Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van-e Orbán Viktornak a...

Igaza van-e Orbán Viktornak a nagyszülők csak szeretnek elvben?

Figyelt kérdés

szerintem nincs. Pont azért tartunk ma itt, mert a nagyszülők nem teszik bele a magukét a gyereknevelésbe is.

Most hagyjuk figyelmen kívül a káros hatású nagyszülőket, a drogosokat, alkoholistálat, stb.


De aki különben elfogadható, szerintem annak egyáltalán nem elég, ha csak szereti az unokáját, igenis kell és szükség van rá, hogy befolyásolja az unoka nevelését.



2017. júl. 1. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem baj, amint megszülnek a 18 év alattiak, úgy is a nagymamánál köt ki a gyerek, ők meg elmennek a discoba újra szétrakni a lábukat.
2017. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, aztán megy a hiszti, hogy az anyám/anyósom mindenbe beleszól és nem hagy élni...😀Nem, a nagyszülőnek NEM dolga, hogy nevelje a gyereket, az a szülő dolga és felelőssége.

Egyébként is, ma, amikor még 30 évesen mamahotelben laknak egyesek, elképesztő elvárások vannak a szülők felé még a csemete felnőttkorában is, legalább ha már ő maga szülő lesz, akkor nőjön már fel agyilag is, ne a szüleitől várja, hogy még a gyereknevelést is átvállalják tőle. Röhej a köbön.😂

2017. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nincs annál károsabb akár a szülő-gyerek kapcsolatra, akár a szülők párkapcsolatára nézve, ha a nagyszülők "beleszólnak" az unoka nevelésébe.

Mert nagyon kevesen tudják megállni, hogy ne a maguk feje után menjenek, hanem tiszteletben tartsák a szülő nevelési elveit.

Abban igazad van, hogy erősebb családokra lenne szükség, ahol az unokáknak több időt kellene a nagyszülőkkel tölteni, és ezzel tehermentesíteni tudnák valamennyire a szülőket, akik így nyugodtan dolgozhatnának (vagy vállalhatnának még egy gyereket), nem lenne gond a szünidő, és nem kellene egy csomó gyereknek folyton ügyeletbe menni:(, és "családban" nőnének fel, nem egy személytelen, túlterhelt és elavult "köznevelési" rendszerben:(

2017. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A saját családomban és az ismerős családokban jobb volt vagy hasznosabb lett volna a nagyszülők nevelésben való részvétele.


A nagyanyám jobban tette volna, ha ahelyett, hogy "csináld úgy, ahogy anyukád mondja" inkább megtanított volna a saját tapasztalatai alapján helyes dolgokra. Amiket később magamnak kellett kitalálnom, könyvekből. Szerencsére volt, amit ellestem tőle, meghallottam, amikor másokkal beszélt.


És ha nem is nagyszülőként, de nagyszülő korú tanárként, nevelőként még az iskolákban is óriási szükség lenne az ősz hajú, ráncos tanárokra, tanítókra, hogy ne csak a fb-ozó fiatalok adják át az erkölcsi elveket a gyerekeknek.

Remélem, hogy a nyugdíjasok újabban szorgalmazott munkába engedése nem csak a segédmunkálra lesz érványes, hanem a nevelésbe is beengedik őket.


Szerintem nem CSAK a szülők felelőssége a gyerekek nevelése. KÖZÖS felelősség. Ha látok az utcán egy gyereket cigarettázni, nekem is rá kell szólnom, hogy édes fiam, ne tedd, csak bajod lesz belőle. STB.

2017. júl. 1. 20:28
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

"és ezzel tehermentesíteni tudnák valamennyire a szülőket, "


Basszus, 65 éves korig dolgozni kell, hagyjuk már szegény nyuggereket élni az életüket, ami mmég hátra van nekik, és nem ingyen babay sitternek tekinteni őket. Nehogy már halálukig a gyerekeiket pesztrálják.

2017. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: miért, régen, egy nagy családban is mindenkinek megvolt a maga, saját képességeihez mért feladata, a legfiatalabbaktól a legidősebbekig, és nem volt benne semmi rossz. (NEM arról beszélek, hogy le kell passzolni a gyereket a nagyszülőknek, mert persze, az nem helyes.) Ma meg: a fiatalok közül sok "mamahotelnek" nézi a háztartást, amiben él, az idősek közül meg egyre többen inkább kifejezetten nem akarnak unokázni. Így a középkorú korosztály próbál százfelé szakadni. Ez sincs jól így.
2017. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Én megelégszem azzal ha a lányaim minőségi időt tudnak tölteni a nagymamákkal. Nem akarom hogy neveljék őket, azt akarom hogy jól érezzék magukat együtt.

Mondjuk nekem szerencsém van, mert anyum és anyósom is hasonló értékrendet vall,mint mi, a gyerekek szülei, szóval nincs az, hogy valamit ők esetleg erőszakosan próbálnának ránkerőltetni vagy a gyerektől hallanám vissza, hogy a mama ezt meg ezt mondta, hogy így helyes.

2017. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

22.26.


Bocs, de ez a "minőségi idő" egy nagy marhaság. Mentségnek találták ki azok, akik igazából nem akarnak, vagy esetleg nem tudnak időt fordítani a szeretteikre.


Csak a " minőségi idő" elszenvedőjét nem kérdezik meg róla, hogy mi lenne jobb, te gyerek, eltéblábolsz mellettem egész nap, csináljuk a dolgunkat ahogy jön, vagy mész ide-oda, ahol felügyelnek rád, aztán minőségi időként elmegyünk a múzeumba és mutogatom neked a festményeket. Vagy akármi, amit minőségi időként értékelünk.

2017. júl. 1. 22:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, régen tudtak nevelni a nagyik. Amikor én gyerek voltam a nagymamám tanított meg bevetni az ágyat, egyedül hajat mosni, meg hasonlók. Csak az én nagymamám 50 évesen már rég nem dolgozott, volt ideje és KEDVE unokázni.


Most a keresztanyám 42 éves, már nagymama, és még majdnem 20(!!)évig nem lesz sok ideje unokázni. Örül, ha két hetente hétvégén láthatja. Mit neveljen ő rajta? Amúgy se az ő dolga. Nagyon ritka eset az, amikor a nagyi nevelési elvei megegyeznek a szülőkével(a mi családunkban ez a ritka eset volt, ez tény). Felesleges konfliktusok szülhetnek abból, ha a nagyi akarja megmondani a tutit. Minden nagyinak volt lehetősége nevelni, érje be azzal, és adjon teret az apukának és anyukának, hogy a SAJÁT gyerekeiket úgy neveljék, ahogy akarják. Radikális, szélsőséges esetben oké, ha beleszólnak, de egyáltalán nem egészséges a szülők mellett nevelni. Sok esetben a szülő el is veszti a tekintélyét így.

2017. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajod a válaszommal ne haragudj. De igazából a tiedet sem értem.

Én úgy értettem a minőségi időt, hogy érezzék jól magukat együtt, az anyukám tanítónő, vadgosnak, hajtogatnak, ragasztanak a 4 éves lányommal, amit velem is megtesz ugyan, de a nagyival minden más. A másik nagyi meg kertesben lakik bele kertészkednek, ilyesmi. Nem lőcsölöm rájuk, akkor vannak a lányok ott; amikor nekik is alkalmas, mem kiteszem őket a ház elött, hogy itt a gyerek tessék maguknak is nevelni egy kicsit. Sőt, nálunk mindkét nagymama kényesen betartja azt, hogy nem bírálnak felül minket szülőket, de a hátunk mögött sem mondanak vagy tesznek olyan amivel mi nem értenénk egyett.

Ők egyszerüen nagymamák akarnak lenni. Már ez is baj komolyan?

2017. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!