Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul nekem?

Jogosan esik rosszul nekem?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok (veszélyeztetett).Nem egy városban élünk sem párom, sem az én szüleimmel. Én szüleim kb 200 km.

Párom összes közeli rokona eljött hozzánk meglátogatni. Az anyukája úgy jött el, hogy párom itthon sem volt, nem kapott szabit. Barátnők, kolléganők, stb....kivéve a saját szüleimet :(

Anyám sírva hívogat telefonon, hogy minek költöztünk olyan messze. Mondtam neki, ha megszületik a baba, ha gondolja, 1-2 hét múlva feljöhet akár hetekre is (utazását mi állnánk, illetve párom hozná-vinné). Erre azt a választ kaptam, hogy majd csak egy napra, mert ő ittaludni nem tud, minden nap orvoshoz kell járnia. (ami erős túlzás, nincs halálos betegsége szerencsére).

Jogosan esik ez rosszul nekem?



2017. jún. 22. 10:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hogy viszonyuljak majd ezek után hozzájuk a baba születése után?
2017. jún. 22. 10:21
 2/14 A kérdező kommentje:
3 éve költöztünk el, azóta az én szüleim 1x voltak nálunk!! Akkor is vásároltak, én kísértem el őket...
2017. jún. 22. 10:23
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Idősödnek a szüleid, egyre több nyűgjük lesz. Az én apám is ilyen, hogy rosszul van, ha akár csak a szomszéd 15 km-re lévő városba át kell mennie. Illetve ő ezt hatalmas problémaként éli meg.

Ha anyukád sírva hív fel, hogy minek mentetek olyan messzire, az azért alátámasztja ezt, hogy nem azért nem megy, mert nem kíváncsi rátok, nem szeretne látni, hanem mert sokként éli meg, ha neki "idegen" helyre kell mennie, ott aludnia, stb. Szerintem ezt próbáld megérteni, nem egyedül a szüleid (anyukád) ilyenek sajnos.

Na és ti hányszor voltatok náluk az elmúlt években?

2017. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Jogos. Ha akarná, akkor meg tudná oldani. Biztos, hogy fontos vagy neki, csak a lustaság nagyobb benne.
2017. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Jogosan. Neked kell eldönteni, hogy viszonyulsz majd hozzájuk, de szerintem a gyerek nem egy cirkuszi majom, hogy körbe legyen mutogatva. Ha ők egyszer sem jönnének, egy idő után azt mindenki megunná.
2017. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-as: 30. hétig minden hónapban mentünk (csak mióta fekvésre vagyok ítélve, azóta nem tudunk).


Előtte kb 2 hetente....de volt, hogy 3...mikor hogy jött ki a lépés.



Számomra ez csak azért esik ennyire rosszul, mert párom szülei idősebbek.

2017. jún. 22. 10:38
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
A párod szülei milyen messze laknak? Van kocsijuk? Szüleidnek? Ki hogyan tud hozzátok utazni?
2017. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
7es: el lennének hozva kocsival, de még így sem.
2017. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Ezzel nem tudsz mit csinálni.


Én még apámmal egy településen éltem (500 méterre egymástól), de kb. szart a fejemre, ha én nem kerestem, ő sohasem.

Elköltöztem 1000km-re, de fél éve nem beszéltünk, mert "nem ér rá" felhívni. Hát, akkor ne érjen, már nem érdekel, de ne is akarjon tőlem semmit, ha a segítségem kéne.


A te anyud is csak hisztizik, meg sírással zsarol, de nyavalygás helyett felülhetne a buszra és 4 óra alatt nálad lenne.

Persze könnyebb bűntudatot kelteni a másikban, meg hisztizni, mint tenni ellene.

Engem nem érdekelne ezek után, ha látni akar, oldja meg, nem 80 éves öregasszony aki moccanni sem tud.

2017. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

8!


Ha megszuletik a gyerek, akkor. Nem azt írta, hogy most. De ha beteg és orvoshoz is kell járnia, akkor érthető, hogy nem akar több napig maradni

2017. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!