Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők - unoka?

Nagyszülők - unoka?

Figyelt kérdés

Kegyetlen gyermekkorom volt, nem bízom a szülőkben. Sosem sikerült a régmúlt dolgait tisztázni, mert tagadják, semmi nem úgy volt, vagy kapom a vádaskodást, hogy a jellemem miatt vertek.

Nem akarom engedni a gyermekem, mert nem bízom bennük, el tudja mondani, ha olyan a helyzet ott, de annyira nem vagyok nyugodt még akkor sem, ha csak heti 2 órát vagyok ott.


Én vagyok a hibás? Vertek, éheztem, sokat voltam nyaranta egyedül a papával mert ki tudja, merre voltak. Elfelejteni nem tudom, de kaptak mar több lehetőséget hogy vàltozzanak, nem jött össze.

Ti mit tennétek a helyemben?


2018. febr. 4. 09:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Vagyok=van ott (gyermekem)
2018. febr. 4. 09:54
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen egy pillanatra sem engednèm oda a gyerekem. Az ilyenek nem változnak.
2018. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Normálisan viselkednek a gyerkőccel, elvileg szeretik. És sokat faggatják, miket veszünk, merre jártunk. Engem hibáztatnak, ha nem adom oda az unokát. Jelenlétében dohányzás van, házban, autóban. igazából a gyerek sem szivesen megy, de csak azért megy kicsit, hogy be ne pereljenek láthatásért.
2018. febr. 4. 10:13
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Hát igen, ez a veszély valóban meglenne. Mi vègigcsináltuk, nem egy szép procedúra.
2018. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De én megrópáltam a helyzetet normalizálni de amikor azzal jöttek, hogy nem úgy volt régen, rossz a memóriám..

hogy működik egy ilyen per, ha szabad kérdeznem?

2018. febr. 4. 10:26
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyámhatóságnál zajlik. A nagyszülők kezdemènyzik az eljárás megindítását, aztán van egy egyezsègi tárgyalás. Ha nem sikerül megegyezni, akkor lefolytatják az eljárást (tanúk stb) ès határozatot hoznak.
2018. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi. Nálatok is hasonló problémák álltak fenn?

Én egyszerűen nem foglalkoznék ezzel ha békén hagynának, de mindig van vmi és a gyerek a vesszőparipa..

2018. febr. 4. 10:37
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Valami hasonló, igen. Sajnos a gyereken át akarták bosszút állni apósomèk.
2018. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lelkileg sem egyszerű ez, mert a gyerek sem akar menni.
2018. febr. 4. 10:56
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek nem akar menni, akkor nyilvánvalóan nem egy kicsi gyerekről van szo. Ha ilyen kapcsolatom lett volna a szüleimmel, eleve amint lehetett, meg szakítottam volna velük mindennemű kommunikációt. Azt se tudták volna, hogy unoka született.

Ne egedd be őket, ne vedd fel nekik a telefont, ne vidd el hozzájuk a gyereket. Neked semmit nem kell tenned, nekik kell pert inditaniuk, ha látni akarják. Ez Max having alkalom lesz, ha lesz, de ha pl a pszichológiai szakvélemény szerint ártalmas a gyerekre, meg az se

2018. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!