Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet kezdeni egy alkoholi...

Mit lehet kezdeni egy alkoholista nagypapával?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Nem is ismerem, gyerekkoromban elváltak anyámmal, igazából olyan nekem mint egy idegen. Évente 1-2x találkozunk, semmi extra jobban szeretem a barátaimat mint őt. Semmit nem jelent nekem. Viszont mióta megházasodtam 5 éve évi 3-4x találkozunk, pláne egy éve mióta gyerekünk is lett. Az a legborzasztóbb, hogy anyámmal együtt (akivel jóban vannak, pedig elég durván váltak el annó), a kiskunokájukat egy játékbabának hiszik, állandóan az arcába másznak, nem hagynak egy nyugodt percet sem neki, enni nem hagyják, ül a kis etetőszékében és ott is puszilgatják, fogdossák, hangosan sikongatnak, magyaráznak neki. A gyerek ettől szemmel láthatóan feszült, ideges, nem eszik, folyton rám és az anyjára néz, hogy segitsünk rajta. (a másik két nagyszülőjét imádja, nem piszkálják, emberként tekintenek rá, nem egy kis majomként, akit lehet produkáltatni), anyám nem iszik, de apám mindig részeg mikor ott vagyunk, és állandóan fel akarja venni a gyereket, játszani vele, amikor már menni is alig bír.

Aki hasonló helyzetben van, hogy oldja meg?

Amit az eszem diktál az az, hogy elküldeni a halál faxára, és legalább a gyereknek sem kéne órákig szenvedni, plusz nekünk sem a feleségemmel nézni egy alkoholista dőlöngélését, ugyanakkor megbántani sem akarok senkit, pedig megérdemelné.


2018. nov. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

'ugyanakkor megbántani sem akarok senkit' - aztan meselj mar, miert kellene neked ezt toleralni? Azert mert 'nagypapa'? Hat, meg fogsz lepodni, nem kell. Nyugodtan mondd meg anyadnak, hogy amikor ott van, ti nem mentek, mert allandoan reszeg, es feltek hogy baja lesz a babanak.


Ennyi, nem kell az erzekeny kis lelket patyolni, felnott ember, tanuljon meg viselkedni. Ha nem megy, hat nem megy.

2018. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es, igazad van... Ezt fogom tenni, mert tele van már a hócipőm.
2018. nov. 11. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek tökéletesen igaza van.
2018. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén szólva csodálkozom, hogy a feleséged még eltűri ezt. Én már régen elküldtem volna apósomat a p.csába,ha így viselkedne vagy mondtam volna a férjemnek hogy tegye helyre.
2018. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a 3. alkalom volt, most telt be mindkettőnknél a pohár, a legközelebbi alkalomkor el lesz küldve melegebb éghajlatra.
2018. nov. 12. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az exapósom volt alkoholista. Kb 100ezret is elivott meg egy hónapban. Részegen vállalhatatlanul viselkedett, azután másnap persze mindent letagadott.

Egyszer elegem lett és levideóztam ahogyan dűlöngél, ordibál, majd lefekszik aludni az autóbejáró kellős közepén a földre.


Pár nap múlva -amikor éppen józan volt- le lett vetítve neki.

Két nap is eltelt, mire egyáltalán felfogta, hogy ő van a videón.

Akkor nagyon elszégyellte magát és napokig nem jött elő az udvari kis műhelyéből. Utána teljesen megváltozott és felhagyott az italozással. Sajnos a szervezetét a dohányzás és a mértéktelen ivás teljesen tönkretette, de a hátralévő életében már nem ivott alkoholt...

2018. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!