Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti nagyszüleitek tájszólássa...

A ti nagyszüleitek tájszólással beszélnek? Hová valósiak? Hány évesek?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 14:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk vásárhelyen mindenki tájszólással beszél, én is sokszor próbálok rá figyelni, hogy ne csináljam, de így is becsúszik 1-2. Egyszer azt mondom, hogy "ő volt", máskor meg hogy "ű vót". Megesik. Tatám ezt keveri azzal, hogy hadar, meg a miafene izé, hogyishíjják stb.
2018. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, elég erős tájszólással beszélnek, Veszprém megyében élnek.
2018. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Egy nagymamám van már csak, ő nem beszél tájszólással. 72 éves, Komárom-Esztergom megye.
2018. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém nem beszél tájszólással, Szolnk mellől jött egy kis faluból és 72 éves. Habár lehet az is hozzájárul, hogy tanár (matek) volt, nem tudom. Mindenesetre engem nem zavar, ha valaki tájszólással beszél, főleg ha nagymama korú. :)
2018. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Tősgyökeres szegedi vagyok, 50+ éves. A szűk környezetemben mindenkivel "ö" betűvel beszélek, de pillanat alatt át tudok váltani "normálra", ha olyan közegben mozgok, ahol nem használják.
2018. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Nagypapám vasmegyei. 94 éves,kedvenc szavai a fatigra ment és az ece baca vagy fiam,nő vagyok :D. Én is átvettem sokat tőle. Másik Nagyszülő páros Buzsáki volt. Onnan is sok érdekes szó megmaradt,ergye pl ami kétértelmű,ergye velem,vagyis gyere velem,ergye innen,menj innen.
2018. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Vasmegyében még kifejezetten használják a lánygyerek szót is. Előző voltam.
2018. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerencsére nem,Én nagyon nem szeretem ha valakinúgy beszél.
2018. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagymamám dunántúli volt, szép, ízes tájszólással beszélt. :)

Sokszor belőlem is kihallatszik a származásom, főleg ha mérges vagyok. :D "Vót", kell helyett "Kee", "Némá", ésatöbbi.

2018. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Egyik nagymamám kecskeméti, ő is "ö betűsen" beszél (pl ögyél még, elmöntem reggel a bótba...). 74 éves.


A másik nagymamám szabolcsi, tőle a lehető legcifrább káromkodásokat tanultam :D Nem kimondottan tájszólással beszél, de van néhány szó és kifejezés, amit eddig csak tőle hallottam (pl "bozse", ha jól tudom, ez ukránul van).

2018. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!