Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehetséges, hogy az...

Hogy lehetséges, hogy az unokáját nem szereti egy nagymama?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. A nagymamám mostanában nem tudom miért, de sokszor eszembe jut. Ő most már az egyetlen élő nagyszülőm, de sosem szeretett, és ezt kimondatlanul éreztette velem. Állítólag már a megszületésem előtt veszekedett anyámmal, hogy minek még egy gyerek, elég a tesóm. Kislányként folyton belém kötött, csak a rosszat látta bennem, lenézett, többször kihangsúlyozta milyen kövér vagyok, hogy miért tanulok rajzot, választottam volna értelmesebb szakot. (Hozzáteszem, soha egy fillérel sem járult hozzá a tanulmányaimhoz, hogy joga legyen ilyet kijelenteni, de senki nem is várt tőle pénzt.) Az előzményekhez hozzájött, hogy neki mindig is a nagybátyám volt az atyaúristen, amit a lánya csinált, az semmi nem volt jó. A nagybátyám gyerekeit elkényeztette a nagymamám, velem és a tesómmal nem foglalkozott, csupán a látszatra adott a nagypapám kedvéért, aki egyformán nagyon szerette mind a négy unokáját, de sajnos ő már nem él. A nagypapa halála óta a nagymamám magától nem telefonál nekem, mindig én kerestem, de csak a nagybátyám gyerekiről áradozott a telefonban, meg a másik kettő mellé fogadott cigánygyerekeiről. Soha nem kérdezett vissza tőlem, hogy és én hogy vagyok, rendben vagyok-e, ha magamtól mondtam, akkor meghallgatta, de sohasem kérdezett vissza. Úgy döntöttem 10 évvel ezelőtt, hogy én itt befejeztem, nem keresem többet. Mondanom sem kell, hogy ő sem érdeklődött felőlem, pedig a szüleimmel egy faluban lakik. Máig nem értem, de úgy gondolom, hogy én mindig rendes unoka voltam, sokat látogattam, mindig becsületes szófogadó, csendes gyerek voltam, és mindig tűrtem méltósággal a beszólogatásait.

Tudom, ezek után évekkel később miért várok még mindig arra, hogy talán megkeres, de én ennek ellenére szeretem legbelül, és nehezen tudom feldolgozni, hogy ő nem.


2019. jan. 11. 12:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem kötelező szeretni valakit csak azért, mert vérrokon. Sok szülő gyűlöli a saját gyerekét, miért ne tehetné a nagyszülő? Felesleges magyarázatot keresni rá, az egyetlen amit tehet az ember az az, hogy tudomásul veszi és megtanul függetlenedni érzelmileg az adott személytől, felnőttként pláne. Egyáltalán nem egészséges ragaszkodni valaki olyanhoz, aki szarba se veszi az embert. Ez a nő nem adott neked okot arra, hogy érzelmileg bármilyen kötődésed legyen felé.
2019. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Már bocs kedves 10-es,de ez nem emberség kérdése.Vagy te talán minden embert szeretsz?Nem véletlenül szokták mondani,hogy a rokonainkat kapjuk,a barátainkat mi választjuk.

Sajnos a szeretet nem jön tapsra.

Mondom ezt úgy,hogy hasonlóan alakultak nálunk is a dolgok,amivel hosszú évekig nem foglalkoztam,aztán mikor gyerekeim lettek,elkezdett erősen bántani a dolog.

Ezen túl kell lépni,mert tenni ellene nem sokat lehet.

2019. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Kedves családi történet: mikor megszülettem apám rohant a szüleihez elmesélni, kiabált már az utcáról (közvetlenül oda nyílik az ablak), mamám kinézett és apám hallotta, hogy papám kérdezi, hogy mi történt, erre nagyanyám annyit mondott neki, hogy semmi.

Hát ilyen a kapcsolatunk azóta is, 32 vagyok. Kb 3km-re lakik, úgy 1,5 éve benéztem hozzá apámmal, meg sem ismert. A fiam 3 éves, 1x sem látta, de nem is érdekli.

Én nem rugózok ezek, minek törjem magam olyanért aki egész életemben le sz art? Szóval kölcsönösen nem érdekeljük egymást...

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki nem szereti egy családtagját vagy rokonát, attól, mert ezt dobta a gép az érzéseket nem lehet irányítani

2019. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem szereted. Sok ilyen ember van, mint te. Nem bántásból írom, de pincsiként követnéd azt, akitől csak szart kapsz.


Nem ezt a nőt szereted. Hanem azt a nagyit, aki szeretnéd, ha lenne.

2019. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igenis embersege. Ki mastol varhatod h szeressen, ha nem a szulodtol, nagyszulodtol? Ha nem szeret, nem kell utana kepeszteni, de attol meg az minositi ot!
2019. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Ebben az a jó, hogy ha az adott nagymama kérdezné, hogy az rendben van-e, hogy ő nem szereti az unokáját, akkor el lenne itt hordva mindenféle lelketlen szipirtyónak.

Sőt, volt "mostoha nagymama", aki kérdezett ilyet, az is jól megkapta a gyik közönségétől, hogy ő milyen szemét egy ribi.

2019. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Metionin ***** válasza:
78%
Úgy hogy a szeretet nem automatikus, nem lehet erőltetni és a genetikai rokonság önmagában nem váltja ki. Egy csomó rokon (szülő, gyerek, testvér) nem szereti egymást, csak kellemetlen velejárói egymás életének. Ezek közül még a szülő a leggázabb, mert ő (jobb esetben) önként vállalta a gyereket, ezért "illene" szeretnie, hiszen neki kellett. A nem választható elemek (szülő, nagyszülő, tesó, egyéb rokon, ide tartozik az unoka is) nem az egyén döntésének eredményei, így nem is elvárható hogy pozitívan álljanak egymáshoz.
2019. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
32 éves létedre megtanulhattad volna, hogy a szeretetet nem lehet kierőltetni, és hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel. Te magad is nem ezt a személyt szereted, hanem egy elképzelt nagymama-képet, ami hiányzik az életedből.
2019. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!