Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg kellemetlen, ciki ez...

Tényleg kellemetlen, ciki ez egy nagyszülőnek? Hogyan beszéljük velük erről?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van. Mivel minden nagyszülő dolgozik, ezért amikor nem kell óvodába menni de mi dolgozunk, akkor az egyik szomszéd van velük. Nekünk ez így kényelmes, a szomszédnak és a gyerekeknek is jó.


A nagyszülők (főleg anyósom és anyukám....) szerint ez az ő szégyenük, mert nagyszülőként kötelességük lenne segíteniük. Amikor mondom, hogy de hát dolgoznak, akkor csak a vállukat rángatják, hogy de hát ezt meg kéne oldani családon belül.


Már nem tudom, mit mondjunk nekik. Most szerdán is délre kell menni a gyerekekért, pénteken délután szóltak az oviban, már nem tudtunk szabit kivenni. Ők sem tudnak, szóval megint marad a szomszéd.


Hogyan tudnánk ezen túllépni?


2014. szept. 28. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha egyszer dolgozik és nem ér rá, nem tud velük lenni, ebben semmi kellemetlen nincs

de ha őket zavarja, akkor beszéljétek meg, hogy nem mindig a szomszéd, néha ők is vigyázzanak rájuk

(ha ezt se tudják megoldani, akkor meg nem lehet mit csinálni, fogadják el)

2014. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De nekik van konstruktív elképzelésük? Ők tudnak kivenni szabit? Én mondanám nekik, hogy na, itt a lehetőség, szerdán délre kell menni a gyerekért. Ha tudják intézni, hajrá, ha nem, akkor marad a szomszéd.
2014. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos a mai világban ez van. Az emberek előbb meghalnak, mint hogy nyugdíjasok legyenek, így nem csak a szülők, hanem a nagyszülőknek is muszáj dolgozni, ez nem az ő szégyenük, nem a tiétek, hanem az államé, a kormányé, hogy míg régen sokkal korábban el tudtak az emberek menni nyugdíjba, ma már ezt nem tehetik meg, ezáltal tulajdonképpen egy ilyen helyzetben nincs kire bízni a gyereket, mert a nagyszülők is dolgoznak.

Esetleg ha ennyire zavarja őket, akkor néha-néha felváltva vegyenek ki ők is szabadságot és akkor nem mindig a szomszédra kell hagyatkozni.

2014. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Borzasztó munkahelyeitek lehetnek, ha 2-3 nappal előtte nem tudtok kivenni egy nap szabit sem. (Sajnos én is dolgoztam ilyen helyen, nem is bírtam fél évnél tovább). Pld. amúgy mit tennétek, ha nem lenne a szomszéd?

A szomszéd örömmel teszi amúgy ezt a szívességet nektek? Mert le a kalappal előtte.


Egyébként pedig minden hozzászólóval egyetértek. Próbáljatok meg felváltva néha néha a nagyszülőkkel együtt kivenni egy-egy napokat.

2014. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A szomszédnak fizetünk érte természetesen, nem ingyen teszi.

A nagyszülők is vannak velük hétvégén, nyáron, szünetekben.


Ilyen hirtelen nem tudunk sajnos szabadságot kivenni. Van amikor igen, de nem mindig. Meg ott vannak a táppénzek is, az éppen elég kiesés.

Mind a ketten szeretjük a munkánkat, váltani nem akarunk.

2014. szept. 28. 16:13
 6/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Mi néha az anyukatársakkal csináljuk azt, hogy elhozzuk egymás gyerekét.. Pld. én sokszor megyek el a szembeszomszéd lányaiért az iskolába, és mikor mi nem érünk időben haza, akkor ők hozzák el az én lányomat az oviból.. és nekem ez jó érzés, hogy van kire számítani a szülőkön felül is.

Ha a szomszéd ezért fizetést kap, akkor meg végképp nem kell ezt túlaggódni a szüleidnek, örüljenek inkább, hogy van megoldás a dologra :) Mondd nekik, hogy ne csináljanak a bolhából elefántot, és hogy így is nagyon hálás vagy nekik a többi sok segítségért (amikor ők vannak velük, hétvégén, nyáron, stb.)

2014. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondják meg ők hogyan oldanák meg. Aztán mérlegelj Végtére is a te gyereked. A problémát úgy oldod meg ahogy tudod
2014. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáljátok az előre látható szünetekre bevonni (pl nyáron egy hét), így nekik is van idejük jelezni a munkahelyen, hogy szabadságra mennének. Ti meg úgyse tudtok annyit otthon lenni, amennyiszer nem vihetitek a gyerekeket óviba. A többi esetre meg marad a szomszéd.
2014. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, írta a kérdező, hogy a nyári szünetekben vannak a gyerekek a nagyszülőkkel. Most a "többi" - ről van szó.
2014. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó azért ne keverjük már bele mindenbe a kormányt...


Ez a nagyszülők hülyesége, hogy szégyennek érzik. Csak kérdés, hogy minek dumálnak egyáltalán bele ezekbe a dolgokba? Tudnak vigyázni a gyerekre? Nem. Akkor marad a szomszéd.


Nincs amúgy sem ebben semmi szégyenkezni való. Rám is vigyáztak nagyszülők mellett a szomszédok is, és sok helyen megy ez így a mai napig. És hogy ne csak a kormányt emlegessük, régen is belegebedtek az emberek a munkába, felénk munka után mindenkinek első dolga volt kimenni a háztájira kapálni, permetezni, hétvégén meg a piacra árulni.


Sőt nem kevés család alapból nem a rokonok, nagyszülők mellett lakik, nekik nem is marad más lehetőség.


Nektek örülni kell hogy van ilyen szomszédotok, a nagyszülőknek meg nem kell feleslegesen csinálni a feszkót.

2014. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!