Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyon hidegek, szinte ellensé...

Nagyon hidegek, szinte ellenségesek voltak velem gyerekkoromban a nagyszüleim. Más is élt át hasonlót gyerekként?

Figyelt kérdés
Soha nem öleltek meg, nem vettek az ölükbe, soha egy kedves, gyengéd, érdeklődő szavuk nem volt hozzám. Édesanyám - a lányuk - bennem kereste a hibát, azt mondogatta mindig, legyek hozzájuk kedvesebb, kérdezgessem őket, hízelegjek nekik stb. Hát én megpróbáltam, de magasról tojtak az én kedveskedésemre, lepattant róluk, ugyanolyan ridegek maradtak, mint voltak. Egész gyerekkoromban egy undorító mosléknak éreztem magam, mert édesanyám noszogatása miatt én is azt gondoltam, hogy bennem van a hiba, én rontottam el valamit, azért utálnak. Felnőtt fejjel jöttem rá arra, hogy szegény apámat is utálták (bár apám mindig maximálisan udvarias volt velük), s ezt az utálatot vetítették ki rám is. Mindig azt mondták, hiba, ha egy idegen bekerül a családba. De akkor viszont nem szaporodunk, ha nem kerül be semmilyen "idegen" a családba. Teljesen agyament gondolatmeneteik voltak.

2018. márc. 28. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
"Mindig azt mondták, hiba, ha egy idegen bekerül a családba." He?
2018. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a "gondolkodással" pszichológusnak, pszichiáternek kellene foglalkoznia...
2018. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"Idegen" alatt a lányaik férjeit értették. A vejeiket.
2018. márc. 28. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értetettem, éppen ezért írtam, hogy pszichológusra szorulnának ezzel a felfogással. Nem is igazán értem, hogy ők akkor, hogy "jöttek össze"?
2018. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú de beteg emberek vannak.
2018. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyanyám dettó ilyen volt. Apám meg küldött, hogy jaj, kedveskedjek neki stb. Még akkor is, amikor a nagyanyám leordította a fejem azért, mert 4évesen be mertem fulladni a full penész házában, mert hogy én azt csak kitalálom meg a ház nem is penészes... már kistini koromban is tudtam, hogy utálnak, mert nem a kedvenc gyereküktől születtem, apám csak a csicskáztatható balek volt nekik. Persze a kapcsolat tovább romlott, miután nem voltam hajlandó bájologni meg a talpát nyalni (ő ilyen a szülő, nagyszülő szent és TISZTELNI KELL, a gyereknek kuss, a vérség mindenek előtt típusú ember volt... és elvárta volna, hogy mi szeressük meg a seggét nyaljuk öcsémmel, amikor ő semmit nem tett értünk és semmit nem adott... se anyagilag, se szeretet. semmit.).


Szerencsére a másik naygszülőm (habár ő meg elmebeteg volt szegény, szóval vele is volt bajunk) rengeteg szeretetet adott.

2018. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, anyukádnak kijelölt férje volt annak idején és elkövette azt a bűnt, hogy nem őt választotta, hanem akit szeretett. Nagyszülők persze berágtak és mindenkit utálnak, akinek köze van az "idegenhez", ergo téged is.

Ne törődj velük, igazi elmebeteg középkori felfogású emberek. Ezen már nem lehet segíteni.

2018. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik nap volt itt egy "kérdés"-vagyis történet arról, hogy egy lány olyan apától született akit a nagyszülők nem kedveltek, úgymond futókaland volt és az unokát is utálják szinte, de a másik gyerekeket akik más apától vannak imádják. Beteges gondolkodás szerintem, mert ahol unoka van ott szerintem nem kéne egyből utálni azért, mert olyan apja/anyja van akit nem kedvelek. Félig mégis a gyermeke gyermeke negyedrészt "ő is".
2018. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!