Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van még nagymama aki az...

Van még nagymama aki az unokáját nem köszönti fel a nevnapján, születésnapján, hogy esik ez nektek?

Figyelt kérdés
Illetve később hogy magyarázzátok el hogy az egyik mamával miért jobbá kapcsolat miért jön többször hozzá... Miért kap esetleg ajándékot? Mit lehet mondani? Mit ért meg a gyerek?
2019. febr. 12. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Akivel beszélni akarok, felhívom. Nem azért mert neve napja van, hanem azért, mert eszembe jutott és rég beszéltünk és érdekel, mi van vele, vagy van új mondanivalóm van.


Nem tartom sokra sem a szüli sem a név napokat. Én képes vagyok bármikor ünnepi örömmel beszélni azzal, akit szeretek.


Egy ex unoka.

2019. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt egy nagyszülőm, aki sosem keresett, sosem érdekelt. Amúgy engem az apám sem szokott felköszönteni, nagyon ritka, ha eszébe jut. Ez van. Értem, hogy rosszul esik, de nem tudsz mit csinálni, és szerintem a gyerek sem fog nagyon kérdezősködni, mivel neki ez lesz a természetes.
2019. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A gyerek nem feltétlen kérdez rá. Nem tartja számon, hogy az egyik nagyi havonta jön, a másik 2 havonta...

Gondolom nem ugyanolyan távolságra laknak.

És talán mindkettő nyugdíjas? Vagy mindkettő ugyanazt dolgozza?


Lehet, hogy ez neked rosszul esik, de ne a gyereken keresztül akard ezt kifejezni.


Én nem tartom a kapcsolatot anyámmal. Apukám kiskoromban meghalt. Anyósomékkal nagyon jóban vagyunk. 6 éves fiammal járunk a temetőbe apukámhoz, de még sosem kérdezett rá anyukámra. Valahogy neki ez a természetes, hogy 1 mamája van, akivel nagyon jó a kapcsolata.

A gyerekek nagyon jó alkalmazkodók.

2019. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én voltam a kedvenc unoka,de nem emlékszem olyasmikre hogy fontos lett volna ennyire a név-és szülinap.Valamit mindig kaptam,de nem ez volt a meghatározó,és a legfontosabb,hanem az,és ami még most is eszembe jut,hogy amikor ott voltam,miként készült a kedvenc kajám,milyen élményekkel lettem gazdagabb a kertes házban,ahol mindenféle állat volt és kert,hogyan húzogattam ki a gazokat a virágoskertben,és még lehetne sorolni... Elég szomorú hogy manapság nagymama értéke egyenlő az ajándékokkal.Na aztán mi van ha nem kap a gyerek állandóan ajándékot,mit tesz,világgá megy nagy szomorúságában,vagy WTFuck ? Az egyik nagymamát mindig jobban szereti a gyerek,így szokott ez alakulni,ennyi.
2019. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem SOSEM köszöntött fel egyik nagyszülőm sem. Egyiküknek volt csak "alibije" erre (sajnos meghalt). A többi "a maga módján nagyon szeretett", tehát van miért örülnöm, hogy ők (voltak) a nagyszüleim, de valahogy nem volt szülin/névnap ünneplős hagymány.

És hogy egészen őszinte legyek, igen, hiányzik hogy nem köszöntöttek fel és utólag látom, hogy a családunkban ezt lehetett volna kicsit forszírozni. (Mármint hogy minket unokákat is felköszöntésre buzdítsanak a szülők, illetve szükség esetén emlékeztessék előre a nagyszülőket hogy köszöntsenek fel minket... szerintem minden további nélkül működött volna nálunk, de magától nem így alakult. Bár semmilyen elvi akadálya nem volt, inkább a hagyomány nem volt meg.)

2019. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy ex unoka."


Ez alatt mit értesz?

2019. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit nem kell magyarázni. A gyerek az gyerek, de nem hülye. Ahogy cseperedik, úgy szépen lassan összerakja és megérti magában a dolgokat. Ha beszélni akar róla vagy kérdése van, akkor szólni fog, ebben biztos lehetsz.
2019. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Engem az apai nagyszüleim sosem köszöntöttek fel, ettől függetlenül nagyon jó kapcsolat volt közöttünk.
2019. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a válaszokat! Nem az ajándék a fontos... Sőt, én mindig azt mondom hogyha vele tölti az idejét az csak az igazi ajándék.

Volt aki tett fel kérdést... Egyik sem dolgozik, és kB mindkettő 10 percre lakik gyalog. Szóval ez nem lehet kifogás hogy a munka vagy a távolság ami miatt nem jön. Összvissz ha 5 alkalommal eljött plusz meg 3 alkalommal amikor találkoztak. Gondolom nem tartja annyira fontosnak mint a többi unokáját de engem már nem zavar. Nem mondom jól esett volna ha eljött volna. Vagy felhív engem de hát nem így történt.

2019. febr. 12. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Másik országban laknak, nincs meg nekik a számom. Nem vagyunk rosszban, Karácsonykor találkozunk vagy max még 1x évente. Felnőttként másabb, sztem a szülinap, névnap nem egy nagy dolog.
2019. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!