Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Defektes vagyok, ha nem...

Defektes vagyok, ha nem rajongok az újszülött unokámért?

Figyelt kérdés

A környezetemben minden nagyi odavan az unokáiért, ünnepnapnak élik meg-saját elmondásuk szerint- ha találkoznak.

Nekem két hete született egy lányunokám. Elkeserítő, de nem érzek semmiféle rajongást. Nyílván szeretem, legalábbis szeretném szeretni. A fiam olyan lelkesen mutogatta, ölelgette, közben hozzám bújt, tiszta lelkifurdalásom volt/van.

Egyedül a férjemmel mertem beszélni erről, akinek az a véleménye, nem kell túlizgulni az életet, majd megjön a szeretet is.

Nem tudom, számít-e, 45 éves vagyok, és még van 3 kiskorú gyerekem. Nagyik, ti egyből imádtátok az unokát?



2018. júl. 6. 20:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
16%
3 kiskoru gyereked iránt remélem érzel vmit. Amugy nem lehet h azért taszit a baba,mert azt feltételezd h nem vérszerinti..
2018. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Hallgass a férjedre, a feleségem is hasonlóan élte át, mára teljes szívvel tudja szeretni az unokáját.

Adj magadnak néhány hónapot, soktényezős érzelmek ezek, különösen egy nőnek lehet bonyolult...

2018. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem tök jófej vagy, hogy ezt így elismered!:)

Sokszor az anyák sem érzik rögtön azt a mindent elsöprő szeretetet, amiről hallasz mindenhol. Van akinél lassabban alakul ki ez a kötődés! Nem vagy defektes!:)

2018. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Igen, nagyon sokat számít. Azok az érzelmi szálak, amik a többi nagymamáknál szabadok, nálad még a saját gyerekeidhez kapcsolódnak. Úgy néz ki, neked még nincs szabad érzelmi kapacitásod az unokádhoz.

Szerintem igaza van a férjednek, idővel majd kialakul a kötődés, csak lassabban, nem kell izgulnod ez miatt.

2018. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Talán fiatal vagy még nagymamának, és elsősorban anyuka vagy. Ezért nem jönnek még a "nagymamás" érzések. Egyelőre a saját gyerekeidre koncentrálsz. Nincs szerintem semmi baj. Majd megszereted az unokádat is. Hisz még nagyon új a helyzet, meg kell szokni.
2018. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%
Igen.
2018. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy defektes,ez hülyeség,idő,még kis gyerekeid vannak,lehet ez gátol h nyagymama szerepkörben is müködj.
2018. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi, az én anyósomnak kerek 4 év kellett hogy elkezdje érdekelni az unokája. Szóval nyugi : D
2018. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyerekeim születésekor nem volt ilyen visszás a helyzet, nem is "féltem" ennyire, az olyan egyértelmű volt. Nekem nagyon jó nagyszüleim voltak, sok jó nyár emlékét őrzöm, amit felváltva náluk töltöttem. Ha csak fele olyan jó lennék az unokámnak, mint ők voltak nekem, már boldog lennék.
2018. júl. 6. 21:33
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi,ne görcsölj,az h igy érzel normális,de mutatja h jo ember vagy h át akarod adni amit te kaptál anno,idő megoldja,kialakul.
2018. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!