak a te szenvedésed lesz hosszabb.

ha legközelebb ilyet mond, válaszolj vissza azzal, hogy a te génjeid tehetnek róla.

2016. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Anya, igyekezz moderálni magad, mert vészesen öregszel, és ha nem változtatsz, bunkón fogsz meghalni...
2016. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lereagálni lereagáltam, kiosztottam, nem kicsit. De iszonyat fáj.
2016. okt. 19. 20:34
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Az ismerősöm 38 évesen szült. A gyerek most komoly,20 éves,sikeres grafikus,jövőre meg lesz neki az albérlet,megy ki Németországba.

Az anyukája nagyon büszke rá


Ezt azért íram,mert tapasztalatom szerint semmi jelentősége. + Az 100-80 évvel ezelőtt volt,hogy a nőnek 18 évesen férjhez kell mennie,és 5 gyerek felnevelése után majd pihenhet.


Meg úgy egyáltalán:

33 éves vagy,egy fiatal nő!


Mit reagálj?

Elmondhatod neki ezt a történetet. Ez egy vérig sértető beszólás,egyrészt öregnek állít be,másrészt beleszól az életedbe. Ha nem akarsz gyereket,nem kell,mondd meg neki. Unokázni akar,de így elérni valamit mocskosul undorító! Ne engedj ennek!


Viszont 40+ tól már tényleg veszélyes.

2016. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy látom, hogy ez egy önző, buta és nagyon kegyetlen beszólás volt. Félek, nem fogok tudni már úgy nézni rá, ahogy kellene.

Elég határozott vagyok, tudom, hogy mit akarok, hogyan, hogy ebbe nincs beleszólása, mert vágyhat unokára, de azt követelni nem lehet, stb.

De hogy lesz így a mi kapcsolatunk rendben, ezek után? Nem tudok úgy nézni rá...

2016. okt. 19. 20:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, amiket beszél. Tipikus "öreg" anyád van. Azt hiszi, hogy ha az ő korában, már 16 évesen szültek, meg ilyen babonák keringtek a faluban, akkor ez most is így van. Hagyjuk már csókolom.

Közöld vele, hogy ez a te dolgod, és majd akkor szóljon bele, ha kikéred a véleményét.

2016. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
"Nem tudok úgy nézni rá..." Mivel az anyád, elvileg szeret. Gondold azt, hogy türelmetlenségből, félelemből, féltésből jött ki belőle ez a rosszulsikerült mondat. Mélylevegő, kifúj, továbbmegy. Sok puszi.
2016. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Normális ember ilyet nem mond, tudva a háttérsztorimat. Ki mond ilyet a saját lányának?! Az is gáz, amikor valaki célozgat, hogy hát igen, kéne már unoka, stb, de ilyet, hogy ha nem iparkodom, beteg gyerekem fog születni?! Hogy lehet valakibe így beletaposni? Nagyon gáz.
2016. okt. 19. 20:50
 9/15 A kérdező kommentje:
Elvileg szeret, egyébként meg önző. De jah, tény, hogy nem vagyok az a fajta, aki egy ilyet könnyen megemészt.
2016. okt. 19. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Senki nem állította, hogy anyád normális. :-) Senki sem normális, én sem vagyok, te se akarj az lenni. Persze fáj. Én meg két hónapja temettem el a párom, akkor melyikünknek van nagyobb fájdalma? Ehhez képest a te problémád nem olyan nagy.
2016. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!