Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Azok a szülők, akik nem...

Azok a szülők, akik nem engedték a nagyszülőnek még csak látni sem az unokát, nem bánták meg?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
88%
Mi engedtük volna (bár nem szívesen), de nem voltak rá kíváncsiak 4,5 évig. Az elmúlt évben pedig olyan dolgokat követtek el ellenünk anyósomék, hogy soha a büdös életben nem fogjuk a gyerekünk közelébe engedni őket. Biztos vagyok benne, hogy nem bánjuk meg, ugyanis semmi jót nem tudnának adni a fiunknak.
2018. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
93%
Kb 3/4 évig nem beszéltem apukámmal egy nagyobb vita miatt és így nem is találkoztunk, meg anyukámmal sem. Megbántam később a gyerekek miatt, mert szeretik egymást, intézhettem volna okosabban is.
2018. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
28%
1-esnek: Meg kellene hallgatni a másik felet is!Nem biztos, hogy nektek van csak igazatok.
2018. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
94%
Én az unoka vagyok, nem tudok a szüleim nevében nyilatkozni, de én egyáltalán nem bánom, hogy nem tartották a kapcsolatot. 12-3 évesen magamtól mentem megismerni, hát nem kellett volna.
2018. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
88%
1-es vagyok. Nekünk van igazunk. Hidd el, 3-as válaszoló, senki nem örül annak, hogy ilyenek anyósomèk. A fèrjem legkevèsbè.
2018. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

Unoka vagyok szintén. (felnőtt, nekem is van már gyerekem)

Anyai részről a nagyszüleim nem igazán voltak rám kíváncsiak. Kb. 500 m-re laknak a szüleim házától. Legtöbbször a boltban futottam velük össze, kiskoromban Anyukám sokszor vitt náluk, de mindig sírtam, éreztem, hogy nem úgy bánnak velem, mint az unokatesóimmal. Így jó ha évente 2szer mentünk náluk, ők mióta élek max 10szer voltak nálunk. Tizenévesen nekem nagyon hiányzott a nagyszülői szeretet. Elkezdtem látogatni őket, segíteni a ház körül, bevásárolni stb. Nagymamám örült is és én is, hogy kialakult szépen lassan köztünk a mama-unoka viszony, nagypapám viszont mindig elment otthonról ha én oda mentem. Nagymamám társaságát rövid ideig élvezhettem, kb. 3 hónapig:(

Nagypapám még él és jó egészségnek örvend. Mikor egyedül maradt segítettük, főzött rá Anyukám stb., majd fél év múlva lelépett egy Anyukámmal egyidős nővel.

Én sajnálom, hogy így alakult. Ha ti most nem is engeditek tizenévesen ő is felveheti majd velük a kapcsolatot, ha igénye lesz rá. Én, mint Anya csak akkor tiltanám el a gyerekemet a nagyszüleitől, ha tudnám, hogy felelőtlenek és baja származhat belőle.

2018. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
93%

#6) "sajnálom, hogy így alakult"


Sose sajnáld nem vesztettél semmit

2018. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Rám nem voltak kíváncsiak, s nem vettek és nem is küldtek nekem soha semmit, ahogy a spermadonorom sem. Így a Nagyszüleimnek Édesanyám szüleit tekintem. Anyám volt, amikor azt akarta, hogy ezeknek a nagyanyának és nagyapának nevezett valakiknek tegyek a sírjára virágot. Én azonban megmondtam, hogy nekem csak egy nagymamám és nagypapám volt: AZ Ő SZÜLEI. Mondom ezt úgy, hogy házasságban született gyerek voltam. Nem attól lesz nagyszülő valaki, hogy megszülte vagy megnemzette a gyermek fogantatásától a születéséig terjedő időszakban a gyerek édesanyjának a férjét, hanem attól, ha úgy is viselkedik. Ráadásul a nagyszülőnek is van láthatási joga. Ezek után azt mondom, hogy aki arra képtelen, hogy meglátogassa a gyereket, hacsak nem olyan beteg az az illető, hogy nem tud elmenni, ANNAK A GYEREKNEK A SZEMPONTJÁBÓL NE MERJE MAGÁT NAGYSZÜLŐNEK NEVEZNI.
2018. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

Jó pár évig jó volt a kapcsolatom a lányommal. Aztán úgy döntött,már nem jó. Mikor megtudtam, hogy gyereket vár, minden követ megmozgattam, hogy szóra bírjam, mi a gondja.

Felajánlottam, elmegyek hozzá. Hosszú levélben megindokolta,

nem akar látni, az unokámat sem akarja, hogy "ilyen" nagyszülője legyen, hiszen neki nagyon sanyarú gyerekkora volt, nem voltam jó anya, tehát jó nagymama sem lehetek.

Mindez eszébe jutott 30 éves korában.Tudom, vannak jogi úton érvényesíthető jogaim, de ha önként nem engedik még azt sem, hogy lássam, akkor nem fogok bírósághoz, gyámügyre járni. Csak abban bízom, ha megszületik a baba, és rájön, talán mégiscsak jó lenne egy nagyszülő.

2018. jan. 13. 09:16
 10/68 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de ha hosszú levèlben meg tudta indokolni, akkor nyilván van oka, amièrt nem akar veled kapcsolatot. Nálunk is hosszan sorolható lenne az okok listája, de a fèrjem szülei szerint, ezek csak "apró nèzeteltèrèsek". Pedig, ha egy emberrel(apósommal) 4 gyereke közül egy sem tartja a kapcsolatot, azèrt sejthető, kinèl van a hiba. Nálunk megvolt egyèbkènt a gyámügyi eljárás is (pedig, ha kicsit is normálisan közelítenek hozzánk, nem lett volna rá szükség), persze nem mentek vele semmire, a viszony vègleg megromlott ès már nem helyrehozható. A fiunknak vannak nagyszülei (az èn szüleim) nem veszít semmit.
2018. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!