Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők nem foglalkoznak...

Nagyszülők nem foglalkoznak az unokával. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk egyutt a párommal 1 éve vettünk saját házat abban a városban ahol ő lakik. Azóta van egy csodálatos gyermekünk, viszont a szülei engem sohasem akartak elfogadni mivel hogy én mas városból jöttem mások a szokásaink és viselkedésünk is én 4 éven keresztül próbáltam igazodni hozzájuk tartani a szokásaikat, de akkor sem voltam jó nekik mikor terhes lettem feladtam a próbálkozást aminek az lett a vége hogy egész terhességem alatt semmi segítséget nem kaptam tőluk es csak a páromra szamíthattam. Ez nem lett másképp azóta sem hogy megszültem (már 5hónapos a babóca) tudom hogy magamnak szültem és enyém a felelősség és nekem kell mindent biztosítanom a gyermekeknek de a nagyszülői szeretete én nem birom megadni neki az én szüleim két-három hetente járnak hozzánk a párom szülei havonta egyszer ha jönnek pedig ők itt laknak helyben semmi segítséget nem kapok tőlük többet segítettek idegenek vagy a szomszédok mint az "anyósom". Szerintetek mit tegyek hogy jobbra forduljanak a dolgok (nem magam miatt csak a pici miatt) ??

2017. nov. 19. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz mit tenni. Ha nekik ennyire futja, ennyit számít nekik a saját fiuk gyermeke, akkor ez az ő dolguk. Saját magukról állítanak ki ezzel szegénységi bizonyítványt.
2017. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ja és a nagyszülői szeretetet megkapja azért a te szüleidtől, nem?:) velük pedig tényleg nem kell törődni, majd szeretik a kedves szomszédok helyettük is. Szegény férjet sajnálom még, hogy a szülei ennyire semmibe veszik az ő érzéseit is.

Mondjuk nekem égne a pofám, ha majd az unokám előbb hívná mamának a túlsó lakásban lakó Marika nénit, de hát ez az ő bajuk, maguknak köszönhetik.

2017. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mit lehet ilyen emberekkel kezdeni? Semmit. Szomorú, ha a nagyszülők nem foglalkoznak az unokával, de ezt nem lehet rájuk erőltetni, és nem is kell. Az egy dolog, hogy Veled nem szimpatizálnak, de ha ezt az unokán verik le, akkor az őket minősiti.

Ha maguktól nem érdeklődnek, akkor minek erőltetni? Van az a mondás: "Ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel."

2017. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

hagyjad, le van tojva, ne foglalkozz velük.

Gyerekkoromban mi is csak az egyik ági nagyszüleinnkel tartottuk a kapcsolatot, és kitűnően megvoltunk.

2017. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A távolság jelenleg a legkevésbé rossz megoldás. Inkább segítsenek olyan emberek, akik nem családtagok, de szívesen teszik, mint olyan "családtagok", akiktől utána egész életedben hallgathatod.
2017. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Az 5 hónapos baba semmit nem érzékel abból, hogy vannak nagyszülők, vagy nincsenek.

Neki anyára és apára van szüksége.


Nagyszülői szeretet nélkül is egészséges gyereket lehet nevelni.

De itt nem is erről van szó, hisz havonta látogatják!

Nem értem ez mért nem elég?

De ha nem elég, ott vannak a te szüleid, akik gyakrabban mennek, majd tőlük megkapja az általad hiányolt nagyszülői szeretetet!

Egyébként mért kellene, hogy segítsenek neked!

Te írtad, hogy nem szeretnek téged.

Én úgy látom, hogy a nagyszülőknek nem hiányzik az unoka, az unokának nem hiányzik a nagyszülő, csak neked hiányzik valamiért az anyós.

Vajon miért?

2017. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden családban egyformán mutatják ki a szeretet. Talán (?) nem szerettek, de ez sem biztos. Nem segítettek terhességed alatt? Lehet, az a felfogásuk, a terhesség nem betegség. Megkérted anyóst? Ha nem, akkor honnan tudná szegény? Sok nagyszülő nem is tud mit kezdeni egy 5 hónapos babával.Talán fél hozzá érni, talán tőled, nehogy valamit rosszul csináljon..Már nem az ellenséget látják benned, hiszen Te vagy az unokájuk anyja! Talán kérd meg őket néha erre-arra, érezzék, szükség van rájuk.
2017. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon pici a gyereketek, biztos vagyok benne, hogy totyogós korában meghódítja az apai nagyszülőket is!

Eddig jól csináltál mindent, később se éreztesd, hogy neheztelsz az eddigi viselkedésükért. Legyél kedves és megértő.

Lehet, hogy mást képzelt el az anyósod a fia mellé (talán volt is jelöltje), de a feleség te lettél, ezt el kell fogadnia. Ha pedig nem, akkor nem tehetsz semmit.

2017. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem egyátalán nem hiányzik az anyósom!!

Arrol meg hogy nem mer megfogni egy 5 hónapos babát csak annyit hogy van a családban egy masik kis gyerek nem sokkal idősebb az enyemtol (Aki nem az unokajuk) azt minden nap látogatják mikor megszületett fürdette meg minden. Hozzánk ha betévednek azt is este nyolc- fél kilenc fele teszik tehát esélyem sincs hogy megkérdezemm szeretné e fürdetni vagy felöltöztetni mert addigra rég alszik a picur.

2017. nov. 19. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Annyit azért mondhatsz, hogy ne este 8 után menjenek hozzátok lehetőleg, mert így nem sok jut a babázásból nekik.

Szerintem a havi egyszeri látogatás amúgy nem vészesen kevés, szerintem rendben van (bár nem általános, ha egy városban laktok.)

2017. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!