Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mátyás név. Adhatom hamarosan...

I$TV@N kérdése:

Mátyás név. Adhatom hamarosan születendő gyermekünknek?

Figyelt kérdés
Sok iq császáír írta, hogy Matyi hááháhá ciki, meg ilyenek, meg nem magyaros, sokan leszólták. Öntsünk tiszta vizet a pohárba: kínos? Szerintem nem, sőt, igazságos király képét jeleníti meg előttem ez a keresztnév.

2017. jún. 26. 19:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tetszik. Miért ne adhadnád a fiadnak ezt a keresztnevet?
2017. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
95%
Nem kínos, nekem kifejezetten tetszik. Van az ismeretségi körünkben egy 12 év körüli Matyi, és semmiféle atrocitás nem éri a neve miatt.
2017. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%
Biztos idiótákkal beszéltél. Mátyás király talán kínai volt ? Nem magyar eredetű név, de magyarnak nem idegen. Cikinek főleg nem ciki. Kíváncsi lennék milyen nevet adtak ezek.
2017. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kifejezetten szép név, a becézése aranyos kisgyerekként, de a teljes név felnőttként is megállja a helyét. Letisztult név, semmi cifra semmi külföldieskedés.
2017. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%

Nekem annyira nem tetszik ez a név(túl régies), viszont még mindig ezerszer jobb mint a Noel, Brendon és társai. Becézve jó kisgyereknek, de felnőttnek is.


Inkább az a fontos, hogy szépen hangozzon a vezetéknévvel együtt.

2017. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg a sok Benett, Noel Dominik között még ez a legmagyarosabb név.
2017. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne adhatnád.

Egyáltalán nem a ciki nevek közé tartozik.

Nem túl gyakori, de teljesen normális név.

És ez nem magyaros? Hát nem Matthew-nak akarod hívni.

2017. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
Erdélyben még ma is az egyik legnépszerűbb fiú név. Újszülöttnek is simán adják. Ha nekik elég magyaros, akkor valóban az is.
2017. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem tetszik, de nincs gond vele, miért ne adhatnád. Legalább nem nézik c...nynak a gyereket :D
2017. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
23%

Nyilván erre normális ember azt mondja, hogy nem. De őszintén, kb. 20-25 éves korosztályig valószínűleg sokan annak tartanák.

Nemrégiben hallottam egyébként egy apukát, aki Pista, Jóska, Ferike néven szólongatta a kb. 3-6 év közötti kisfiait. Először azt hittem, hogy rosszul hallok. Eléggé sajnáltam őket, mert szerintem manapság suliban nem sok jóra számíthatnak majd ezekkel a nevekkel.

2017. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!