Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nektek 22-24 éves korotokban...

Nektek 22-24 éves korotokban hány nagyszülőtök élt még? És ők akkor hány évesek voltak és milyen egészségben akkor? (ha most vagy 22-24, úgy is válaszolj)

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 16:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Anyai nagyszüleim mindketten élnek és virulnak, kertészkednek, bütykölgetnek, sütnek-főznek. A legkomolyabb problémájuk pár éve volt, akkor nagypapámnak búcsút kellett mondania az egyik lábujjának, de ez a legkomolyabb egészségügyi problémájuk évek óta.

Apai ágon a nagypapám meghalt, mielőtt még a szüleim egyáltalán összejöttek volna, így nem ismerem. Nagymamám megvan, bár épp a héten jutott kórházba stroke miatt, szóval az egészsége nem igazán kifogástalan... Előtte semmi komoly baja nem volt, bár kissé elhanyagolta magát ilyen téren, sose ment sehova már évek óta, otthon se igazán csinált semmit, csak tévézgetett, stb, ez nem tesz túl jót az egészségnek.


Ha már itt vagyok, akkor leírom a párom nagyszüleit, mert ő 24 éves (én 23), szóval releváns infó lehet:

Apai ágon a nagymamája a múlt nyáron hunyt el. Nagypapájának utána volt egy nagyon rossz időszaka, semmit nem csinált, rosszul is nézett ki, de mostanra összeszedte magát, eljár valami nyugdíjas klubba, múltkor volthúsvéti bulijuk, voltak kirándulni meg medvehagymát szedni, stb, meg most töltött két hetet valami gyógyszállóban, ha otthon van akkor kezd kertészkedni, szóval már kimozdul, és sokkal jobban van fizikailag és lelkileg is.

Anyai ágon megvan mindkét nagyszülő, de róluk ennyit tudunk, nem tartják a kapcsolatot, soha nem is tartották igazán.

2017. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Én84 ***** válasza:

Apum apukája,a születésem elött 15 évvel halt meg.

Anyum apukája,amikor 2 voltam.

Apum anyukája,amikor én 7.

Anyumé,amikor 12!!!

Nem sok jutott számukra.

2017. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Szerencsére még mind a 4 nagyszülőm èl, sőt egy dédimamim is!

Dèdi 84 èves, egyik papa 73, másik papa 64, egyik mama 68, másik mama 65. (Egyèbkènt a másik dédimamám 5 éve halt meg 89 évesen, ès mindkettőjük férjèt ismertem, ők kb 3-5 èves koromban haltak megy).

Milyen az egèszsègük? Dédimnek 4 ève volt egy combnyaktörèse, azóta nem olyan fitt, udvarba járkál, de már nem mozdul ki csak ha kocsival viszik. Előtte mèg kapált, dolgozott rendesen. Szellemileg már nem olyan friss, ráadásul nagyot hall, állandóan csak a sorozatairól beszèl meg arról amit a hìradóban lát. De azért mèg normális.

A 73 èves papámnak elèg sok testi baja van, pár éve rák volt a vastagbelèben (kivették), meg a szivèvel is baj van. Ő már nem nagyon bír dolgozni, lassan totyog. Szellemileg még ok, sokat mesèl, viccelődik.

A 64 éves papám egèszsège nagyon jó, sokat dolgozik (otthon állatok, kert, fát hord az erdőn, èpìt stb). Szellemileg is ok.

A 68 èves mamám a legrosszabb mindegyik közül. Dolgozni mèg bìr, állandóan kapál, csinál valamit. Szellemileg viszont nagyon rossz. Elmondunk neki valamit, 5 perc mulva nem emlèkszik rá. Ha pl mondjui neki hogy holnap reggel

2017. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Hoppsz ez a frànya telo.

Szoval ha mondjuk neki hogy holnap reggel 8kor induljon el otthonrol ki a földekre, még aznap legalább 5ször megkèrdezi hogy hánykor, megkèrdezi kèg egyszer reggel, ès csak azért is máskor indul el, nem akkor amikor kell. De pl van egy új kutyànk 1 hónapja, kb 100szor monndtuk el a kutya nevèt ès nem birja megjegyezni. Pedig nem nehèz nèv.

A 65 èves mamàm talán a legjobb, egészsége jó, amit munkát el kell vègezni azt megcsinàlja, szellemileg nagyon friss. Okostelefonja van és tabletje ès nagyon jól kezeli, igazi modern nagymama. (Szemben a másikkal, aki egy egyszerű kis nyomógombos teloval se tud telefonálni)

20/L

2017. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

3/4, egy nagyapám halt meg, amikor két éves voltam. Mind a hárman 70 körüliek, (67,68,70). Az egyik nagymamámnak rossz az egészsége, de neki kb negyven éve rossz. Másik nagymamámnál cukorbetegséget állapítottak meg egy éve, ezen kívül semmi baja. Nagypapám, aki hetven éves, mai napig jár dolgozgatni, meg lakást újít egyedül. :D Ő nagyon fit.

22/L

2017. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

2 nagymamám él még. 77 és 78 évesek. (egyik nagypapám 2012-ben halt meg 72 évesen érelmeszesedésben, másik 1997-ben 60 éves kora körül rákban.) 4 dédszülőmmel találkoztam, 3-ra emlékszem, mind a 90-es évek közepén haltak meg 80 éves koruk után.

23L

2017. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

21 vagyok, mind a négyen élnek még, egyikük sincs még 80 éves.

Sőt, egy dédimamám is él, ő 91 múlt márciusban.


Szerencsés vagyok. :)

2017. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Most már csak a nagymamáim élnek. Az anyai ági kicsit idősebb, betegesebb, mint az apai ági aki fiatalabb, még dolgozgat a nyugdíj mellett. Az anyai ági papám áprilisban halt meg sajnos, a másik papám nagyon régen, vele nem volt jó kapcsolatom.

Még három dédi mamámat és két dédi papámat is ismerhettem.

24N

2017. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyikük születésem előtt halt meg, majd 22, 25 és 27 éves koromban veszítettem el a nagyszüleimet.
2017. máj. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!