Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A karácsony első és második...

A karácsony első és második napja is ugyanolyan "fontos", nem?

Figyelt kérdés

A párommal van egy közös kislányunk.

A szentestét együtt szoktuk tölteni otthon, a karácsony első napját az egyik nagyszülő párosnál, a második napját a másik nagyszülő párosnál.

És itt van a probléma. Amelyikhez a második napján megyünk, mindig problémázik azon, hogy miért nem tiszteltük meg őket annyival, hogy az első napján megyünk. És hogy a másik nagyszülők biztos fontosabbak nekünk.

Mindkét oldalról ez megy.

Nem értik meg, hogy nem tudunk egyszerre kétfelé szakadni, és hogy mindkét napja ugyanolyan fontos, legalábbis szerintünk.

Nálatok ez hogy megy?

Nem szokott sértődés lenni, hogy melyik napján mentek karácsonyozni?


2017. dec. 21. 10:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%
Mi ezt a helyzetet úgy oldjuk meg hogy csak 27-én megyünk a nagyszülőkhöz. Karácsonykor otthon vagyunk és pihenünk. Voltak próbálkozások mindkét oldalról hogy menjünk a piros betűs ünnepen, de nem engedtünk.
2017. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsere nalunk senkinek nem szokasa hiszteriazni ilyeneken. Nalunk a karacsony lenyege, hogy egyutt legyen egy kicsit a csalad problemakat, gondokat felreteve. Nem szoktunk ilyeneken problemazni, hogy na melyik nap megyunk. Megyunk ahogy kijon a lepes.
2017. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%

#10

Mindkét családban vannak családtagok, akiknek tervezniük kell az ünnepet.

A másik család és az összes családtag nem állhat haptákban, aszerint, hogy a Kérdező testvére mikor megy haza.

Nyilván ez nem egyedi probléma, ezért írtam, hogy egyik évben így, a másik évben úgy, mert ahol ez gond, ott is belemennek ebbe a megoldásba, mert így az igazságos.

A Kérdező testvére meg majd idomul a többihez, akár az utazással, akár a szabadsága kivételével. Nagyon extrém helyen kell dolgoznia, hogy ezt ne tehesse meg!

Megjegyzem, nekem teljesen mindegy, hogy ki és hogyan oldja meg, lényeg, hogy nálunk béke van.

2017. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

"A Kérdező testvére meg majd idomul a többihez, akár az utazással, akár a szabadsága kivételével. Nagyon extrém helyen kell dolgoznia, hogy ezt ne tehesse meg! "


Nem kell ahhoz extrém hely. Nálunk 3 orvos van a famíliában, én nem ügyeletes helyen dolgozom, de tesómék igen, ráadásul több száz kilométerre élnek a család zömétől. Mindenki hozzájuk alkalmazkodik, így aztán volt már 23-án és 27-én is családi karácsony. Az anyósék meg mindenhol tudomásul veszik, mivel nincs más opció, aki otthon van mindkét napon, annak nincs nyomós indoka arra, hogy valamelyiket preferálja.

2017. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk, ha nem is zökkenőmentesen, de az alábbi rendszer alakult ki, és ezt mindenki jó szívvel elfogadta:

dec.24 este: szűk családdal otthon;

dec.25: ebédre megyünk szüleimhez és ott is maradunk késő délutánig;

dec.26: feleségem édesanyjához megyünk.


Ez azért alakult így, mert szüleim velünk egy városban laknak, feleségem családja viszont 95 km-re. Tehát dec.25 és 26. megfordítása nálunk nagyon nehézkes lenne.

Egyébként nálunk is dec.25-én jönnek szüleimhez a testvéremék. Feleségem testvéréék tudomásul vették a körülményeinket és ezért ők 26-án jönnek anyósomhoz, tehát mindketten találkozunk karácsonykor a testvéreinkkel. Egyébként anyósomnál ilyenkor több napra is maradunk, legalább a feleségem és a gyerekek.


Kérdező!

Ha ti mindannyian közel laktok egymáshoz (tehát az utazás nem befolyásoló tényező), akkor esetleg érdemes még karácsony előtt legalább egy hónappal (!) fölvetni a testvérednek, hogy abban az évben jöjjenek ők is 26-án, és akkor cserélni lehet.

De föl lehetne vetni azt is, hogy 25-én vagy 26-án este elmennétek a testvéredékhez (vagy őket hívjátok magatokhoz). Ha mindenki ráér, akár pár nappal később is össze lehet hozni a találkozót, akár a következő hétvégén, vagy együtt szilveszterezni tesódékkal stb. Nem hinném, hogy a 25-i ebédhez ragaszkodni kéne. Sem ahhoz, hogy egyszerre legyél a szüleiddel és a testvéreddel.


Ugyanakkor egyetértek veled: elszomorító, hogy a nagyszülők ezen problémáznak, hogy melyikükhöz mentek karácsony első napján.

Lehet, hogy ha rosszabb pillanatomban találnak meg ezzel, akkor mérgesen odavágom nekik, hogy én senkihez nem megyek 26-án, mert nem akarom senkitől hallgatni a megjegyzéseket ezügyben.

De lehet, hogy visszakérdeznék így: "Ha 26-án megyünk, akkor már nem vártok szeretettel minket? Nagyon rosszul esik ez nekünk, de alkalmatlankodni nem akarunk, így inkább nem is mennénk." Erre nem lehet mást mondani, mint hogy "Jaj, dehogy, gyertek kislányom/kisfiam, nem úgy értettük!" És onnantól már örülnek, hogy mentek 26-án. ;-)

2017. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, hogy képtelenség megoldani, hogy egy időben két helyen legyetek, de nekem sem egyformák. Az igazi karácsonyt, nekem a 24-e jelenti, bizonyára a fa miatt. A 25 az evésről szól, 26 meg, hogy ez is olyan hamar eltelt, ahogy vártuk.
2017. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

Na, én ilyen esetekre mondom azt, hogy oké, SEHOVÁ nem megyünk, aki akar, eljön (ne mi utazzunk már állandóan és érjünk haza minden este hullafáradtan), aki nem, nem.


Ennyi.

2017. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
44%

Szent este legyetek otthon 3an.

Elao na meg egyikhez aztán a másikhoz.

2017. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Mi nagyszülők vagyunk és vagy 5 éve elegünk lett a karácsonyozásból.

Mindketten feleségemmel egész életünkben a nyelvünkön tapostunk a családért (2 gyerekünk és 5 unokánk van), a karácsony meg csak a robotról, az idegeskedésről, a pénzkidobálásról, a szervezésről szólt, a gyerekek fáradtan jöttek, egy halom kaja megmaradt, mindenki csak arra hajtott, hogy leabszolválja a kötelezőt.

Nekem ebből nagyon elegem lett.

Megbeszéltem íz anyjukkal és sszehívtam a családot egy ebédre, elmondtam, hogy ezentúl csak az unokák kapnak karácsonyra ajándékot, azt is úgy, hogy a szülőknek odaadjuk a pénzt és azt vesznek nekik, amit szükségesnek tartanak, de ők se készüljenek nekünk semmivel, mert mindenünk megvan.

Ellenben karácsonykor ne tervezzenek velünk, mert mi elutazunk. Azóta is minden évben megyünk valahova, akár belföldön, akár külföldön és csak szilveszter után jövünk haza. A feleségem nyugodt és kipihent, élményeket gyűjtünk, magunkkal foglalkozunk, jó emlékekkel teli karácsonyaink vannak.

Így egyik gyerekünk sem tesz nekünk szívességet, hogy kötelezően eljön és letudja nálunk a karácsonyi pofavizitet, mi meg csodálatos karácsonyokat töltünk együtt a feleségemmel, úgy, hogy még ki is szolgálnak bennünket.

A gyerekeink meg az év többi napján akkor jönnek amikor akarnak és kedvük is van hozzá, külön nem hívogatjuk őket, tudják, hogy az ajtónk bármikor nyitva áll előttük.

2017. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt hiszem, volt aki félreértette a helyzetet. Nem mindig az én szüleimnél töltjük az első napját. 10 éve vagyunk együtt, 5 éves a lányunk. Ebből (visszanézve a képeket (: ), 6x az én szüleimnél, 4x a párom szüleinél voltunk az első napján.

Ez már majdnem fifti-fifti. :)


Itt az a probléma, mindkét részről, hogy akihez a másnapján megyünk, az mindig problémázik. Ugyanúgy a szüleim is, meg az anyósomék is.


A tesóm amúgy szülésznő, a lányom is nála született. :)

Nem a munkája miatt, hanem az Ő férjének a családlátogatása miatt szoktunk egyeztetni, hogy melyik napon találkozunk a szüleimnél.

Ez a lányomnak és nekem is fontos.

A páromnak 2 testvére van, azt szokta mondani, hogy mindegy mikor hova megyünk, csak ne vitatkozzanak a rokonok legalább karácsonykor.


Egy nap nem tudjuk meglátogatni őket, messze laknak egymástól.

Meg ahogy ismerem őket, biztos az lenne, hogy: "alig voltatok itt, máris rohantok máshová".

2017. dec. 21. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!