Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szellemileg leépülő családtago...

Szellemileg leépülő családtagot hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos a nagymamámmal egyre több a gond,hiába szóltunk már neki finoman nem akar segítséget kérni,így viszont számunkra már kezd elviselhetetlenné válni a helyzet... Hazudozik,agresszív,össze vissza (főleg félre) beszél,magában is, szavakat,szójátékokat alkot és azokat ismétli hangosan. Nincs tekintettel a környezetére sem,mindig mindenbe és mindenkibe beleköt,akaratos, látszik,hogy kezdi elveszíteni a kapcsolatot a világgal mint aki egy "sajátban" él. Mi lehet a baj? Mi ilyenkor a teendő? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. dec. 19. 15:51
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. dec. 19. 21:05
 22/26 anonim ***** válasza:
84%

15# de telefonált sokat mindenért azért is hogy megállt a kocsi a ház előtt ( belvárosba lakik , egy nap 10 autó áll a ház elé) és hogy kié az az autó. Ezt eljátszotta minden közeli családtaggal de én voltam a legkaposabb mert én beszeltem vele a legtovább. Egy nap hívott 5-6x és persze mindig felvettem mert nehogy valami baj legyen .aztán amikor szóltam neki hogy temetésre megyek , hívott többször nem hallottam majd megint hívott akkor láttam csak és kiderült hogy azért hiv hogy egy fekete kocsi áll a ház előtt, kiborultam szóltam anyának beszelgessen el vele nem tudom azt megtenni hogy nem veszem fel , de az őrületbe kergetett már. Mióta van ápoló no csillapodott a helyzet de még mindig van valami néha hogy jobban figyeljünk rá. Nálunk is a hazudozás inkább füllentés hogy neki ez njncs az Nincs otthon mert hiába mondta anyának hogy vegyen ő nem vett. Közbe pedig nem mondta hogy vegyen neki azt ami annyira kell . Volt amikor az étel volt ehetetlen számára, nagyon sos , nagyon kemény, nagyon száraz (külön van főzve neki ,mindig ugyanúgy)

Unatkozik valamivel magára akarja hívni a figyelmet, nem hiszem hogy ő érzi hogy rossz hogyha hazudik, vagy nem hiszi el hogyha 12orat dolgozik az ember mellette család van akkor nincs 3oraja a másiknak hogy ott ulljon mellette . Nehéz sokszor és az a baj ez könnyebb nem lesz már

2018. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%

22: Hát igen. A határt kicsit előbb kell ennél meghúzni. Azt be kell látnia neki, hogy nem természetes és nem elvárható, hogy valakit ilyen szinten gondozzanak évtizedeken át. Egy babát 1,5 évig kell ennyire gondozni, egy időst akár 25 éven át is... és akkor az nagyobb méretű ember, több munka van vele, mint egy pici babával.

Egy ilyen mérvű romlás az nem írható az öregkori elgyengülés számlájára, amihez ugye joggal várja el az ember a családjától a segítséget. Az sem mindegy, hány utód van, mert van, hogy egyetlen dédunokája van a 8 dédszülőnek.

2018. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
70%

Igen sokkal több munka van . És fájdalmasabb is sokkal . Az ember szíve megszakad mert megérti hogy unatkozik nincs elfoglaltsága minden nap ugyan olyan , viszont nekünk ott vannak a napi rutinok és mindig történik valami . És valóban hosszú éveken keresztül. Persze próbálja az ember belevonni a dolgokba de van olyan amikor örülök neki hogy 15percig tudok fürödni nem csak gyors tusolás van. Türelmesnek kell lenni és valamilyen szinten mint egy gyereket úgy kell kezelni .. Akkor "rosszalkodik " ha figyelemre vágyik. De másik oldalról havonta 5x megy ki az orvos mert szédül rosszul érzi magát stb persze az ember megijed és fizeti a dokinak azt a 5-10.000ftot azért az egy alkalomért hogy kiment hozza , es elmondja h mama egészségesebb mint bármelyik unoka csak unatkozik :)

De hát ők is ilyenek voltak nem ? Ha másképp sírt a gyermekünk vittek orvoshoz , pelenkáztak, óvták féltettek pedig biztos volt akkor is nekik is más dolguk. Nehéz tudni kell kezelni

2018. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
83%
semmit ,gondnokság alá vetettni,vagy ápolot fogadni mellé a mama nyugdijábol.de ha ilyen rossz természetű akkor nehéz lesz találni.
2018. dec. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is unatkozott a demens mama, és eljátszotta, hogy fuldoklik (egészséges korában is kedvence volt a színlelés, színészkedéssel hívta fel magára folyton az emberek figyelmét, a Honthy Hanna stílusában csinálta, mert az ő életrajzát olvasta folyton), szóval eljátszotta, h. fuldoklik a szívével, nekünk heti kétszer kellett emiatt mentőt hívni, és kétszer valóban fuldoklott, de a tizenakárhány többi alkalommal mindig azt mondta az ügyeletes orvos vagy a mentő, hogy a mama véroxigénja jobb, mint a harmincéves mentőslegényé, de addig kiabált, hogy mindig bevitték a kórházba, onnan meg 5 nap múlva hazaküldték, és kezdődött elölről, lehetőleg éjszaka volt a riadó.
2019. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!