Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lassan fél éve halt meg a...

Lassan fél éve halt meg a nagymamám, de még ma reggel is sírtam miatta. Mikor lesz már jobb?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni a temetésére, mert 37 hetes terhes voltam és hosszú lett volna az út, határ meg minden. Nemsokára fogunk menni már a lányommal “haza”, ahol ő is élt. Előre félek. Nagyon közel álltunk egymáshoz, fiatalon és hirtelen távozott, csak 68 éves volt. Egyszerűen nem bírom feldolgozni a dolgot.
2018. jan. 27. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
5 éve halt meg a nagymamám, 4 a nagypapám, mai napig minden este sírok.. . Egyszerűen lehetetlen feldolgozni, mindenhol keresem őket, várom, hogy felébredek és vége ennek az egésznek.. De nem.. Ez a valóság.. Sokan fogják javasolni, hogy fordulj szakemberhez, én nem tettem, talán ezert is tartok itt még mindig. Gondolj arra, hogy már egy jó helyen van, együtt a szeretteivel, akiket ő is elvesztett, fentről vigyáz rátok, nézi minden lépéseid, és egy nap újra együtt lesztek. Engem ezek a gondolatok nyugtatnak meg néha. Nagyon nehéz túllépni, de magadért és a családod kedvéért tedd meg! Az elhunyt mamád se szeretné, hogy ilyen bánatos légy. Emlékezz rá örökre, de csak a jóra.
2018. jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy lehetetlen feldolgozni. A gyásznál az egy éves periódus teljesen normális, de ha utána még mindig megneheziti az ember mindennapjait, akkor érdemes segítséget kérni. Nem vagyunk egyformák, kinek több. kinek kevesebb idő kell hozzá hogy visszazökkenjen a saját életébe.
2018. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te 5 év után is minden este bőgsz egyáltalán nem normális!!
2018. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Mondtam, hogy normális? Én a magam sztoriját meséltem el, a fájdalmat, amit azóta is érzek. Nem mondtam egy szóval sem, hogy normális. Sőt, a kérdezőt vigasztalni akartam,hogy mivel próbálja magát túltenni
2018. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig fájni fog. Nekem másfél éve halt meg anyukám. A gyász nem olyan, ami egyre jobb és könnyebb lesz. Hanem hullámos. Néha könnyebb, néha nehezebb.
2018. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
¨˘ltal¨˘ban 3 ¨Śv a v¨Źzv¨˘laszt¨Ž:( ¨Śs a p¨˘rkapcsolatban is .
2018. jan. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TamasB14 válasza:
Vegyél egy háziállatot és az majd felvidit... hidd el nekem is bevált. dédpapám még régen meghalt de még akkor is szomorú voltam és sirtam. vettem egy papagájt és azóta boldog vagyok. [persze az a papagájom is meghalt :(] De! vettem egy újat és az már kb 3 éve velünk van és az előző papagáj halálát is elfelejteti velem. És én azt gondolom hogy a madár vagy hal éri meg legjobban: Halakat nézed nyugtat ha meg a madár hangját hallod az is nyugtat.
2018. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28 voltam, amikor nekem kellett lekapcsoltatnom Anyukám lélegeztetőjét, mert nem egyezett bele, h gépekkel tartsák életbe, konkrétan egyedül kellett meghoznom a döntést.2 évig még kimostam minden ruháját, minden héten és utána kivasalva visszatettem a szekrénybe.
2018. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!